Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » Bohaterowie » MEI

MEI

PRAWDZIWE DANE:   MEI-LING ZHOU, 31 LAT

ROLA: obrona-icon OBRONA

TRUDNOŚĆ: ⭐⭐⭐

ZAJĘCIE:   KLIMATOLOG, PODRÓŻNICZKA

DAWNA BAZA OPERACYJNA:   XI’AN, CHINY

PRZYNALEŻNOŚĆ:   BYŁA AGENTKA OVERWATCH

„NASZ ŚWIAT JEST WART, ŻEBY O NIEGO WALCZYĆ!”

Mei postanowiła wykorzystać swoje talenty naukowe, aby aktywnie walczyć o ratowanie świata natury.

Choć wielu ludzi zrzuca niewyjaśnione, ekstremalne zjawiska pogodowe na karb nowych technologii, szybko rosnącej populacji omników i dynamicznego wzrostu konsumpcji zasobów, prawdziwy powód zmian klimatu na naszej planecie pozostaje nieznany. Aby znaleźć rozwiązanie, organizacja Overwatch stworzyła w najważniejszych zakątkach świata sieć swoistych ekologicznych posterunków obserwacyjnych.

Mei-Ling Zhou brała aktywny udział w tym wieloletnim przedsięwzięciu. Ta niezrównana badaczka klimatu wprowadziła rewolucyjne rozwiązania na polu inżynierii klimatycznej, umożliwiając ochronę zagrożonych obszarów w Azji i na innych kontynentach. Kiedy pracowała w stacji obserwacyjnej na Posterunku Antarktyda, doszło do katastrofy naturalnej. W kompleks badawczy uderzyła nagła, niezwykle silna burza antarktyczna, która odcięła go od reszty świata. Zniszczony ośrodek stał się więzieniem dla pracujących w nim naukowców. Ich zapasy stopniowo topniały, aż w końcu zdecydowali się na ostateczny krok – ostatnią szansę na ratunek. Wprowadzili się w stan kriostazy.

Ratunek jednak nie nadszedł. Dopiero wiele lat później odkryto komorę, w której znajdowały się zamrożone ciała naukowców. Ocalała tylko Mei, której ciało nadal było zamrożone. Obudziła się w zupełnie innym świecie: organizacja Overwatch już nie istniała, a zmiany klimatu znacznie się zaostrzyły. Nie funkcjonował też żaden z ekologicznych posterunków obserwacyjnych.

Mei postanowiła kontynuować swoje dzieło na własną rękę. Wyposażona w przenośną wersję swojego urządzenia do sterowania pogodą, wyruszyła w podróż po świecie, z zamiarem odbudowania sieci stacji ekologicznych i odkrycia przyczyn niekorzystnych zmian w ekosystemie planety.


INFORMACJE

MIOTACZ ENDOTERMICZNY  lpm2  ppm

Mei wystrzeliwuje ze swego miotacza na krótki dystans skupioną zamrażającą wiązkę, która zadaje wrogom obrażenia, spowalnia ich, a ostatecznie zamraża. Mei może też strzelać z miotacza na średni dystans pociskami w kształcie sopli.

KRIOSTAZA  shift

Mei błyskawicznie otacza się grubą bryłą lodu. Kiedy jest w niej zamknięta, odzyskuje punkty zdrowia i nie otrzymuje obrażeń, lecz nie może się ruszać ani używać zdolności.

ŚCIANA LODU  e

Mei tworzy ogromną ścianę lodu, która przesłania pole widzenia, uniemożliwia przejście i blokuje ataki.

ZAMIEĆ  q2

Mei wypuszcza drona sterującego pogodą, który wywołuje nagłe porywy wiatru i śniegu na dużym obszarze. Zamieć spowalnia wrogów i zadaje im obrażenia, a jeśli jakiś wróg nie ucieknie na czas, zostaje zamrożony na kość.

  • BLOK LODU: Zablokuj 1200 punktów obrażeń jedną Ścianą Lodu Mei w szybkiej grze/rywalizacji.
  • UDERZENIE MROZU!: Zamróź 4 wrogów na raz Zamrożeniem Mei w szybkiej grze/rywalizacji.

Kontry + Synergia

SILNY PRZECIWKO
SŁABY PRZECIWKO
SYNERGIA
winston icon genji icon reinhardt icon tracer icon widowmaker icon mccree icon  

Galeria

ŹRÓDŁO: battle.net, overwatch.wikia.com
ZOBACZ NOWĄ STRONĘ