Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » News » Blokada 2-2-2 w Overwatch ma zostać ogłoszona w czwartek!
News

Blokada 2-2-2 w Overwatch ma zostać ogłoszona w czwartek!

Wszystko wygląda na to, że Blizzard przygotowuje się na zapowiedź blokady 2-2-2.


Trochę zapowiedź zapowiedzi, ale Blizzard podczas ostatnich rozgrywek Overwatch League faktycznie wspomniał o specjalnym ogłoszeniu, jakie ma mieć miejsce w najbliższy czwartek.

Nie zostało powiedziane wprost, że chodzi o blokadę 2-2-2, ale chyba nikt nie ma żadnych wątpliwości.

Blokada 2-2-2 nadchodzi i staje się faktem!

Podczas ostatnich rozgrywek Overwatch League mieliśmy specjalną zapowiedź ważnej informacji, jaka ma się pojawić w ten czwartek.

Dalej nie wiadomo, czy blokada zawita także do gier rankingowych. Trudno powiedzieć, na ile to w ogóle możliwe. Przypomnijmy jednak, że to nie byłaby pierwsza duża zmiana, jeżeli chodzi o zwykłe mecze.

Swego czasu Blizzard wprowadził blokadę jednej postaci na drużynę, co też było wówczas wielkim przełomem i spotkało się początkowo z niezbyt miłym przyjęciem. Dzisiaj chyba nikt nie wyobraża sobie gry bez tego ograniczenia.

17 komentarzy

Dodaj komentarz

 • Blokada to dobry pomysł ale na RANKEDY. Niech jej nie dają na zwykłe mecze bo to troche ograniczy swobodność. Na zwykłych rozgrywkach i tak nic nie tracisz a zawsze możesz wźąść co chcesz.

  • Z tym może być problem bo najprawdopodobnie Blizzard nie będzie chciał mieć takiej różnicy między competitive a quick play, żeby te dwa tryby wyglądały całkowicie inaczej. Najpewniej za to stary quick play trafi do Arcade jak to było z hl0 i tam umrze śmiercią naturalną, bo ludzie ogarną jak 2-2-2 jest znacznie przyjemniejsze do grania i przestaną w ten no role limit grać, czyli dokładnie tak samo jak przestali grać w hl0.

 • Blokada 2-2-2 nie ma dla mnie sensu chyba że w OWL kiedy jest jakaś zgrana drużyna
  Bo na rankedach jak się ustawi team 2-2-2
  To jak się ludzie mają wymienić rolami?
  Np. Taka sytuacja:
  Ranked randomów: 3 mainów tanków (Dajmy na to Rein, Orisa, Road)
  Orisa i Road jako pierwsi biorą tanków i Rein musi grać supportem czy DPS.
  Przeciwny team się dostosował bohaterami przeciwko Orisie i Road’owi – Przydał by się Rein.
  A w trakcie meczu są już 2 DPS 2 Tanki i 2 Supporty więc gracz Rein’a nie może się zamienić rolami z graczami którzy już tych tanków wybrali.
  Chyba że taką opcje by dodali.
  Co nie zmienia tego że według mnie te ograniczenie będzie ssać.

  • Można zapytać się o zmianę, zacząć mainować inne postacie, albo blizz doda opcje preferowanej roli przed wyszukiwaniem meczu

 • Powinniśmy sprubować zagrać healerem lub tankiem. Oczywiście możecie z Any zrobić bohatera natarcia (Lub z innych bohaterów). Jednak nie nadaje się to na qp.

 • Dragons wygrali finały 3 etapu po niesamowicie wyrównanej walce z shockiem (pierwsze 3 mapy dla shd, potem 3 dla shock, aż wreszcie wygrali ostatnią decydującą mapę!)
  Warto wspomnieć, że Shanghai wygrali dosłownie najtrudniejsze playoffy etapowe w całej historii owl. Ledwie się dostali do najlepszej 8 (a mogli się nie dostać przez przegrany mecz z charge), a potem pokonali wszystkie najlepsze drużyny, czyli:
  – nyxl, które zdominowało cały 1 sezon, a w 2 niewiele tylko ustępowało nowym dwóm gigantom.
  – titans, czyli stary skład runaway, który przez prawie rok nie przegrał ani jednego meczu, wygrał finały 1 etapu, a także podjął niesamowitą walkę z shockiem o tytuł zwycięzcy 2 etapu.
  – oraz wspomniany shock, czyli drużyna, która udoskonaliła goats i pokazała całemu światu, że są w tej mecie najlepsi.
  Jeszcze kilka faktów:
  – shanghai zasłynęło w 1 sezonie z nie wygrania ani jednego meczu (przegrali dosłownie wszystkie 40)
  – mimo braku 2-2-2 lock, shanghai nie grali goats i pokonali wszystkie drużyny, które goats opanowały najlepiej
  – diem to przyjaciel carpe (zawodnika z fusion), stad też się wzięły ich nicki, bo „carpe diem”. W każdym razie diem jako pierwszy z nich zdobył tytuł (fusion nigdy nie wygrało playoffów), mimo że miał dosyć dłuższą przerwę od ow
  – gamsu również świętuje swoje pierwsze zwycięstwo, mimo że należał wcześniej do uprising, a jeszcze wcześniej grał w lola, do tego to nie była jego decyzja, by dołączyć do shanghai (dodam też, że pierwsza wygrana shangai ever była przeciwko uprising :P)

 • Gdyby ludzie byli na tyle mądrzy, żeby nauczyć się grać każdą postacią, być flexem, nie byłoby problemu z dobrą kompozycją w overwatchu. Ale kiedy zaczynasz rankeda i widzisz dps maina, który nie potrafi grać niczym innym i w dodatku to w ogóle nie potrafi nawet tym dpsem grać, to człowieka trafia szlag i zaczyna rozumieć, że blokada 2-2-2 nie jest wcale taka zła. Ale co to zmienia? Typ, który będzie zmuszony grać tankiem, mimo że mainuje np dpsy, będzie lamił jeszcze gorzej…. I tak źle i tak nie dobrze.

 • Może ogłoszą zamknięcie serwerów overwatch? To byłby najpiękniejszy czwartek w moim życiu.

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ