Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » News » Blizzard oddaje graczowi kasę, skraca zawieszenie jego i casterów!
News

Blizzard oddaje graczowi kasę, skraca zawieszenie jego i casterów!

Blizzard wydał oficjalne oświadczenie w sprawie Hong Kongu.


Blizzard zrozumiał swoje błędy, a przynajmniej na to wskazuje nowe, oficjalne oświadczenie. Zgodnie z nim, gracz otrzyma jednak swoje wynagrodzenie, skrócono również jego karę.

Podobnie z casterami, których kara została skrócona.

Chiny nie mają z tym nic wspólnego

W oficjalnym oświadczeniu Blizzard zaznacza, że jego decyzje nie miały nic wspólnego z relacjami biznesowymi. Kary, jakie się posypały miały być jedynie egzekwowaniem zasad i regulaminów.

Studio przyznaje jednak, że podeszło do sprawy bardzo mocno, być może za mocno. Stąd postanowiono znacznie złagodzić kary.

Nie będzie jednak całkowitego zdjęcia kar. Stream został wykorzystany w polityczny sposób, do głoszenia swojego zdania niezwiązanego z wydarzeniem – stąd gracz HearthStone nadal będzie zawieszony na 6 miesięcy.

Jeżeli chodzi o casterów, Blizzard uważa, że ich główną rolą jest skupienie uwagi widza na turnieju „To się tutaj nie stało”.

Trudno powiedzieć, czy to załatwi sprawę i załagodzi wszystkie głosy społeczności. W tej sprawie pojawiło się już wiele fałszywych informacji i trudno tak naprawdę zrozumieć postronnej osobie, o co tutaj chodziło. Większość osób niezwiązanych z grami myśli, że Blizzard zły i koniec.

5 komentarzy

Dodaj komentarz

  • Przynajmniej tutaj nie piszecie że „blizz zrozumiał swój blad” xD im daleko do rozumienie fakapów które popełniają, to oświadczenie jest WZGLEDNIE dobrym pomysłem ichniego PRowca od roku… muszą zdecydowanie zatrudnić nowego (zgłaszam się)

  • „Podobnie z casterami, których kara została skrócona.” Nie no wiadomo że zasłużenie zostali ukarani w pierwszym miejscu, przecież powinni przed wywiadem wywróżyć z fusów że zwycięzca turnieju coś sobie pokrzyczy o Hong Kongu. Ogólnie to dalej blizzardowi kij w oko bo o ile koleś złamał regulamin bo jest zakaz robienia polityki, to tych dwóch wywalili tylko po to żeby się podlizać Kubusiowi Puchatkowi, i to nie tylko dostali bana w heartstone, ale też w overwatchu czyli ich kariera została zniszczona przez wielkiego brata za coś czego nawet nie zrobili

    • Nie wiem co w ogóle Blizz myślał żeby zwalniać casterów, byli bogu ducha winni, ale pewnie wiedzieli od początku jak to się skończy chowając głowy

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ