Dołącz do naszej grupy!
Rocznica 2019!
Strona główna » News » Blizzard będzie chętniej eksperymentować z porą dnia i pogodą na mapach!
News

Blizzard będzie chętniej eksperymentować z porą dnia i pogodą na mapach!

Okazuje się, że studio ma chętniej podchodzić do kwestii dnia i nocy na mapach w Overwatch.


Najnowszy event pokazał, jak za pomocą kilku zmian kompletnie zmienia się klimat całej mapy. Jeff Kaplan ujawnił, że zdecydowanie jest to coś, co developerzy chcą rozwijać w przyszłości.

Nasz zespół uwielbia zabawę mapami, zmianą klimatu za pomocą dodania deszczu, zmianą oświetlenia. Na pewno jest to coś, co chcemy wprowadzać szerzej i częściej. Widzicie to na najnowszej mapie.

To bardzo fajna wiadomość dla wszystkich fanów Overwatch. W jednym z kolejnych wywiadów dowiedzieliśmy się, że ostatecznie każda mapa robiona jest w taki sposób, by móc ją zmienić na inną porę. Faktycznie, dzisiejsza technologia pozwala na zabawę światłem w taki sposób, by symulować różne pory dnia i nocy bez większego problemu.

Efekt tego widzieliśmy już przy okazji innych technologii, chociażby RTX, gdzie dynamiczne oświetlenie potrafi wiele zmienić. I choć obecnie poruszamy się bardziej w świecie plotek, to być może ta technologia znajdzie się również w nowej generacji konsol (w końcu technologia nie należy do AMD, a to te karty mają się znaleźć w PS5).

Mamy specjalny zespół do zajmowania się takimi rzeczami i już jestem podekscytowany efektami ich pracy, które zobaczycie w przyszłości.

Co ciekawe, dowiedzieliśmy się też, że pomysł na sztorm narodził się z pomysłu na burzę na Anubisie.

Jaką mapę chcielibyście zobaczyć w innej porze dnia?

Tagi
ZOBACZ NOWĄ STRONĘ