Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » Bohaterowie » Nowy bohater – D.Va
Bohaterowie

Nowy bohater – D.Va

D.Va jest jednym z nowych bohaterów, który został zaprezentowany na BlizzConie. Jej specjalność to tank, ma 19 lat i jest pilotką mecha.

Rola: Tank
Prawdziwe dane: Hana Song, Wiek: 19 lat
Zajęcie: pilotka mecha, dawniej zawodowa graczka
Baza operacyjna: Pusan, Korea Południowa
Przynależność: Mobilna Eskadra Mechów Koreańskiej Armii

Zdolności

Działka Fuzyjne
D.Va posiada mecha wyposażonego w podwójne działka obrotowe krótkiego zasięgu. Umożliwiają one ciągły ostrzał o dużej sile ognia, bez konieczności przeładowywania, ale ich używanie sprawia, że D.Va porusza się wolniej.

Dopalacze
D.Va wybija się swoim mechem w powietrze i leci z siłą rozpędu. Może skręcać, zmieniać kierunek lotu lub przebijać się beczką przez szeregi wrogów, odrzucając ich do tyłu.

Matryca Obronna
D.Va może aktywować swój frontowy układ celowniczy, aby zestrzeliwać nadlatujące pociski.

Samozniszczenie
D.Va katapultuje się ze swojego mecha i włącza tryb autodestrukcji reaktora, którego wybuch zadaje ogromne obrażenia pobliskim przeciwnikom.

Pistolet Świetlny
Kiedy D.Va nie pilotuje swojego mecha, może walczyć na średni dystans, używając automatycznego blastera.

Wezwanie Mecha
Jeśli pancerny kombinezon bojowy zostanie zniszczony, D.Va może przywołać nowego mecha i wrócić do walki.

Fabuła

„Gram, żeby wygrać”.

D.Va to była zawodowa graczka, która korzysta obecnie ze swych zdolności, broniąc ojczyzny za sterami najnowocześniejszego mecha.

Dwadzieścia lat temu Koreę Południową zaatakowało gigantyczne omnickie monstrum, które wynurzyło się z głębin Morza Wschodniochińskiego. Potężna, krocząca machina spowodowała olbrzymie zniszczenia w nadbrzeżnych miastach, zanim udało się ją zepchnąć z powrotem do morza. W reakcji na ten atak rząd Korei Południowej utworzył oddział zmechanizowanych dronów opancerzonych, zwany MEKA. Jego zadaniem miała być ochrona miast przed kolejnymi starciami z siłami omników.

Obawy rządu okazały się niebezpodstawne, a wśród powtarzających się ataków zaczęła wyłaniać się pewna prawidłowość. Co kilka lat z morza wyłaniało się monstrum i atakowało Koreę Południową oraz sąsiednie kraje. Omniki wyciągały naukę z każdego starcia, często zmieniały kształt i używały w kolejnych atakach nowych broni i możliwości. Każdy incydent kończył się bez ostatecznego rozstrzygnięcia. Udawało się pokonać monstrum, ale nikt nie umiał go zniszczyć.

Omniki przystosowywały się coraz bardziej i w końcu zdołały zakłócić częstotliwości, które umożliwiały sterowanie dronami, zmuszając wojsko do umieszczenia pilotów w mechach. W desperackim poszukiwaniu odpowiednich kandydatów rząd zwrócił się do społeczności zawodowych graczy, którzy posiadali odpowiedni refleks i instynktowne zachowania, umożliwiające obsługę zaawansowanych systemów bojowych mechów. Do służby powołano największe gwiazdy e-sportu, w tym także mistrzynię świata Hanę Song, znaną też jako „D.Va”. Znana ze swoich zdolności D.Va była groźną zawodniczką, za wszelką cenę dążącą do zwycięstwa. Sławę zdobyła dzięki bezlitosnym zagrywkom przeciw swoim wrogom.

D.Va postrzega każdą nową misję jako grę, więc rusza do walki bez strachu razem z pozostałymi członkami swojego oddziału MEKA, zawsze gotowa stanąć w obronie swoich rodaków. Niedawno zaczęła organizować dla fanów transmisje na żywo ze swoich walk, a rosnąca popularność sprawiła, że D.Va stała się bożyszczem tłumów na całym świecie.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ