Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » Bohaterowie » ZŁOMIARZ

ZŁOMIARZ

PRAWDZIWE DANE: JAMISON FAWKES, 25 LAT

ROLA: obrona OBRONA

TRUDNOŚĆ: ⭐⭐

ZAJĘCIE: ANARCHISTA, ZŁODZIEJ, SPECJALISTA OD
MATERIAŁÓW WYBUCHOWYCH, NAJEMNIK, ZBIERACZ

DAWNA BAZA OPERACYJNA: JUNKERTOWN W AUSTRALII

PRZYNALEŻNOŚĆ: BYŁY CZŁONEK ŚMIECIARZY

„CO ZA PIĘKNY DZIEŃ, ŻEBY URZĄDZIĆ RZEŹ!”

Złomiarz to pomyleniec z obsesją na punkcie materiałów wybuchowych, którego misją życiową jest sianie chaosu i zniszczenia.

Atak na rdzeń fuzyjny australijskiego omnium na zawsze zmienił krajobraz buszu. Eksplozja przeistoczyła okolicę w surowe, napromieniowane pustkowie usiane szczątkami i powyginanymi kawałkami zniszczonego kompleksu. Dla większości ocalałych tereny te nie nadawały się do zamieszkania.

Niektórzy zdołali jednak tam przetrwać. Grupa nazywająca siebie Śmieciarzami rozszabrowała pozostałości po omnium i utworzyła w jego cieniu pozbawioną praw i zasad społeczność. Należał do niej między innymi Złomiarz, którego sposobem na przeżycie było zbieranie złomu i części maszyn w ruinach. Rezydualne promieniowanie po eksplozji dotknęło go tak samo jak innych, powodując drobne odchylenia w jego zachowaniu. Szczypta szaleństwa idealnie predysponuje Złomiarza do obsługi niebezpiecznych materiałów wybuchowych, na punkcie których ma niezłego bzika.

Złomiarz zasłynął, kiedy odkrył niezwykle cenny sekret w głębi ruin omnium. Mało kto znał prawdziwą naturę tego znaleziska, niemniej jego odkrywca znalazł się na celowniku łowców nagród, gangów i drobnych cwaniaczków. Wiecznie ścigany, zawarł pakt z byłym egzekutorem Śmieciarzy o pseudonimie Wieprzu, który niechętnie zgodził się zostać jego osobistym ochroniarzem w zamian za połowę udziałów w łupach.

Ostatecznie Złomiarz i Wieprzu opuścili australijski busz i rozpoczęli przestępczą wędrówkę po świecie, siejąc szaleństwo i spustoszenie wszędzie, gdzie tylko się pojawią.


INFORMACJE

GRANATNIK  lpm2  

Granatnik Złomiarza wystrzeliwuje na dużą odległość granaty, które odbijają się od ziemi i wybuchają po trafieniu we wroga.

MINA OGŁUSZAJĄCA  shift

Złomiarz może podkładać domowej roboty Miny Ogłuszające, po czym detonować je, aby zadawać obrażenia wrogom i odrzucać ich… albo samemu wystrzeliwać się w powietrze.

POTRZASK  e

Złomiarz rzuca wielką pułapkę ze stalowymi zębami. Jeśli jakiś wróg zanadto się do niej zbliży, szczęki pułapki zatrzaskują się, raniąc go i unieruchamiając.

TOTALNA MASAKRA 

UMIEJĘTNOŚĆ PASYWNA

Obłąkańcze poczucie humoru Złomiarza daje o sobie znać nawet po jego śmierci. Kiedy Złomiarz ginie, upuszcza kilka granatów bez zawleczki.

MORD-OPONA  q2

Złomiarz wypuszcza napędzaną silnikiem oponę z bombą, która jedzie przez pole bitwy, pokonując ściany i przeszkody. Złomiarz może zdalnie zdetonować Mord-Oponę i zadać poważne obrażenia wszystkim wrogom w zasięgu eksplozji. Może też poczekać, aż sama wybuchnie.

  • POTRZASK Z HUKIEM: Odrzuć wroga Miną Ogłuszającą Złomiarza prosto w swój potrzask w szybkiej grze/rywalizacji.
  • ROZJECHANIE: Zabij 4 wrogów jedną Mord-oponą Złomiarza w szybkiej grze/rywalizacji.

Kontry + Synergia

SILNY PRZECIWKO
SŁABY PRZECIWKO
SYNERGIA
torbjorn icon zenyatta icon reinhardt icon pharah icon mccree icon lucio icon  

Galeria

ŹRÓDŁO: battle.net, overwatch.wikia.com
ZOBACZ NOWĄ STRONĘ