Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » Newsy » News » Błąd serwera, rozłączenie i utrata 50 punktów oraz 1 poziomu pochwał!
News

Błąd serwera, rozłączenie i utrata 50 punktów oraz 1 poziomu pochwał!

Brzmi, jak słaby żart. Niestety, tak wygląda rzeczywistość przy atakach DDOS.


Błędy, bugi oraz problemy techniczne są zupełnie normalnym elementem każdej gry komputerowej. Mogą być większe, mogą być mniejsze. Jednak nie powinno dochodzić do sytuacji, kiedy w wyniku tych błędów, niesłusznie obrywa się graczom.

Rozłączenie i po 50 punktach i poziomie pochwał

Blizzard dość dziwnie reaguje, w zasadzie kompletnie nie reaguje na zażalenia graczy odnośnie tracenia pochwał i zawieszenia na rankedy, które są wynikiem ataków DDOS. W przeszłości mieliśmy już sytuacje, kiedy rozłączenie spowodowane błędem serwera gry skutkowało stratą punktów rankingowych oraz zawieszeniem. Teraz doszło nam coś jeszcze – pochwały.

Pora na system, który to ogarnie?

Zbieranie pochwał nie należy do najtrudniejszych, na szczęście wiele osób korzysta z tej możliwości i chętnie przyznaje kolejne pochwały. Jednak ich utrata nadal jest bardzo bolesna. Tym bardziej, gdy następuje w wyniku błędu gry.

Bardzo mocno uwidoczniło się to podczas wczorajszych, jak i dzisiejszych ataków DDOS. Bardzo dużo osób straciło poziomy pochwał, zostało zawieszonych na rankedy i oczywiście stracili również punkty rankingowe. Czy Blizzard powinien na to jakoś zareagować?

Oczywiście, stworzenie osobnego systemu, który będzie rozpoznawał niesłusznie zabrane punkty, pochwały i zawieszenia będzie czasochłonne, ale podczas gdy do gry wprowadzane są kolejne funkcje, które mają nas zachęcić do jeszcze dłuższego grania, to wydaje się naturalnym zadbać, by te funkcje nie były naruszane przez źle działające usługi Blizzarda.

I nikt nie mówi tutaj o zadośćuczynieniu w postaci skórek, dodatkowych punktów rankingowych, czy skrzynkach. Gracze proszą, by Blizzard zadbał o to, by takie sytuacje powodowały przywrócenie konta do stanu sprzed wystąpienia błędu, lub przyznania utraconego poziomu pochwał, straconych PR etc.