Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » News » Developerzy HOTS przeniesieni do innych projektów. Szansa dla Overwatch, czy zagłada?
News

Developerzy HOTS przeniesieni do innych projektów. Szansa dla Overwatch, czy zagłada?

W oficjalnych mediach Blizzarda pojawiła się dzisiaj informacja o przeniesieniu znacznej części developerów, którzy pracowali nad HOTS.


Głównie chodzi tutaj o esport, jednak nie trudno się domyślić, że będzie to miało przełożenie również na wydawanie nowych postaci, dopieszczanie i wspieranie gry jako takiej. Całkowicie zrezygnowano z rozgrywek:

 • Heroes of the Storm Global Championship
 •  Heroes of the Dorm

Oceniliśmy też nasze plany związane z esportem Heroes —po rozważeniu wszystkich priorytetów i opcji w związku ze zmianami dotykającymi grę, postanowiliśmy, że turnieje Heroes Global Championship i Heroes of the Dorm nie powrócą w 2019 r. To była kolejna bardzo trudna do podjęcia decyzja

Blizzard w swoim oświadczeniu dodaje, że nigdy nie pracowali tak ciężko nad wspieraniem obecnych tytułów i tworzeniem nowych projektów.

 Jesteśmy też w miejscu, w którym musimy przenieść niektórych naszych utalentowanych twórców oraz ich umiejętności do tych innych projektów. W związku z tym podjęliśmy trudną decyzję, by przesunąć niektórych naszych twórców z Heroes of the Storm do innych zespołów i nie możemy się doczekać, żeby zobaczyć pasję, wiedzę i doświadczenie, które do nich wniosą.

Overwatch dostanie zastrzyk?

Wszyscy chyba czekamy na wyrwanie Overwatch z tego ciągłego koła tych samych wydarzeń. Zmiany postaci, nowy bohater raz na 3 miesiące, nowa mapa tu i tam. Wygaszenie niektórych projektów w HOTS może się okazać zbawienne dla Overwatch, gdyż część zespołu może przejść do prac nad trzecim „systemem społecznościowym”, o którym tyle słyszeliśmy lub trybem obserwatora.

Z drugiej strony to dość niepokojące

W sieci nie znajdziemy zestawień finansowych Overwatch League, a jedyną informacją o stanie finansowym jest „pierwszy sezon nam się zwrócił”. Pytanie, czy to wystarczy, skoro co chwilę biją do nas wiadomości odnośnie wymuszaniu przez Activision zaciskanie pasa u Blizzarda.

Jak myślicie, dobrze się podziało?

30 komentarzy

Dodaj komentarz

 • Teraz mam pytanie, czy Activision jest zależne od Blizzarda czy Blizzard od Activision? Bo to chyba coś tu nie gra.

 • Z tego co mi sie wydaje Blizz mówił że to właśnie OW jest najbardziej „lubiane” przez Activision, prędzej zostaną zwiększone środki na OW niż odwrotnie, za dużo jest włożone w OWL.
  Chociaż i tak pewnie chodzi o przeniesienie ludzi do pracy nad mobilkami XD

 • Niedawno były informacje o tym, że akcje Activision-Blizzard spadły na poziom niebezpiecznego dla firmy dna. To było około tydzień temu. Więc są reakcje. Ci ludzie mogli zostać „przesunięci do innych projektów” poza firmę Blizzard. Na zieloną trawkę. Cięcie kosztów na najmniej ważnej grze i obniżenie jakości tego co jest. Jeżeli obserwatorzy patrzą na Blizzard i Overwatch tylko pod kątem OWL to mogą się po nadchodzącym sezonie nie mieć już na co patrzeć. Jeżeli nic się nie zmieni w podejściu Blizzarda do fanów z których sobie robi kpiny, a ma ich więcej w samym USA niż Polska ma mieszkańców. Diablo na telefony. Gdzie wcześniej informacje „pracujemy nad czymś dużym” Błędy i totalne jaja w grze po ostatniej aktualizacji Overwatch gdzie dodali parę skórek, dali niezmieniony tryb eventowy. Przyciemnili oświetlenie na Blizzard World dodając ozdoby świąteczne i kilka choinek, wprowadzili zmiany cyferkowe na kilku postaciach i gra się popsuła. Nad najmniejszym drobiazgiem pracują bardzo długo w pocie czoła, niby tak dbając o szczegóły, a potykają się na banałach. Brak znaczących efektów zgodnych z oczekiwaniami graczy. Obiecują, a potem się nie wywiązują. Raz w roku miał być niezobowiązujący zestaw kosmetyków i skórek legendarnych niezwiązanych z eventami. Nie wywiązali się z tego, a rok się kończy. Za to zgarniają nagrody w konkursach e-sportowych tworzonych przez komercyjne kółka wzajemnej adoracji same te nagrody sobie przyznające, bo gracze tam nic do powiedzenia nie mają, a korporacje związane z e-sportem. Zimny prysznic im dobrze zrobi. Albo jak padną to niech ktoś sensowny to kupi i przywróci blask takim kultowym tytułom i uniwersom jak StarCraft, War Craft, Diablo i już nawet Overwatch. Ale nie blask, na ekranach telefonów komórkowych, a na komputerach i konsolach.

  • „Raz w roku miał być niezobowiązujący zestaw kosmetyków i skórek legendarnych niezwiązanych z eventami”. Gdzie ty dowiedziałeś się, że co rok będzie jeden zestaw? Zapowiedzieli jeden zestaw, spełnił się. Później zapowiedzieli drugi i ten się nie spełnił. Nie pamiętam, by kiedykolwiek zapowiadali, że co rok będzie jeden zestaw.

   • W zeszłym roku dodano w okolicy jesieni chyba zestaw skórek tematycznych związanych z mapką Blizzard World oraz innych. Sam Jeff oficjalnie poinformował, że będą takie coś robić raz do roku. Jest film z jego słowami. Znajdź sobie go skoro nie pamiętasz. Zrobili to raz. W tym roku nie zrobili. Po co obiecują coś z czego się nie wywiązują, albo zwyczajnie kłamią. Mam nadzieję, że z początkiem przyszłego roku fani im o tym przypomną. Tak się nie robi, albo wyjaśnia się dlaczego coś się obiecuje, a potem tego się nie robi. Ja mam to gdzieś. Ale potem takie działania rzutują na wyniki finansowe, akcje i kondycję firmy. Fachowcy to wszystko składają do kupy i wychodzi, że akcje czy wartość firmy jest warta tyle co nasze gadanie tutaj. A raczej Twoje, bo już tradycyjnie nie wiem o co Ci chodzi. Sam się też dopatrzyłeś, że czegoś jednak nie dali. Ja o tym piszę właśnie. O akcji „obiecanka cacanka” a takich numerów Blizzard zrobił w przypadku Overwatch więcej.

    • Zestaw skinów niezwiązanych z żadnym eventem dodali w styczniu tego roku, razem z mapą Blizzard World więc w tym roku się wywiązali :v Swoją drogą to faktycznie mogliby też coś poza e-sportem i zabawą cyferkami w bohaterach zrobić, choćby po to by te wredne każuale też miały jakiś fun płynący z gry, a te każuale, które są bardzo długo w grze miały co odblokowywać ze skrzynek, albo żeby chociaż podczas eventów było więcej kosmetyków do odblokowania.

     • Dobra to te skórki akurat niech będą. Może ta zapowiedź była jesienią 2017 dlatego mi to utkwiło, że to było wydane w 2017. Ale mój błąd faktycznie. Co do reszty to jednak na ich obiecywaniach się kończy, a potem słyszymy, że jednak chcieliby bardzo i myślą o tym, ale odłożą to na kiedyś, a potem, że nie zrobią bo coś tam. Mnie nie zależy na śmietniku skórkowym czy innych pierdołach w Overwatch tylko na konkretach. A teraz to już nawet na czymś takim, by przywrócili wyświetlanie kompletnej zwycięskiej drużyny po meczu, bo tak jak w pierwszych godzinach eventu mi wszystko działało tak teraz mam mecze gdzie brakuje postaci. Są puste miejsca.

     • Hej, a czy dobrze mi się zdaję, że latem mieliśmy dostać skórki spoza wydarzenia?

 • „Blizzard w swoim oświadczeniu dodaje, że nigdy nie pracowali tak ciężko nad wspieraniem obecnych tytułów i tworzeniem nowych projektów.” – smiechłem, no chyba że nie chodzi im o wszystkie gry, bo taki jeden tytuł dosyć mi bliski mają w … D…

  • Ty śmiechłeś, ja płakłem – mój ulubiony tytuł jest postrzegany przez świat jako pośmiewisko.
   Takie tytuły są porzucane bo po jednorazowej sprzedaży przestają na siebie zarabiać.
   Głodne kasy Activision wzięło się za Blizza to teraz wiadomo czemu w rzyci ma się fanów skoro to kasa ma się zgadzać.

   • Chodzi mi bardziej o to że, blizzard nie dba o swoje tytuły jak kiedyś, a to co robi to zwykłe mydlenie oczu.

     • Jak będzie tak jak on mówi, zaraz po blizzardzie wyrośnie nam firma która będzie dokładnie taka sama jak on kiedyś, a może już rośnie? Te ziomki od fortnite są chyba chwalone co? Nie wiem nie gram….

     • Epick Games ciężko chwalić. Fortnite to było jak dać przygłupowi milion i wierzyć, że nie zmarnuje. A jednak im się udało i to sprawiło, że teraz są na topie.

  • Ogólnie to HOTS trzymał się całkiem dobrze, ale po tym ruchu to ja już powoli się szykuje na wyłączenie.

 • Hehehe… Odesłali ekipę do ważniejszych projektów… Czyli najpewniej do (uwaga sarkazm) największego hitu Blizzarda/Activision – Płać lub płacz: Diablo Immortal :)

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ