Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » News » Batpiste ma leczyć i boostować. Zapewniać wsparcie, ale również siłę ognia!
News

Batpiste ma leczyć i boostować. Zapewniać wsparcie, ale również siłę ognia!

Czyli nowe informacje odnośnie nowej postaci!


Blizzard za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych ujawnił kilka małych smaczków odnośnie nadchodzącej postaci. To dzięki nim można wywnioskować, że faktycznie postać będzie miała „dwa tryby”.

Co Blizzard pisze o Baptiste?

Baptiste ma całkiem interesujący arsenał ale raczej idący w stronę leczenia/boostowania.

Leczenie i boostowanie, mechaniki, które znamy, choć jak zapewnia studio, będzie to coś zupełnie innego.

Baptiste ma dużo do zaoferowania – przede wszystkim unikalny styl rozgrywki oraz arsenał z rozwiązaniem na każdą sytuację.

Baptiste rzeczywiście wniesie do gry nowe mechaniki – już wkrótce przekonacie się jakie.

Baptiste będzie bohaterem wsparcia, ale potrafiącym zapewnić znaczne wsparcie ogniowe. Oprócz tego ma kilka asów w rękawie.

To wszystko składa nam się na kilka faktów. Baptiste:

 • Będzie mógł leczyć
 • Będzie mógł wzmacniać sojuszników
 • Wprowadzi nowe mechaniki do gry
 • Będzie potrafił zadać sporo obrażeń
 • Na pewno będzie bohaterem wsparcia
 • Możliwe dwa tryby (?)

Już dzisiaj w grze?

Oprócz tego możliwe, że postać jeszcze dziś wejdzie na serwer testowy (PST – Publiczny serwer testowy / PTR – Public Test Region)

Niedługo do przetestowania na PST :)
Niedługo, dzisiaj mamy wtorek. Możliwe? Jak najbardziej. Choć pamiętajmy, że to Blizzard i pojęcie „niedługo” może oznaczać cokolwiek.

20 komentarzy

Dodaj komentarz

   • Ale czegoś w stylu Lucio czy Any z chęcią :) Coś z ciekawą mechaniką a nie haeler który po prostu nawala przeciwników i leczy przy okazji xD

   • Polemizowałabym.. wszyscy pragną DPSowej, skilowej mety, a takie jedynie zapewnia Łaska, ponieważ ona jest tak zwanym „dps enabler’em”. Drugi support z podobnym powinowactwem do Dpsów mógłby pomóc w zmianie mety z goats na cos przyjemniejszego.

    • Ale jak dla mnie Mercy powinna zostać unikatową Healerką, skupiającą się tylko na ciągłym leczeniu.

 • Ale jestem ciekaw jego broni bo to rzeczywiście wygląda jak granatnik i w dodatku widać owe granaty. Mi wyglądają na coś w stylu bomb które po zetknięciu z ziemią zostawiałyby kwas lub coś w tym stylu.

  • Ten granatnik jak widać będzie dla tych małych apteczek możliwe że będą działać jak u Any granat

 • Czyli Batpiste ma być taką drugą Aną-strzela, leczy, w międzyczasie zadaje obrażenia, a do tego ma nową mechanikę (u Any usypianie, tu nie wiemy).

 • Blizzard in 2019: Widzimy problem w postaciach Overwatch. Są zbyt wszechstronne. Mamy zamiar wypuszczać postacie skupione na jednym celu i wyjątkowo sytuacyjne.
  Also Blizzard in 2019: Baptiste ma dużo do zaoferowania – przede wszystkim unikalny styl rozgrywki oraz arsenał z rozwiązaniem na każdą sytuację.uploads.disquscdn.com/images/ca6d73b70a1b6d99159b0d5fc022db8a8acd582b0ca62dd859074759eacf5b15.jpg

   • Oni sami nie wiedzą czego chcą …
    Sam fakt, że wpadli na coś takiego jak sytuacyjne postacie to nonsens.
    a) postać sytuacyjna zawsze zostanie wyparta przez postać wielozadaniową. Czytaj: Winston zawsze będzie w mecie nie ważne ile po 2019 wypuściliby sytuacyjnych maintanków. Musieliby przemodelować istniejące postacie do trybu „sytuacyjny”.
    b) takim tropem, w 2022 mielibyśmy już 12 sytuacyjnych postaci. Już obecnie roostery OWL są albo rozwalone o 6 DPS mainów jak w przypadku Shock. Albo jak w przypadku Fusion mamy EQO i Carpe którzy mają dobrą synergię ale pokrywają tylko ułamek tego co prezentuje zakładka Damage. Istnienie sytuacyjnych postaci na pewnym szczeblu wymagałoby posiadania w roosterze gracza zdolnego do rozegrania danej postaci na wymaganym poziomie. Żadna z drużyn z kolei nie zdecydowałaby się na powiększanie składu a co za tym idzie wydatków po to by gracz pokrywał 1-2 postaci, która i tak sprawdza się tylko w pewnych sytuacjach. Z kolei gracze nie decydowaliby się na granie taką postacią wiedząc, że mogą zostać zakontraktowani raz w życiu kiedy meta będzie im sprzyjać a potem usłyszą papa.

    Nie wiem kogo oni tam zatrudniają. I za co im płacą. Ja wpadłem na to podczas posiadówki w wannie. Chyba mam cudowną wannę.

  • Dokładnie! Sama pamiętam jak pisali, że teraz będą wydawać postacie „pure”. Czyli żadnych dziwnych połączeń, tylko typowych healerów, tanków i dpsów. W szoku byłam jak powiedzieli, że nowa postać to hybryda supp i dpsa. Ach ten blizzard..

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ