Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » News » Blizzard wyjaśnia zmiany Sombry. Postać będzie widziała paski życia przeciwników praktycznie cały czas!
News

Blizzard wyjaśnia zmiany Sombry. Postać będzie widziała paski życia przeciwników praktycznie cały czas!

Wczoraj powstało sporo kontrowersji, którą Blizzard postanowił wyjaśnić.


Blizzard ma jakieś problemy z wprowadzaniem zmian na PST. Wczoraj zmieniono kilka postaci, ale jak się dowiedzieliśmy, umiejętność pasywna Sombry nie została poprawnie przeniesiona na PST i dalej będzie zmieniana.

 • Wszystkie wczorajsze zmiany – KLIK

Zmiany Sombry

Całe podsumowanie jest zgrabnie ukazane na tym gifie:

My natomiast zajmiemy się samą umiejętnością pasywną, czyli widzeniem przeciwników przez ściany.

Nasza aktualizacja, co do jej pasywa nie jest do końca poprawna, będziemy to naprawiać wkrótce.

Na normalnych serwerach, oportunista pozwala:

 • Widzieć przeciwników przez ściany, jeżeli mają mniej, niż 50% życia,
 • Widzieć paski życia przeciwników nad ich głowami, jeżeli mają poniżej 50% życia.

Blizzard chce to zmienić, jednak nie w taki sposób, jak jest to pokazane obecnie na PST. Zmieniona zostanie druga pozycja z paskami życia. Będzie można je widzieć, gdy przeciwnik zostanie ranny. Po prostu. Bez procentów. To ma pozwolić Sombrze lepiej planować swoje ataki, gdy przykładowo znajduje się za linią wroga.

Widzenie przez ściany dalej będzie wymagało zbicia 50% życia przeciwnikom.

 

To ma więcej sensu, niż to, co wczoraj zobaczyliśmy. Dobra zmiana?

18 komentarzy

Dodaj komentarz

 • Jak to możliwe że po tylu godzinach na sombrze nie wiedziałem że pokazuje tez paski życia. Myślałem że tak jest zawsze jak na kill camie nasz kogoś zrani… dobrze. Teraz jak nie będę u kogoś widział znaczy że ma Full

  • bo często brakowało jej akurat paru sekund by np. zbić taką mercy a była (sombra) za linią wroga i nie wystarczało jej czasu by wrócić, a nie zostać zabitą

  • W skrócie mam takie samo zdanie. Sami nie wiedzą od czego jest sombra i kombinują na różne sposoby. A moira to w ogóle parodia jeśli wchodzisz na nią pierwszy raz i robisz pogrom bo nią się po prostu nie da nie robić

  • :D łaska – czyli totalnie no skillowa postać, przy której granie torbem wymaga kunsztu… i ty jako main tego ścierwa dla 12 letnich dziewczynek chcesz się wypowiadać? Bo budy:D

   • Kozak, bardzo cie nie rozumiem, że nie potrafisz grać łaską to nie znaczy, że jest ścierwem. Ja jako raczej jedyny gracz ov który nie mianuje jednej postaci, tylko wszystkie, to powiem Ci tak: W kiedy grałem starą łaską w moim teamie nigdy nikt nie umierał. Każdy otrzymywał heala nikt nigdy na mnie nie nażekał w jednej rundzie wyrabiam 20k heala. Teraz mnie opluj, że mam się zabić bo nie gram niczym innym. A tu beng niespodzianka w każdym meczu złoto za moją profesje. Nawet jako mei wyrabiam złote eliminacje i dmg. Deal with it, a jeśli nie umiesz zabić jednego healera to się nie dziwię, że połowa ludzi siedzi w goldzie i niżej. Więc proszę nie obrażaj Łaski tylko weź się w garść, jeśli nie możesz sobie poradzic z 12 letnią dziewczynką. Jeśli jeszcze jakaś postać będzie dla ciebie gównem to gwarantuje, że wyżej niż w slv nie siedzisz. Pozdrawiam pisał dla was Diament

    • XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
     „W kiedy grałem starą łaską w moim teamie NIGDY nikt nie umierał ” „A tu beng niespodzianka w KAŻDYM meczu złoto za moją profesje.”

     Kurde, to ty powinieneś siedzieć w TOP 500, a nie w diamencie.

    • Wow diament nas zaszczycil… serio masz sue czym chwalic. Gram drugi sezon i mam 2800, w poprzednim 2600 więc ie do góry.
     Wracając do tematu. To nie jest kwestia, że nie umiem nią grac, czy jej kontrowac. Gram 4 innymi healerami i nawet symetra czasem dla zabawy. Gram 4 tankami i kilkoma dpsami, także zawsze się dopasuje. Nie gram mercy bo… granie nią jest niesamowicie nudne, nie wymaga żadnych umiejętności a przy czym (nawet po nerfie) jest silna.
     Wolę grać chociażby ana jeśli potrzeba mocnego leczenia, czy zenkiem (mój main).
     Mercy powinna mieć j3szcze słabsze leczenia i ulta skróconego do 10 sekund by była dobry pickiem w srebrze, najwyżej w goldzie, gdzie ludzie już zaczną się przerzucać na bardziej wymagające postacie jak ana, zen, Lucio.
     Przechwalki mogłaś sobie darować bo są tak śmieszna, że aż żałosne:)

    • Ekhem, tylko wiesz… Pizdolet Łaski jest w zamyśle do samoobrony, a nie do ataku?
     Zauważmy że łaska jest postacią której filozofia skupia się na ratowaniu ludzkiego życia a nie jego odbieraniu, poza tym ona brzydzi się przemocą i uważa że konflikty można rozwiązać bez przelewu krwi. Pistolet natomiast nosi tylko do samoobrony.
     Moira natomiast jest jej kompletnym przeciwieństwem, ona chce ulepszyć ludzkie geny by ludzkość była silniejsza, poza tym ona nie ma blokady moralnej jak postać Łaski i nie boi się poplamić swoich rąk krwią innych ludzi.
     Poza tym Moira na chwilę obecną jest najbardziej mobilnym bohaterem wsparcia poza Lucio, i takim który sam może wyjść z tarapatów, Łaska wymaga do tego widocznego sojusznika który mógłby posłużyć za przekaźnik by podlecieć do niego.
     Poza tym zauważmy że Łaska bez Łaski, Anka skakana, Lucek i Wujek Zenon mogą leczyć non stop, Ana co prawda musi przeładować, ale Moira nie ma tak szybkiego sposobu na ładowanie psikawki na mocz (sorry ale moja znajoma LKD uznała że Moira tym właśnie psika na wszystkich), normalne czekanie zajmuje dużo czasu, więc musi być agresywna i ranić wrogów by naładować antyperspirant, inaczej będzie bez użyteczna. Więc jej ofensywność wyniki bardziej z jej mechaniki leczenia innych postaci a jeżeli z tego że robi za taką pesudo Symmetralną Symmetrę.

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ