Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » Bohaterowie » TORBJÖRN

TORBJÖRN

PRAWDZIWE DANE:   TORBJÖRN LINDHOLM, 57 LAT

ROLA: obrona OBRONA

TRUDNOŚĆ: ⭐⭐

ZAJĘCIE:   PROJEKTANT UZBROJENIA

BAZA OPERACYJNA:   GÖTEBORG, SZWECJA

PRZYNALEŻNOŚĆ:   BYŁY AGENT OVERWATCH

„STAWIAMY I ROZWALAMY”

W czasach swojej świetności Overwatch posiadała jeden z najbardziej zaawansowanych arsenałów na świecie. Uzbrojenie to pochodziło z warsztatu genialnego inżyniera – Torbjörna Lindholma.

Przed kryzysem omnicznym Torbjörn zyskał rozgłos jako projektant systemów uzbrojenia stosowanych przez kraje na całym świecie. Już wtedy był przekonany, że technologia musi być wykorzystywana dla dobra ludzkości. Okazało się to jednak sprzeczne z zamysłami jego pracodawców, którzy postanowili wyposażyć w jego dzieła sieć komputerów dysponujących sztuczną inteligencją.

Torbjörn podchodził z głęboką nieufnością do samoświadomych, inteligentnych robotów. Choć wielu kolegów po fachu traktowało to jako objawy paranoi, wkrótce okazało się, kto miał rację. Najgorsze obawy stały się rzeczywistością, gdy światowa populacja robotów zwróciła się przeciwko swoim ludzkim twórcom i wywołała kryzys omniczny. Ze względu na swój geniusz w dziedzinie inżynierii Torbjörn został zwerbowany przez Overwatch i dołączył do pierwotnej grupy szturmowej w ramach organizacji. Jego liczne wynalazki miały swój udział w zakończenia kryzysu. Gdy Overwatch przekształcono w międzynarodową organizację pokojową, Torbjörn pozostał jej nieodłącznym elementem, odpowiadając za zaspokajanie rosnących potrzeb technologicznych – zwłaszcza tych dotyczących uzbrojenia.

Jednakże po upadku Overwatch wiele wynalazków Torbjörna zostało skradzionych lub ukrytych na całym świecie. Torbjörn czuje się odpowiedzialny za swoje dzieła i zrobi wszystko, aby nie dopuścić, by dostały się w niepowołane ręce i siały spustoszenie wśród niewinnych ludzi.


INFORMACJE

NITOWNICA  lpm2  ppm

Torbjörn może strzelać nitami na dużą odległość lub zamienić broń na krótkodystansowy miotacz stopionego metalu.

MŁOT KOWALSKI  lpm2 

Torbjörn używa uniwersalnego młota do budowy, modernizacji i naprawy wieżyczek. Może go także w mgnieniu oka zmienić w skuteczną broń.

BUDOWA WIEŻYCZKI  shift

Torbjörn konstruuje armatę automatyczną namierzającą wrogów. Może ją ulepszyć zwiększając jej trwałość lub dodając drugą lufę oraz wyrzutnię rakiet. W tym celu wykorzystuje części znalezione przy martwych przeciwnikach i sojusznikach.

WYKUCIE PANCERZA  e

Torbjörn rzuca na pole bitwy ulepszenie pancerza. Może ono zostać wykorzystane przez niego lub jego sojuszników do redukcji otrzymywanych obrażeń.

PRZEGRZANIE  q2

Przegrzanie podręcznej kuźni daje Torbjörnowi znaczną premię do pancerza oraz zgromadzonego złomu. Wykonuje również szybsze ataki oraz skuteczniej naprawia i ulepsza wieżyczki.

  • WYPALANIE: Zabij 4 wrogów podczas jednego Przegrzania Torbjörna w szybkiej grze/rywalizacji.
  • KOMU PANCERZ?: Utrzymaj pancerz Torbjörna jednocześnie na sobie i 5 sojusznikach w szybkiej grze/rywalizacji.

Kontry + Synergia

SILNY PRZECIWKO
SŁABY PRZECIWKO
SYNERGIA
tracer icon genji icon roadhog icon reinhardt icon widowmaker icon dva icon  

Galeria

ŹRÓDŁO: battle.net, overwatch.wikia.com
ZOBACZ NOWĄ STRONĘ