Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » Bohaterowie » TRUPIA WDOWA

TRUPIA WDOWA

PRAWDZIWE DANE:   AMÉLIE LACROIX, 33 LATA

ROLA: obrona-icon OBRONA

TRUDNOŚĆ: ⭐⭐

ZAJĘCIE:   ZABÓJCZYNI

BAZA OPERACYJNA:   ANNECY, FRANCJA

PRZYNALEŻNOŚĆ:   SZPON

„JEDEN STRZAŁ – JEDEN TRUP”

Trupia Wdowa to doskonała zabójczyni: cierpliwa i bezlitośnie skuteczna, nie okazuje emocji i nie odczuwa nawet cienia skruchy.

Podobno w cywilu Trupia Wdowa była żoną Gérarda Lacroix – agenta Overwatch, który dowodził akcjami przeciwko organizacji terrorystycznej Szpon. Po kilku nieudanych próbach wyeliminowania Gérarda Szpon zainteresował się jego żoną – Amélie. Agenci Szponu porwali ją i poddali intensywnemu procesowi przeprogramowania neuronalnego. Złamali ją, odebrali wolną wolę, stłumili osobowość i zaprogramowali jako nieświadomego agenta, gotowego przystąpić do akcji na dany znak. Kiedy agenci Overwatch odnaleźli ją w końcu całą i zdrową – jak się wydawało – i uwolnili, powróciła do normalnego życia u boku męża.

Dwa tygodnie później zamordowała Gérarda we śnie.

Po wykonaniu misji powróciła do Szponu, gdzie zakończono proces przekształcania jej w żywą maszynę do zabijania. Została przeszkolona w technikach wywiadowczych, a następnie poddana rozległym modyfikacjom fizjologicznym: drastycznie spowolniono pracę jej serca, co sprawiło, że skóra stała się zimna i sina, a ona sama utraciła zdolność odczuwania ludzkich emocji. Amélie przestała istnieć.

Dziś Trupia Wdowa jest najskuteczniejszą zabójczynią w służbie Szponu, a jedyne uczucie, jakiego doświadcza, to satysfakcja z wykonanych zleceń.


INFORMACJE

POCAŁUNEK WDOWY  lpm2

Uniwersalny karabin snajperski Trupiej Wdowy doskonale nadaje się do eliminowania odległych celów. Jeżeli cel zbliży się na średni zasięg, karabin snajperski można przełączyć w pełny tryb automatyczny.

KOTWICZKA  shift

Trupia Wdowa wystrzeliwuje hak w wybrane miejsce – jeśli trafi na powierzchnię, po której można się wspinać, zostanie zamocowany i przyciągnie Wdowę. Dzięki zwiększeniu pola widzenia łatwiej jest jej unikać przeciwników i atakować z zaskoczenia.

JADOWITA MINA  e

Trupia Wdowa może przymocować szybko uzbrajającą się jadowitą minę do niemal dowolnej powierzchni. Kiedy cel znajdzie się w zasięgu jej czujnika ruchu, mina wybuchnie, otaczając pobliskich przeciwników chmurą toksycznego gazu.

INFRAWIZJA  q2

Wizjer zwiadowczy Trupiej Wdowy umożliwia jej widzenie obrazów cieplnych w podczerwieni. Dzięki temu jest w stanie przez pewien czas śledzić swoje cele mimo przeszkód blokujących pole widzenia (np. ściany i inne obiekty). Zdolność ta obejmuje również sojuszników Wdowy.

  • ŚMIERĆ W JEDWABNYCH RĘKAWICZKACH: Zabij wroga Trupią Wdową mierzonym strzałem w głowę z powietrza w szybkiej grze/rywalizacji.
  • BOLAŁO?: Zabij 4 wrogów Jadowitą Miną Trupiej Wdowy w jednym meczu, w szybkiej grze/rywalizacji.

Kontry + Synergia

SILNY PRZECIWKO
SŁABY PRZECIWKO
SYNERGIA
zenyatta icon pharah icon mercy icon winston icon tracer icon genji icon  

Galeria

ŹRÓDŁO: battle.net, overwatch.wikia.com
ZOBACZ NOWĄ STRONĘ