Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » News » Blizzard będzie chętniej eksperymentować z porą dnia i pogodą na mapach!
News

Blizzard będzie chętniej eksperymentować z porą dnia i pogodą na mapach!

Okazuje się, że studio ma chętniej podchodzić do kwestii dnia i nocy na mapach w Overwatch.


Najnowszy event pokazał, jak za pomocą kilku zmian kompletnie zmienia się klimat całej mapy. Jeff Kaplan ujawnił, że zdecydowanie jest to coś, co developerzy chcą rozwijać w przyszłości.

Nasz zespół uwielbia zabawę mapami, zmianą klimatu za pomocą dodania deszczu, zmianą oświetlenia. Na pewno jest to coś, co chcemy wprowadzać szerzej i częściej. Widzicie to na najnowszej mapie.

To bardzo fajna wiadomość dla wszystkich fanów Overwatch. W jednym z kolejnych wywiadów dowiedzieliśmy się, że ostatecznie każda mapa robiona jest w taki sposób, by móc ją zmienić na inną porę. Faktycznie, dzisiejsza technologia pozwala na zabawę światłem w taki sposób, by symulować różne pory dnia i nocy bez większego problemu.

Efekt tego widzieliśmy już przy okazji innych technologii, chociażby RTX, gdzie dynamiczne oświetlenie potrafi wiele zmienić. I choć obecnie poruszamy się bardziej w świecie plotek, to być może ta technologia znajdzie się również w nowej generacji konsol (w końcu technologia nie należy do AMD, a to te karty mają się znaleźć w PS5).

Mamy specjalny zespół do zajmowania się takimi rzeczami i już jestem podekscytowany efektami ich pracy, które zobaczycie w przyszłości.

Co ciekawe, dowiedzieliśmy się też, że pomysł na sztorm narodził się z pomysłu na burzę na Anubisie.

Jaką mapę chcielibyście zobaczyć w innej porze dnia?

Tagi

17 komentarzy

Dodaj komentarz

 • Ach nie mogę doczekać się tej przyszłości o której dżef kapłan mówi już od premiery. Mam nadzieje, że chociaż moje prawnuki ich doczekają.

  • Ja już nie biorę tego na poważnie. Kiedyś gdy dodawali nową mapę do deathmatchy z rozwalaną podłogą powiedzieli, że chcą robić tego więcej. Czy na jakiejś z nowych map pojawiło się miejsce, w którym można zniszczyć podłogę/ścianę? Nie. Dlatego wątpie, żebyśmy zobaczyli znowu coś z różnymi porami dnia.

   • Już nawet półtora roku temu na ovek pl pojawił się artykuł o tym, że zamieć chce eksperymentować z pogodami na mapach i przez tyle czasu oni dalej nic z tym nie zrobili.

     • Burza na Hawanie to żadna nowość, jak na hanamurze śnieg spadnie to dopiero wtedy uwierzę w ich eksperymenty.

     • Jest śnieżna wersja Hanamury, jednakże jest to tylko mapa na świąteczny event a nie zmiana pogody z jednej na drugą wciągu jednej gry.

     • Przecież jest Hanamura ze śniegiem. Pojawia się na święta. I tak, burza na Hawanie to jest nowość. Jeff powiedział, że to nowy projekt burz piaskowych nad którym pracowała jedna z projektantów. Zespołowi OW się on spodobał, więc pracowali trochę wokół niego i uzyskali w ten sposób burzę na Hawanie. On nie był wcześniej wykorzystywany. Jakby był, Jeff nie mówił by tego teraz, tylko dużo wcześniej.

 • Comunity overa zajmuje się narzekaniem na brak nowości i jaraniem się porami dnia. Ja jestem się tym że XQC grał z Tfue.
  Co jest że mną nie tak.

 • Chętnie zobaczę więcej map w nocy, wieczorem. Jak gra się normalne Rialto z payloadem a na mapie z Archiwów, o wiele bardziej pasuje mi klimat wieczorny na tej mapie. Szkoda, że Havana jest w dzień na PTR :/ Liczyłem na wieczór/noc.

 • Dobrze, że jak to wprowadzą to denerwujący śnieg będzie tylko padać na mapach: Hanamura, Volskaya Industries, King’s row I Nepal, ekopunkt Antarktyda i Paryż

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ