Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » Beta » Beta testy Overwatch od 27 października
Beta News Ważna informacja

Beta testy Overwatch od 27 października

Mamy dobre wiadomości dla wszystkich, którzy podobnie jak my, czekają na betę Overwatcha. Jak informuje Blizzard, oficjalne testy rozpoczną się 27 października 2015, jednak w Overwatcha najpierw będą mogli zagrać gracze w Ameryce, a w Europie na dostęp będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać.

[blizzardquote]

Atak rozpocznie się za 3… 2… 1…

Beta-testy Overwatch oficjalnie zaczną się w regionie amerykańskim 27 października, a my przygotowujemy pierwszą partię zaproszeń do testów bojowych dla naszych rekrutów!

W następnej kolejności – nieco później – wystartują serwery z betą w Europie i Azji. Aby dowiedzieć się więcej na temat planowanego przebiegu beta-testów, przeczytajcie poniższe wprowadzenie. Pamiętajcie też, żeby zapisać się do testów, jeśli chcecie pomóc nam kształtować przebieg walki o przyszłość.

ZAPISZ SIĘ DO BETY

W ramach publicznych beta-testów pragniemy osiągnąć dwa cele główne. Po pierwsze, chcemy uzyskać jak najwięcej precyzyjnych informacji zwrotnych na temat rozgrywki – w tym balansu, wrażeń i satysfakcji z gry. Pomogą nam one zrobić z Overwatch najlepszą drużynową strzelankę na naszej planecie. Po drugie, zamierzamy poddać nasze rozwiązania techniczne próbie ognia, w tym przeprowadzić testy wytrzymałościowe infrastruktury serwerowej i upewnić się, że gra działa płynnie na jak najszerszej gamie urządzeń.

Aby to osiągnąć, podzielimy naszych uczestników beta-testów na dwie grupy. Każda z nich otrzyma inne cele misji oraz harmonogramy udziału. Grupa zamkniętych beta-testów stanowić będzie rdzeń naszego zespołu testerów. Oprócz tego będziemy organizować weekendowe beta-testy, w których weźmie udział szersze grono graczy. To właśnie wtedy wystawimy naszą grę na ciężką próbę.

 

Zamknięte beta-testy

W zamkniętych beta-testach weźmie udział niewielka liczba testerów, którzy otrzymają regularny dostęp do publicznej wersji beta. Celem zamkniętych beta-testów jest dla nas w 100% uzyskanie informacji zwrotnych od graczy. Będziemy zachęcać wszystkich uczestników do dyskusji na utworzonym w tym celu forum i drobiazgowego omawiania każdego bohatera, każdej mapy, zdolności i innych aspektów gry.

Aby uzyskać jak najbardziej przydatne i konstruktywne informacje zwrotne, mocno ograniczymy łączną liczbę graczy uczestniczących w zamkniętych beta-testach. Od czasu do czasu będziemy jednak dodawać nowych testerów, żeby utrzymać na odpowiednim poziomie liczbę walczących bohaterów.

Pierwszy etap zamkniętych beta-testów rozpocznie się 27 października w regionie amerykańskim, po czym możemy stopniowo dodawać kolejnych graczy (zaprosimy więcej uczestników po przygotowaniu do testów nowych funkcji). W międzyczasie będziemy przygotowywać się do rozpoczęcia testów w regionach azjatyckim i europejskim. Zamierzamy najpierw udostępnić grę w Europie, a w Azji w późniejszym terminie.

Więcej informacji na ten temat – a także stosowne FAQ – opublikujemy po rozpoczęciu zamkniętych beta-testów.

 

Weekendowe beta-testy

Od czasu do czasu będziemy też otwierać bramy naszej gry, aby zgromadzić jak najwięcej graczy, którzy pomogą nam w testach wytrzymałościowych serwerów. Upewnimy się dzięki temu, że poradzą one sobie w godzinach szczytu.

Weekendowe beta-testy na szeroką skalę będą udostępniane w wyznaczonych terminach, zwykle podczas weekendów, równolegle z trwającymi zamkniętymi beta-testami. Ponieważ weekendowe beta-testy będą obejmować głównie kwestie związane ze sprzętem i rozwiązaniami technicznymi, liczba bohaterów, map i trybów rozgrywki zostanie ograniczona, jednak będziemy bardzo wdzięczni za wszelkie informacje zwrotne na każdy temat.

Weekendowe beta-testy obejmujące różne aspekty gry będą organizowane wielokrotnie w różnych częściach świata. Do udziału w beta-testach Overwatch zgłosiło się mnóstwo przyszłych bohaterów i chcemy umożliwić jak największej liczbie graczy wypróbowanie gry. Obecnie planujemy rozpocząć pierwsze weekendowe beta-testy po BlizzConie – zaglądajcie na nasze strony po tym wydarzeniu, aby uzyskać więcej informacji.

 

I jeszcze kilka spraw organizacyjnych: wersja beta Overwatch będzie dostępna wyłącznie dla systemów Windows. Do gry konieczne będzie też posiadanie zainstalowanej aplikacji Battle.net. Jeśli wybierzecie udział w zamkniętych beta-testach lub jednym z naszych weekendowych beta-testów, otrzymacie e-mail z instrukcjami wkrótce po wybraniu was do grupy testerów. Przeczytajcie ten artykuł, aby upewnić się, że wiadomości od nas przejdą przez wasze filtry poczty, a jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, to pamiętajcie, aby się zgłosić do testów.

ZAPISZ SIĘ DO BETY

[/blizzardquote]

2 komentarze

Dodaj komentarz

    • Ogółem Blizzard chyba wycofał się z rozdawania kluczy i dostęp prawdopodobnie będzie przypisywany bezpośrednio do kont, ale jeżeli będzie jakakolwiek możliwość rozdania czegoś, to na pewno.

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ