Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » Bohaterowie » GENJI

GENJI

PRAWDZIWE DANE:   GENJI SHIMADA, 35 LAT

ROLA: atak-icon ATAK

TRUDNOŚĆ: ⭐⭐⭐

ZAJĘCIE:   PODRÓŻNIK

BAZA OPERACYJNA:   KLASZTOR SZAMBALA, NEPAL

PRZYNALEŻNOŚĆ:   BYŁY CZŁONEK KLANU SHIMADA I ORGANIZACJI OVERWATCH

„MOGĘ POŚWIĘCIĆ MOJE CIAŁO, ALE HONORU – NIGDY”

Cyborg Genji Shimada pogodził się ze swoimi implantami wspomagającymi, których wcześniej nie mógł zaakceptować, i odkrył w sobie lepszego człowieka.

Jako najmłodszy syn mistrza klanu wojowników ninja Shimada, Genji prowadził uprzywilejowane życie w luksusach. Nie interesował się zbytnio nielegalnymi interesami swojej rodziny i choć świetnie sobie radził podczas ulubionych lekcji wojownika ninja, przez większość czasu prowadził życie playboya. Wielu członków jego klanu uważało, że beztroski Genji jest niebezpiecznym ciężarem dla rodziny, a ojciec za bardzo mu pobłaża i niepotrzebnie go chroni. Po śmierci głowy klanu starszy brat Genjiego – Hanzo – zażądał, żeby Genji bardziej zaczął się angażować w kierowanie imperium zmarłego ojca. Genji odmówił, co rozzłościło Hanza. Napięcia między braćmi doprowadziły do gwałtownej konfrontacji, którą Genji prawie przypłacił życiem.

Hanzo myślał, że zabił swojego brata, ale Genji przeżył dzięki interwencji organizacji Overwatch i dr Angeli Ziegler. Dla tej globalnej organizacji obronnej Genji był dobrym kandydatem na agenta, szczególnie w świetle prowadzonych działań przeciwko klanowi Shimada. Ciężko ranny Genji był na granicy śmierci, więc przedstawiciele Overwatch zaproponowali mu odtworzenie ciała w zamian za jego pomoc. Genji przeszedł serię operacji zastępujących części jego ciała cybernetycznymi implantami, które zwiększyły jego szybkość i zwinność oraz poprawiły już i tak doskonałe umiejętności wojownika ninja. Genji stał się żywą machiną bojową, a jego naczelnym celem stało się rozbicie przestępczego imperium swojej rodziny.

Z biegiem czasu w Genjim narastał jednak wewnętrzny konflikt. Czuł coraz większe obrzydzenie do swoich mechanicznych implantów i nie mógł się pogodzić ze swoim losem. Kiedy wykonał swoje zadanie, odszedł z Overwatch i wyruszył w świat, szukając sensu życia. Przez wiele lat błąkał się, aż w końcu trafił na omnickiego mnicha – Zenyattę. Choć z początku Genji odrzucił mądrości Zenyatty, dobroduszny omnik nie dał za wygraną. Z czasem Zenyatta został mentorem Genjiego, który pod jego kierunkiem ostatecznie pogodził się ze swoją naturą pół człowieka, pół maszyny. Genji zrozumiał, że mimo ciała cyborga, nadal ma duszę człowieka. Nauczył się też traktować swoje nowe ciało jako dar i korzystać ze swojej niezwykłej siły.

Genji po raz pierwszy w swoim życiu jest wolny. Nawet on nie potrafi powiedzieć, dokąd prowadzi jego droga.


INFORMACJE

SHURIKEN  lpm2  ppm

Genji rzuca jedną po drugiej trzy śmiertelnie groźne gwiazdki. Może też rzucić trzy shurikeny na raz, szerokim łukiem.

SZYBKIE CIĘCIE  shift

Genji rzuca się naprzód, przecina powietrze swoją kataną i przenika przez wrogów na swojej drodze. Jeśli Genji zlikwiduje swój cel za pomocą tej zdolności, może natychmiast użyć jej ponownie.

ODBICIE  e

Używając niezwykle szybkich cięć mieczem, Genji odbija nadlatujący pocisk w kierunku przeciwnika.

SMOCZY MIECZ  q2

Genji przez chwilę wywija swoją kataną. Dopóki Genji nie schowa miecza, zadaje śmiertelnie groźne ciosy wszystkim wrogom, którzy znajdą się w zasięgu jego broni.

  • KRAJANKA PO SAMURAJSKU: Zabij 4 wrogów pojedynczym użyciem Smoczego Miecza Genjiego w szybkiej grze/rywalizacji.
  • RYKOSZETY: Zabij 2 wrogów pojedynczym użyciem Odbicia Genjiego w szybkiej grze/rywalizacji.

Kontry + Synergia

SILNY PRZECIWKO
SŁABY PRZECIWKO
SYNERGIA
mercy icon lucio icon zenyatta icon zarya junkrat icon winstonikonka   

Galeria

ŹRÓDŁO: battle.net, overwatch.wikia.com
ZOBACZ NOWĄ STRONĘ