Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » Bohaterowie » LÚCIO

LÚCIO

PRAWDZIWE DANE:   LÚCIO CORREIA DOS SANTOS, 26 LAT

ROLA: supp-icon WSPARCIE

TRUDNOŚĆ: ⭐⭐

ZAJĘCIE:   DJ, BOJOWNIK O WOLNOŚĆ

BAZA OPERACYJNA:   RIO DE JANEIRO, BRAZYLIA

PRZYNALEŻNOŚĆ:   BRAK

„NO CHODŹ! ROZKRĘĆMY TOWARZYSTWO!”

Lúcio jest bożyszczem tłumów na całym świecie. Swoją muzyką i postępowaniem inspiruje do społecznych zmian.

Lúcio Correia dos Santos dorastał w Rio de Janeiro, w jednej z przeludnionych i zmagających się z biedą faweli, która mocno ucierpiała po kryzysie omnicznym. Kiedy w Brazylii rozpoczął się mozolny proces odbudowy kraju, Lúcio postanowił znaleźć sposób, aby podnieść na duchu otaczających go ludzi. Rozwiązaniem okazała się muzyka i jej jednocząca moc, która sprawia, że zapominamy o kłopotach, choćby tylko na chwilę. Lúcio grał na ulicach, podczas imprez w blokach, a później także w serii kultowych undergroundowych koncertów.

Wkrótce zwartą społeczność, w której wychował się Lúcio, czekał kolejny kryzys. Międzynarodowa Korporacja Vishkar zapewniła sobie kontrakt na przebudowę głównych arterii miejskich. Lúcio i jego sąsiadom powiedziano, że nowe drogi poprawią ich poziom życia. Skończyło się jednak na obietnicach. Stopniowo korporacja zaczęła narzucać mieszkańcom coraz to nowe ograniczenia, tłumacząc to budową praworządnego społeczeństwa. Wprowadzono godzinę policyjną i zaczęto ścigać wszystkie zachowania, które korporacja jednostronnie uznała za bezprawne, zaś zwykłych ludzi sprowadzono do roli taniej siły roboczej.

Lúcio nie potrafił się na to zgodzić. Wykradł technologię dźwiękową opracowaną przez Korporację Vishkar w celu rozpędzania zamieszek i zamienił ją w narzędzie do mobilizowania tłumów. Wybuchł słynny bunt, podczas którego ludzie wyparli przedstawicieli korporacji ze swoich dzielnic. Dzięki swym zdolnościom przywódczym Lúcio z dnia na dzień stał się gwiazdą i symbolem korzystnych zmian społecznych. Jego muzyka szybko trafiła na szczyty list przebojów, a on sam z lokalnych klubów – na największe sceny na całym świecie.

Zdobywszy światowy rozgłos, Lúcio zdał sobie sprawę, że ma szansę naprawdę coś zmienić i sprawić, że świat stanie się lepszy. Dla wszystkich.


INFORMACJE

WZMACNIACZ  lpm2  ppm

Lúcio może atakować wrogów bronią dźwiękową lub odrzucać ich falą dźwiękową.

PRZENIKANIE  shift

Lúcio cały czas wzmacnia siebie i pobliskich członków drużyny za pomocą muzyki. Może przy tym zmieniać utwory – jeden zwiększa szybkość ruchu, a drugi regeneruje zdrowie.

POTENCJOMETR  e

Lúcio zwiększa głośność, wzmacniając efekty swoich piosenek.

BARIERA DŹWIĘKOWA  q2

Wzmacniacz Lúcio emituje ochronne fale dźwiękowe, które zapewniają jemu oraz pobliskim sojusznikom krótkotrwałe osłony.

  • LAWA NA PODŁODZE!: Jako Lúcio dobij 3 wrogów podczas jazdy po ścianie, nie ginąc, w szybkiej grze/rywalizacji.
  • SZYBCIEJ NIŻ DŹWIĘK: Zablokuj 1000 punktów obrażeń jedną Barierą Dźwiękową Lúcia w szybkiej grze/rywalizacji.

Kontry + Synergia

SILNY PRZECIWKO
SŁABY PRZECIWKO
SYNERGIA
junkrat icon mei icon dva icon genji icon mccree icon widowmaker icon  

Galeria

ŹRÓDŁO: battle.net, overwatch.wikia.com
ZOBACZ NOWĄ STRONĘ