Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » News » Blizzard ma ciągle 3 bohaterów w przygotowaniu!
News

Blizzard ma ciągle 3 bohaterów w przygotowaniu!

Wiedziałem, że Blizzard dość mocno pracuje nad nowymi bohaterami, ale żeby aż tak…


Podczas panelu Blizzard na San Diego Comic Con dowiedzieliśmy się, że Doomfist był w przygotowaniu już od bety Overwatch. Nie wiem, jak dla Was, ale dla mnie to spory okres czasu. To uświadamia nas, że od początku miał to być bohater i rzeczywiście większość spekulacji była prawdziwa. Początkowo miał być to tank, tak jak wszyscy przewidywali. W każdym razie, Blizzard ujawnił coś jeszcze. Coś bardzo ważnego.

3 bohaterów cały czas w produkcji

Doomfist od kilkunastu miesięcy, Orisa od conajmniej kilku. Okazuje się, że Blizzard cały czas ma u siebie trzech bohaterów w przygotowaniu. Oznacza to, że doskonale wiedzą kto będzie następny i nie ma tutaj mowy o jakimś przypadkowym, szybko zrealizowanym pomyśle.

Jednocześnie możemy spokojnie zacząć szukać wskazówek. Skoro Doomfist za chwilę pojawi się na serwerach tzn. zespół przerzucił się już na kolejny projekt i prawdopodobnie nawet w tym momencie trwają testy nowej postaci.

Społeczność naciska na healera

Nawet na San Diego Comic Con ktoś zapytał o następnego bohatera i wspomniał, że bardzo przydałby się healer. Wszyscy na sali zaczęli dosłownie skandować i prosić o bohatera wsparcia. Blizzard pozostawił to bez komentarza, jedynie z lekkim uśmieszkiem.

Oczywiście nie świadczy to o niczym. Wiemy natomiast, że bardzo duża część graczy chciałaby healera. Skoro jest 3 bohaterów w przygotowaniu, to Blizzard teoretycznie może sobie zmienić kolejność i rzeczywiście dać wsparcie.

No to czekamy na Blizzcon ;)

22 komentarze

Dodaj komentarz

  • Gdybyś był szefem studia, który robi jedne z najlepszych gier, chciałbyś pojechać do jakiejś dziury w małym kraju w europie?

   • Taka mała to Polska nie jest (9 miejsce pod względem wielkości kraju w Europie) ale nie ma co porównywać Warsaw comic con (właściwie Nadarzyn comic con) który miał dopiero 1 edycję i to dość słabą a oryginalnym comic conem, który ściąga od kilkunastu lat tysiące fanów i ludzi związanych z popkulturą.
    Jak już się spodziewać blizzarda na europejskich konwentach, to gdzieś w Londynie czy Paryżu. Polskie kony są za mało popularne w Europie, choć powoli się to zmienia (vide poznański Pyrkon).

 • Mnie to tam nie zdziwiło, kiedyś blizz powiedział, że jak wypuszczają dodatek do wowa to zaczynają robić nie następny, ale jeszcze kolejny.

 • Społeczność tak bardzo pragnie bohatera wsparcia, że Bllizard mógłby to nadrobić i dać dwóch bohaterów wsparcia na BllizConie ( taki pomysł)

 • Wiecie, że to nie jest żadna niespodzianka? RIOT zawsze ma w przygotowaniu jednocześnie testowanych nawet kilkunastu bohaterow. Tak samo HOTS. Nie wspominając o dodatkach do Hearthstone’a, gdzie trwają pracę nad trzema naraz (!). Okres deweloperski postaci powinien trwać PRZYNAJMNIEJ pół roku, a w przypadku Blizzarda z pewnością nawet dłużej. Wszyscy mamy dobry przykład z oczekiwaniem na premierę.

  Wielu pomniejszych wydawców, zwłaszcza mam tu na myśli indyki i projektantów gier planszowych przy projektowaniu dodatków na bieżąco dzielą się stanem prac, czasem nawet nad nieogłoszonymi rzeczami, w tak zwanych blogach deweloperskich. Jasno stamtąd wynika, że naturalnym jest praca nad kilkoma „dodatkami” jednocześnie (mam na myśli tzw living games). Co ciekawe, pozwala to także na podejmowanie decyzji „co pierwsze”, podczas okresu deweloperskiego pewnej części zawartości decyzja o wydaniu jej może ulegać ciągłej zmianie. I to jest dobre. Bo w pewnym momencie Blizzard jednak podjął decyzję o wydaniu Orisy dokładnie w tamtym czasie, choć bardzo prawdopodobne, że to nie ona miała wyjść jako następna.

 • Teoria spiskowa. W filmie z Doomfistem były 3 kropki na mapie a ci jeśli to są miejsca z których pochodzą bohaterowie. : D

 • Mamy w grze 4 helerów i 15 dps.SUPER.A na konsonach jest 3 helerów bo ana jest slaba na konsolach.

 • A ja bym chciał zwinnego zabójcę walczącego w zwarciu dwoma katanami z możliwością doskakiwania do wrogich oraz sojuszniczych bohaterów, mogącym rzucić bombę dymną by ukryć się na kilka sekund :)

 • Ja się w ogóle zastanawiam, czy Blizzard kiedyś zrobi nam niespodziankę i wyda 2 bohaterów naraz, albo zrobi jakiegoś bohatera dla żartu, który będzie mega op albo coś. Albo np. da nam zagrać takimi hybrydami jak zaria z działem bastiona czy reinhardt z rakietnicą fary. To byłoby coś :3

 • Może wreszcie gdyby dali healera to wszyscy by go pickowali przez pierwszy tydzień a potem znowu 5 dpsów ;)

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ