Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » News » Co obecnie wiadomo o Overwatch 2. Wszystko w jednym miejscu
News

Co obecnie wiadomo o Overwatch 2. Wszystko w jednym miejscu

Overwatch 2 jest tematem bardzo trudnym, bo pojawia się bardzo dużo nieścisłości. Dzisiaj zebraliśmy to wszystko w jedno miejsce.


Informacje o Overwatch 2 bazują na niepotwierdzonych plotkach lub przeciekach. Blizzard oficjalnie niczego nie potwierdził i nie potwierdzi do samego BlizzConu.

Overwatch 2, czy Overwatch Rozdział 2

Problem pojawia się już przy samej nazwie. Osoby, które mają jakieś informacje nie mogą dojść do porozumienia, czy chodzi o Overwatch 2, czy czegoś w rodzaju Rozdziału 2. Ujawnione logo sugeruje, że „2” pojawi się w nazwie. Nie wiadomo jednak, czy jest to prawdziwe logo.

Overwatch 2 zostało uznane jako nazwa robocza i tym posługuje się cały świat.

Co to jest Overwatch 2?

Overwatch 2 ma być zupełnie nową grą z nowym silnikiem. Czekają nas tu nowości PvE i PvP. Blizzard miał się skupić na nowym silniku, a raczej ulepszonej wersji starego głównie dlatego, że Overwatch nie wspierał dużych pojedynków PvE. Leakerzy jednak zaznaczają, że mocno wątpliwe, by Blizzard chciałby rozdzielać społeczność na 2 części. Stąd wizja tego, że Overwatch w jakimś momencie zostanie po prostu przeniesione do 2.

Druga część ma być Overwatch 1 z dodatkiem głównie PvE i przeprojektowanym całym gameplay’em.

Czy będzie to osobna gra, czy jak?

Przecieki sugerują, że faktycznie Overwatch 2 ma być osobną produkcją. Nie wiadomo jednak w jakim stopniu zostanie zmienione. Na wszystkich dotychczasowych grafikach widzimy postacie z podstawowej wersji. Można więc założyć, że choć będzie to bardziej wersja 2.0, Blizzard chce to wydać jako osobną grę.

Będzie trzeba płacić?

Tutaj mamy różne wersje. Metro informował, że Overwatch, jak i Overwatch 2 mają być na jakimś etapie darmowe. Druga część prawdopodobnie będzie Free2Play, przynajmniej dla osób, które posiadają podstawowego Overwatch. Są to jednak scenariusze, które nie muszą się sprawdzić i bardziej bazują na domysłach, niż potwierdzonych informacjach.

Co nowego w Overwatch 2?

 • Źródła przecieków są różne, nie we wszystkie można wierzyć. Najpewniejsze jest jednak ESPN, które uważa, że:
 • Podczas BlizzConu zostanie pokazana nowa postać (Nie Echo, zostało to poprawione)
 • W Overwatch 2 udostępnione zostaną nowe tryby PvP i PvE
 • Nie ma planów na przenoszenie progresu z Overwatch do Overwatch 2
 • Pojawi się nowy tryb gry o nazwie „Push”
 • Wydana zostanie nowa mapa „Toronto”
 • Nie jest to dodatek, a kompletnie nowa gra z nowym silnikiem (lub udoskonalonym poprzednim) i aktualizacją gameplay’u

Według Metro, czyli mniej wiarygodnego źródła:

 • Overwatch ma być darmowy, albo przy ogłaszaniu Overwatch 2, albo dopiero przy jego wydaniu
 • Samo Overwatch 2 ma być darmowe dla osób, które mają Overwatch
 • Postacie będą miały drzewka umiejętności
 • Na BlizzConie pojawi się nowy film animowany
 • Overwatch 2 wyjdzie w 2020 roku

Według jeszcze innego, najmniej wiarygodnego źródła:

 • Tak wygląda logo nowej gry:

 • Tak wygląda drzewko umiejętności w przypadku Smugi:

 • To nowa bohaterka, jaką zobaczymy w Overwatch 2 (Sojourn):

Na ten moment to wszystko, co wiadomo. Konkretnie, ale i trochę sprzecznie. Na rozwiązanie wszystkiego poczekamy do 1 listopada.

13 komentarzy

Dodaj komentarz

 • Nowości jest całkiem sporo, ale co fatyczne wejdzie do gry to się jeszcze okaże w piątek. Przecieki wprowadził sporo zamieszania i dobrze przynajmniej, że nie piszecie o pewności przecieków, tylko że tak może być

 • Ależ te polskie strony bawią się w głuchy telefon. Nowy tryb ma być dodany do Overwatch 1 a nie 2.
  „While much of the focus will be on story and narrative elements, Overwatch will see its first new mode since the game was released in beta in 2015, with „Push” set to be unveiled alongside Assault, Control, Escort, Hybrid. Push will be set on a new map based in „Toronto,” according to the document.”

 • Jeśli OW wróci do bycia FPSem to i ja wrócę do tej gry. Jak dalej dostaniemy niemrawą mobę z widoku FPP, to dzięki, są ciekawsze dla mnie gry.
  Jakbym chciał grać w mobę to bym odpalał League of Legends.

 • Coraz bardziej mam przekonanie, że to nie będzie Overwatch 2, tylko po prostu dostaniemy coś w rodzaju „rozdział 2”, choć i to może okazać się zupełnym fake newsem, może być coś kompletnie innego, najlepiej poczekać do piątku wtedy Blizzard na Blizzconie pokaże wszystkie nowości.

  • No i dokładnie tak. Wszyscy się jarają czymś, co prawdopodobnie jest fake newsem. A jak nadejdzie czas blizzconu, rzucą nam nową postacią, mapą i jakimś nowym trybem, a ten cały Overwatch 2 okaże się jedną wielką ściemą. Wtedy wszyscy będą rozczarowani, bo liczyli na coś wielkiego, a dostali to, co zawsze. Czyli nic. Albo gorzej. Ta gra szybko się znudzi lub będzie totalną porażką

   Ale pamiętajmy, że to Blizzard. Z nimi wszystko jest niewiadome. Dlatego lepiej poczekać na blizzcon, zamiast nakręcać się na coś, co w ponad 50% jest ,,fejkiem”. Dla mnie ten cały Overwatch 2 to jedno wielkie nieporozumienie. I mam nadzieję, że to ściema. A w każdym razie tylko jeśli będzie to osobna gra.

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ