Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » Bohaterowie » ZENYATTA

ZENYATTA

PRAWDZIWE DANE: TEKARTA ZENYATTA, 20 LAT

ROLA: supp-icon  WSPARCIE

TRUDNOŚĆ: ⭐⭐⭐

ZAJĘCIE: GURU, AWANTURNIK

DAWNA BAZA OPERACYJNA: KLASZTOR SZAMBALA, NEPAL

PRZYNALEŻNOŚĆ: BYŁY SZAMBALIJSKI MNICH

„PRAWDZIWEGO «JA» NIE MOŻNA DOTKNĄĆ”

Zenyatta to omnicki mnich, który przemierza świat w poszukiwaniu duchowego oświecenia. Powiadają, że nikt, kto stanie na jego drodze, nie pozostanie niezmieniony.

Wiele lat temu, po zakończeniu kryzysu omnicznego, grupa omnickich wygnańców doświadczyła – jak to sami określili – duchowego przebudzenia. Porzucili wówczas swoje uprzednio zaprogramowane role, aby ustanowić wspólnotę w klasztorze położonym głęboko w Himalajach. Po wielu latach poświęconych na medytację nad naturą istnienia doszli do przekonania, że są czymś więcej niż jedynie sztuczną inteligencją i – podobnie jak ludzie – posiadają nieśmiertelną duszę.

Uznając, że w sferze duchowej są na równi z ludźmi, mnisi starają się zaleczyć rany spowodowane przez zakończony pokolenie wcześniej kryzys omniczny. Pod wodzą enigmatycznego robota znanego jako Tekarta Mondatta, pragną zaprowadzić pokój i doprowadzić do harmonijnego współistnienia ludzi i maszyn. Ich przesłanie zostało przyjęte z entuzjazmem przez miliony ludzi na całym świecie, a oni sami stali się gwiazdami mediów.

Jeden z mnichów, imieniem Zenyatta, nie zgadzał się jednak z nowym kierunkiem obranym przez wspólnotę. Uważał, że jedynym sposobem na poprawę stosunków między ludźmi a omnikami nie jest dogmatyczne nauczanie, lecz bezpośredni kontakt między przedstawicielami obu społeczeństw.

Zenyatta obrał własną drogę. Opuścił klasztor i wyruszył w świat, aby pomagać tym, których napotka po drodze, w walce z własnymi demonami i poszukiwaniu wewnętrznego spokoju. Jednak gdy sytuacja tego wymaga, Zenyatta nie waha się podjąć walki w obronie niewinnych – niezależnie od tego, czy są ludźmi, czy omnikami.


INFORMACJE

KULA ZNISZCZENIA  lpm2  ppm

Zenyatta wyzwala niszczące kule energii pojedynczo lub w formie szybkiej salwy, którą wystrzeliwuje, spędziwszy kilka chwil na gromadzeniu mocy.

KULA HARMONII  shift

Zenyatta rzuca kulę w kierunku sojusznika. Dopóki Zenyatta pozostaje przy życiu, kula będzie towarzyszyć wybranej postaci, powoli przywracając ją do zdrowia. W danym momencie tylko jeden sojusznik może się znajdować pod wpływem Kuli Harmonii.

KULA ROZDARCIA  e

Zenyatta przymocowuje do przeciwnika Kulę Rozdarcia, która zwiększa liczbę otrzymywanych przez niego obrażeń tak długo, jak długo mnich pozostaje przy życiu. W danym momencie tylko jeden przeciwnik może się znajdować pod wpływem Kuli Rozdarcia.

TRANSCENDENCJA  q2

Zenyatta przechodzi na chwilę na wyższy poziom egzystencji. W czasie trwania Transcendencji Zenyatta nie może używać zdolności ani broni, ale jest odporny na wszelkie uszkodzenia i automatycznie regeneruje zdrowie własne oraz pobliskich sojuszników.

  • GWAŁTOWNE ROZDARCIE: Asystuj lub zabij Kulą Rozdarcia Zenyatty 4 wrogów w ciągu 6 sekund w szybkiej grze/rywalizacji.
  • ŹRENICA CIĘ PRZYJMUJE: Ulecz 1500 punktów zdrowia pojedynczym użyciem Transcendencji Zenyatty w szybkiej grze/rywalizacji.

Kontry + Synergia

SILNY PRZECIWKO
SŁABY PRZECIWKO
SYNERGIA
dva icon pharah icon zarya widowmaker icon genji icon tracer icon  

Galeria

ŹRÓDŁO: battle.net, overwatch.wikia.com
ZOBACZ NOWĄ STRONĘ