Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » Bohaterowie » BASTION

BASTION

PRAWDZIWE DANE:   AUTOMATON OBLĘŻNICZY
LABORATORIUM TSS, MODEL E54 „BASTION”, 
30 LAT

ROLA: obrona OBRONA

TRUDNOŚĆ: ⭐

FUNKCJA:   AUTOMATON BOJOWY

BAZA OPERACYJNA:   NIEZNANA

PRZYNALEŻNOŚĆ:   BRAK

Bastion walczył niegdyś w mającym katastrofalne skutki kryzysie omnicznym, a dziś przemierza świat, zafascynowany cudami natury. Obdarzony nadzwyczajną ciekawością, bywa jednak czasem nieufny wobec ludzi, którzy wciąż odczuwają strach przed robotami.

Jednostki robotów z linii „Bastion” zostały stworzone z myślą o misjach pokojowych i posiadają unikalną zdolność do szybkiej rekonfiguracji w tryb działa szturmowego. W czasie kryzysu omnicznego roboty te zostały jednak zmuszone do walki przeciwko swym ludzkim twórcom i stanowiły trzon zbuntowanej armii omników. Po zakończeniu konfliktu niemal wszystkie modele z linii „Bastion” zostały zniszczone lub rozmontowane. Po dziś dzień jednoznacznie kojarzą się z potwornościami, które miały miejsce w czasie wojny.

Ta niezwykła jednostka typu Bastion, poważnie uszkodzona w czasie jednej z ostatnich bitew kryzysu omnicznego, leżała zapomniana przez ponad dekadę. Robota porzucono pod gołym niebem, gdzie powoli rdzewiał i ulegał rozpadowi. W końcu zarośnięty pnączami i korzeniami roślin robot stał się domem dla drobnej zwierzyny. Pozostawał w bezruchu, pozornie obojętny na upływ czasu. Aż do pewnego pamiętnego dnia, kiedy to niespodziewanie się reaktywował. Niemal całkowicie utracił oprogramowanie bojowe, zwrócił się więc ku przyrodzie. Wyruszył w niesamowitą podróż, aby odkrywać świat i odnaleźć swoje miejsce na zrujnowanej wojną planecie.

Choć Bastion sprawia wrażenie pokojowo nastawionego, a nawet nieszkodliwego, to jego podstawowe oprogramowanie bojowe zaczyna działać, gdy jednostka wykryje niebezpieczeństwo. Wykorzystuje wówczas cały swój imponujący arsenał, aby wyeliminować wszelkie zagrożenie. Doprowadziło to do kilku zbrojnych konfrontacji z nielicznymi ludźmi, na których natrafił robot. W rezultacie stara się on unikać zaludnionych obszarów na rzecz dzikich, niezbadanych regionów świata.


INFORMACJE

KONFIGURACJA: ZWIADOWCA  lpm2  

W trybie zwiadowcy Bastion zachowuje pełną mobilność i jest wyposażony w pistolet maszynowy wystrzeliwujący serie pocisków średniego zasięgu.

KONFIGURACJA: WARTOWNIK  shift

W Trybie Wartownika Bastion zmienia się w obrotową fortecę. Jest wyposażony w karabin gatlinga. Tę zabójczą broń można stosować na krótki i średni dystans, siejąc pociskami po kolejnych wrogach i zadając dotkliwe obrażenia wielu celom.

REKONFIGURACJA  shift

Bastion przechodzi swobodnie między oboma podstawowymi trybami bojowymi, dostosowując się do warunków panujących na polu walki.

SAMONAPRAWA  e

Bastion regeneruje się. Podczas naprawy nie może się przemieszczać ani korzystać z broni.

KONFIGURACJA: CZOŁG  q2

W trybie czołgu Bastion porusza się za pomocą gąsienic i używa działa dalekiego zasięgu, którego pociski mają duże pole rażenia. Dostaje też premię do pancerza. Bastion może pozostawać w trybie czołgu tylko przez ograniczony czas.

  • SZARŻA: Zabij 4 wrogów pojedynczym użyciem Konfiguracji: Czołg Bastiona w szybkiej grze/rywalizacji.
  • POTRÓJNIE ZABÓJCZY: Zabij Bastionem 2 wrogów w każdej z konfiguracji, nie ginąc, w szybkiej grze/rywalizacji.

Kontry + Synergia

SILNY PRZECIWKO
SŁABY PRZECIWKO
SYNERGIA
reinhardt icon winston icon roadhog icon reaper icon widowmaker icon pharah icon mercyikonka  dvaikonka  reinhardtikonka

Galeria

 

ŹRÓDŁO: battle.net, overwatch.wikia.com
ZOBACZ NOWĄ STRONĘ