Dołącz do naszej grupy!
Halloween 2019!
Strona główna » News » Blokada roli może się pojawić jeszcze w czerwcu!
News

Blokada roli może się pojawić jeszcze w czerwcu!

Wygląda na to, że blokada roli jest coraz bliżej.


W przeszłości wiele mówiło się o tym, że Blizzard zamierza wprowadzić blokadę roli do kompozycji 2-2-2, czyli dwóch DPS, dwie postacie wspierające i dwóch tanków.

Teraz wygląda na to, że developerzy są już naprawdę bliscy wprowadzenia tej funkcji.

Informacje od komentatora Overwatch League

Jeden z koreańskich komentatorów Overwatch League na jednym ze swoich filmów stwierdził, że blokada ról do kompozycji 2-2-2 będzie testowana podczas 4 etapu Overwatch League. Nie są to jednak informacje w 100% potwierdzone. Jest to wypadkowa wielu mniejszych doniesień z mniejszych źródeł. Jedna z ważnych osób w koreańskim świecie Overwatch poinformowała również, że informacja może być fałszywa, lub zmiana roli może się nie pojawić.

 

Film jest w języku koreańskim, więc trochę trudno to sensownie przetłumaczyć. Wiemy, że komentator podnosi tutaj największe problemy i trudności, z jakimi musi zmierzyć się Blizzard przy okazji takiego systemu.

Ostatecznie dowiadujemy się, że głównym celem wprowadzenia 2-2-2 byłoby pozbycie się mety Goats, która męczy profesjonalną scenę.

Zobacz pełną wersję »
Tagi

15 komentarzy

Dodaj komentarz

 • Oj to nie jest dobry pomysł. Np. Jesteś meinem dps’ów, ale nagle wbijasz do meczu i już wybrali 2 dps’ów i musisz iść grac tankiem lub supportem. I ludzie przez to po odchodzą

  • I tak jest teraz. W blokadzie roli będzie chodziło o to że musisz zadeklarować swoją rolę jeszcze przed rozpoczęciem meczu. Co prawda spowoduje to wydłużenie wyszukiwania gry dla dpsmainów, ale w sumie mam to gdzieś bo gram każdą rolą. Taki był zamysł twórców, by dostosowywać się do tego jak grają przeciwnicy a nie pickować wdowę w pierwszej sekundzie i wychodzić z voicechatu w pierwszej sekundzie.

 • A może by tak nie od razu 2-2-2, tylko 3-3-3. Nie chodzi mi o to żeby były drużyny 9-osobowe tylko żeby w drużynie mogło być tylko do trzech postaci z danej roli. To aż tak by nie ograniczało różnych kompozycji a i by również zlikwidowało problem posiadania samych dpsów w teamie.

 • Whatever. Na pewno dla solo Q to może być bardzo dobra zmiana ale odkąd znalazłem ludzi do grania Overwatch z gry rakowej stał się super przyjemną rozgrywką.

 • ja tam jestem za pomysłem blokady 2/2/2

  1- skończy sie meta kóz na którą wszyscy narzekają że jest nudna
  2- skończy sie problem ze wchodze do gry a tam 4dps
  ~ razem z kumplem nie bedziemy solo tankami i healemi wiec bierzemy też dps. oczywiscie uprzednio pytając czy ktoś weźnie tanka i heala to wtedy im pomżemy, po otrzymaniu odpowiedzi ” fuck u its only a game, have fun” oni po przegranej otrzymują ode mnie kolejną odpowiedź „now u had ur fun”… mam tego DOSYĆ czy to qp ranked nie ważne mam dosyć kompozycji na samych depsów i bycia solo tankiem/healerem. a meta kóz występuje tylko w esporcie, jak żyje i gram od 3 lat chyba RAZ miałam mecz z tą kompozycją w teamie.

  • Jakoś 3 miesiące temu jeszcze można było czasem to spotkać nawet w goldzie. Jednak po tych gigantycznych nerfach, normalni gracze nie są w stanie grać tą kompozycją równie dobrze. Junkrat czy Fara po prostu niszczą 3-3 na każdej randze poza grandmasterem.

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ