Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » News » Były pro gracz uważa, że profesjonalni gracze Overwatch są ważniejsi, od zwykłych
News

Były pro gracz uważa, że profesjonalni gracze Overwatch są ważniejsi, od zwykłych

Jacob ‘Jake’ Lyon, były profesjonalny gracz Overwatch wypowiedział się na temat Blizzarda i tego, jak wygląda podejście developerów do profesjonalnej sceny.


W Overwatch od zawsze trwa dyskusja odnośnie balansu gry pomiędzy profesjonalnymi graczami, a tymi bardziej niedzielnymi. 10 grudnia podczas swojego streama, Jake wypowiedział się na temat potrzeb, jakie mają PRO i w jaki sposób są olewani.

Wspomniał również o tym, że profesjonalni gracze poświęcają swoje życie dla gry, więc powinni być traktowani priorytetowo.

Pro, a zwykli gracze

Jake nie boi się mówić tego, co myśli. Według niego profesjonalna scena Overwatch przez długie miesiące była olewana. Zmiany proponowane przez Blizzarda były tylko pod casuali, a nie tak to powinno wyglądać.

Jak słyszymy, Blizzard miałby się sugerować głównie szybkimi grami, czyli czymś zupełnie oderwanym od profesjonalnej sceny. Trudno powiedzieć, czy faktycznie tak jest. Tu jednak można się zgodzić z byłym pro graczem, najwyższy poziom i szybkie gry to jak dwie zupełnie inne produkcje.

Jake podzielił społeczność swoimi słowami. Jedni się zgadzają, drudzy zdecydowanie negują jego słowa. Czy profesjonalni gracze faktycznie powinni być traktowani lepiej i na pierwszym miejscu?

Tagi

8 komentarzy

Dodaj komentarz

  • Ta, i właśnie prze takich ta gra umiera bo Blizz z gry casualowej na siłę robi grę esportową i zamiast dodawać jakieś nowe, fajne rzeczy to non stop zajmuje się naprawianiem tych które już istnieją w nieskończoność

  • Tak, jasne. Szkoda tylko, że to także dzięki tym casualom taki pro player może sobie grać i na tym zarabiać. Bo gdyby nie my, ci ,,niedzielni” gracze, ta gra już dawno by umarła. W końcu kto by w to grał, gdyby wszystko było pod prosów? (niektórzy gracze nadal mają problem z bastion + torb comp). Więc niech skończy płakać i gra na tym, co ma. A prawda jest taka, że casuale narzekają, że blizz ustawia grę pod pro, a pro że pod casuali. Nie da się wszystkich uszczęśliwić.

  • muszę się wypowiedzieć no rzadko to robię ale teraz powiem wam pro gracze całą prawdę . Overwatch to płatna gra którą kupuje masa niedzielnych graczy. To jest tak że na jednego pro gracza przypada 1000 niedzielnych graczy. Rachunek jest prosty to że możesz wogóle sobie pograć w tą grę to zasługa niedzielnych graczy. Bez nich musiał byś za grę zapłacić 1000 razy więcej żeby blizardowi się to opłaciło. Pytanie do ciebie pro graczu zapłacił byś za grę 199 000 zł. Nie odpowiadaj bo odpowiedź jest oczywista.

  • Gra byla robiona pod e-sport, wiec powinna byc balansowana pod pro graczy. Tylko idiota tego nie zrozumie, a to ze blizzard jest jednym z tych idiotow i woli kase to nie moja wina. Czytajac te komentarze widze jaki poziom gowna tutaj jest i nie zaluje ze od chyba 2 lat juz tutaj nie wchodze, chcialem dac szanse ale smieci, smieci i jeszcze raz smieci tutaj sa
    I nie zeby cos, tez jestem takim casualem, ale tak mialo byc wiec niech trzymaja sie tego co niebieskie pizdy mowily

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ