Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » Bohaterowie » WIEPRZU

WIEPRZU

PRAWDZIWE DANE:   MAKO RUTLEDGE, 48 LAT

ROLA: tank-icon TANK

TRUDNOŚĆ: ⭐

ZAJĘCIE:   BYŁY EGZEKUTOR GANGU, OCHRONIARZ

DAWNA BAZA OPERACYJNA:  JUNKERTOWN W AUSTRALII

PRZYNALEŻNOŚĆ:   BYŁY CZŁONEK ŚMIECIARZY

„APOKALIPSA… TO JA!”

Wieprzu to bezlitosny morderca, który zapracował sobie na reputację okrutnika i bezmyślnego niszczyciela.

Po kryzysie omnicznym władze podjęły kontrowersyjną decyzję o przyznaniu australijskiego omnium i okolicznych ziem omnikom, które nieomal nie zniszczyły całego kraju. Umowa ta oznaczała ostateczne wysiedlenie dla Mako Rutledge’a i większości mieszkańców buszu: zbieraniny desperatów usiłujących za wszelką cenę przetrwać, rolników wykorzystujących energię słoneczną i innych, którzy chcieliby po prostu, aby pozostawiono ich w spokoju.

Gniew wywołany utratą domów stał się zarzewiem gwałtownego buntu. Mako i inni mieszkańcy stworzyli Front Wyzwolenia Australii i zaatakowali omnium oraz zamieszkujące je roboty, z zamiarem odzyskania bezprawnie odebranych terytoriów. Eskalacja konfliktu narastała do czasu, kiedy rebelianci uszkodzili rdzeń fuzyjny omnium, wywołując eksplozję, która zniszczyła ośrodek, napromieniowując całą okolicę i rozrzucając po buszu powyginane kawałki metalu i szczątki na wiele kilometrów od źródła eksplozji.

Mako widział na własne oczy, jak jego ojcowizna zamienia się w post-apokaliptyczne pustkowie. Jego też zmieniło to na zawsze.

Przystosowując się do nowych warunków, przywdział maskę i zaczął patrolować na swoim zdezelowanym motocyklu zniszczone autostrady. Stopniowo umierało w nim człowieczeństwo. W końcu zatarły się ostatnie wspomnienia po Mako i tak narodził się bezlitosny morderca: Wieprzu.


INFORMACJE

SZMELCOWNICA  lpm2  ppm

Szmelcownica Wieprza wystrzeliwuje na krótką odległość kawałki metalu w postaci potężnej salwy o dużym rozrzucie. Może też strzelać kulami kartaczowymi o nieco większym zasięgu, które po trafieniu eksplodują metalowymi odłamkami.

HAK NA ŁAŃCUCHU  shift

Wieprzu ciska łańcuchem w stronę wroga, a jeśli trafi, przyciąga cel do siebie.

ODSAPNIJ  e

Wieprzu poświęca chwilę, aby odzyskać część swoich punktów zdrowia.

ŚWINIAK  q2

Wieprzu montuje na swojej Szmelcownicy ładownicę lufową, przez którą wsypuje do środka amunicję, po czym może przez chwilę ostrzeliwać wrogów odrzucającym do tyłu strumieniem odłamków.

  • NA HAK: Przerwij superzdolność wroga Hakiem na łańcuchu Wieprza w szybkiej grze/rywalizacji.
  • ROZWIEPRZOL: Odrzuć Wieprzem 2 graczy wroga jednym Wieprznięciem, zabijając ich w szybkiej grze/rywalizacji.

Kontry + Synergia

SILNY PRZECIWKO
SŁABY PRZECIWKO
SYNERGIA
junkrat icon pharah icon lucio icon zenyatta icon tracer icon reaper icon  

Galeria

ŹRÓDŁO: battle.net, overwatch.wikia.com
ZOBACZ NOWĄ STRONĘ