Dołącz do naszej grupy!
Wydarzenie Zimowa Kraina Czarów!
Strona główna » Newsy » News » Dostał 6 banów w ciągu 3 miesięcy. W tym dwa za granie Symmetrą!
News

Dostał 6 banów w ciągu 3 miesięcy. W tym dwa za granie Symmetrą!

To się robi bardzo niezdrowe.


Stevooo gra głównie Symmetrą. Wybierając tę jedną postać udało mu się wbić około 4500 tysiąca punktów, więc można spokojnie założyć, że grać to on potrafi. Tymczasem, w ciągu zaledwie tygodnia wyłapał dwa bany za „Disruptive gameplay”.

To się robi niezdrowe

Niedawno mieliśmy identyczną sytuację z mainem Torbjorna i wtedy już wskazywałem, że okej – ban jest z automatu i tak to zostało zaprojektowane, ale nie jest to najlepsze wyjście. To całe banowanie jest masakrycznie kontrowersyjnym tematem, pod który podczepia się teraz praktycznie każdy ukarany.

 

Weźmy takiego Stevooo, gość był kilkukrotnie karany za robienie sobie wyzwań w stylu „Od brązu do GMa”. Wchodził świeżym kontem do kumpli z niskich rang i piął się w górę. Blizzard specjalnie pod niego wydał oświadczenie, że coś takiego zdecydowanie jest niezgodne z duchem gry.

Minęło kilka miesięcy, mieliśmy powtórkę. Teraz gość dostał kolejne bany za granie Symmetrą i chociaż jest to kontrowersyjne, bo mnie zastanawia inna sprawa.

Blizzard ma niezłą zagwozdkę

Ten system jest naprawdę dziwaczny. Oczywiście, kilka banów było zasłużonych, dwa nie bardzo, ale to i tak 6 kar. Jak zestawimy to ze słowami Blizzarda sprzed kilku miesięcy, że bodajże 3 przewinienia będą oznaczały perma, to chce mi się trochę śmiać.

Widać, że Blizz trochę jest w tym wszystkim zagubiony i nie bardzo wie, jak się do tego zabrać.

Ile przewinień Waszym zdaniem powinno oznaczać perma?

 • Pridus

  I dobrze, takie ameby powinno sie banować

  • マイケル

   Amebą to ty jesteś wypowiadając się w taki sposób.

  • cervest

   Ta ameba potrafi symetrą doprowadzić do płaczu grandmastery. Zawsze sie zastanawiałęm czemu ludzie sie odzywają jeśli nic mądrego z ust nie wyjdzie …

   • Wirla

    Co nie zmienia faktu, że wydawanie takich twierdzeń o czyjejś ułomności, bez podania żadnych argumentów, świadczy o niskich umiejętnościach prowadzenia dyskusji ;)

    • cervest

     Każdy ma gorszy dzień ;)

 • Michas0220

  Nie gram – nie wiem, ale odbiegając od tematu macie ode mnie pochwałę za rzeczywistą zmianę systemu reklamowego – tych latających z boku i w środku tekstu chyba jest mniej (?). Teraz czekać aż zdejmiecie player z Orisą (od którego wczoraj dostałem zawału :’) ) i będzie można powiedzieć, że postanowienie adwentowe wykonane… czy coś xd

  • Wirla

   Mobilnie trochę wkurza, bo trzeba więcej przewijać, ale na pc działa naprawdę fajnie :D

 • Michał Grunwald

  wg mnie jeśli bilizz banuje kogoś, albo człowiek powinien zerknąć w logi, albo jakiś system powinien porównywać jego grę z innymi zawodnikami. Myślę, że problem z banem za granie jedną klasą, byłby mniejszy.

 • Mr Mateulka

  Nie ma co się cackać Blizzard powinien dać perma każdemu kto gra postacią z poza mety.

  • Tech-Floyd :)

   Jaka jest meta i dlaczego taka? Pytam, bo kogo bym nie spytał to zawsze jednak kilka postaci się zmienia.

   • Mr Mateulka

    Jeśli chodzi o moje osobiste zdanie, to nie ma Mety. Wszystkie postacie są dobre z tym że wiele postaci jest sytuacyjnych i te postacie powinny dostać reworka (w szczególności Bastion). Według mnie Blizzard powinien się teraz skupić na „naprawieniu” niektórych bohaterów aniżeli na wprowadzaniu nowych.

    • Tech-Floyd :)

     Dla mnie to jest jakaś paranoja, by zmieniać jakiekolwiek parametry postaci np rok po premeirze gry… Ile można. Byłem przekonany, że nie liczac nowych postaci jak doomfist/moira to rozdziały zmian wszystkich innych sa zamknięte o grubo ponad pół roku. Kiedy w takim razie gra wyjdzie z bety i wszystkie postacie będą „odpowiednio zoptymalizowane”…
     Rozumiem zmiany np co miesiąc przez 4-5 miesięcy i zamknąć to w mniej niż rok, ale wciąż słyszę „junkrat op”, „genji op”… żenada

     • flying cuRe🎁

      Blizzard specjalizuje się w swoich grach w tak zwanej „płynnej mecie” czyli czołówce najbardziej optymalnych i grywalnych postaci. Niekoniecznie najsilniejszych. Ma to zapobiegać stagnacji i urozmaicać grę. Poza tym gra ciągle podlega zmianą. Przed lub w trakcie dodania kolejnej postaci stare postacie mogą być zmieniane by utrzymać względny balans i zrobić miejsce dla nowej postaci. Duży wpływ ma też e-sport oraz specjalny zespół czołowych graczy którzy współpracują z Blizzardem w kwestii dostosowania postaci. Nawet dodanie nowej mapy ze specyficznymi miejscówkami może spowodować jakieś zmiany wśród postaci. Ma to wszystko swoje plusy i minusy oczywiście. Niektóre postacie po czasach swojej świetności odchodzą w zapomnienie inne powracają mocniejsze lub całkowicie się zmieniają. Nie wiem czy to dobrze wytłumaczyłam ale takie coś ma miejsce w każdej grze Blizzarda do czego trzeba się trochę przyzwyczaić i zaakceptować jeżeli chce się czerpać przyjemność z gry. Niestety płynna meta po za pozytywną stroną może też być przyczyną konfliktów pomiędzy graczami lub kontrowersyjnych decyzji Blizzarda dotyczących kar w rywalizacji czyli sezonowych grach rankingowych. Nie pytaj mnie dlaczego tak jest. Na to pytanie Ci nie odpowiem.

     • Tech-Floyd :)

      Doskonale rozumiem, co napisałeś, problem jest z idiotycznym podejściem blizzarda. Nie muszę grać każda postacią. Ba, uważam, że jak „wymastreuje” po 2 z każdej klasy to już jest bardzo dobrze bo zawsze ejst czym grać, ale zmiana parametrów postaci np po roku, bo…. wchodzi jakaś pięść zagłady czy nowa mapa to paranoja. Ktoś może grać daną postacią przez 200h i wymiatać nią na lewo i prawo a taka zmiana spowoduje, że kompletnie przestanie nią grać i trzeba marnować czas na naukę gry np innym tankiem czy healerem.
      Blizzard jest jaki jest i to się już raczej nie zmieni. Diablo II udało się raz, lepiej już pewni nigdy nie będzie, pytanie ile można jechać na tej opinii.

     • cervest

      Obecnie brzmisz jak typowy polak w korpo. Po co sie zmieniać i udoskonalać. Co za kretyn wymaga, żebym na swoim stanowisku sie dostosowywał i uczył nowych rzeczy. Raz sie szkoliłem wystarczy.
      Stwierdzenie marnować czas na nauke to najidiotyczniejsze stwierdzenie na świecie. ( Maybe lees than I need healing) Nie marnuje sie czasu ucząc nowych rzeczy. Zmienili ane ? naucz sie grać nową aną albo sobie odpuść. Graczy jet 35000000 gra nie straci na jednym leniwcu.

     • Tech-Floyd :)

      „Obecnie brzmisz jak typowy polak w korpo. Po co sie zmieniać i udoskonalać. ” – zabawne, bo „przepracowałem” w korpo całe pół, by tylko utwierdzić się w przekonaniu, że nie pasuję do tego prymitywnego środowiska. Mam home offica, także… fatalna diagnoza :)
      Co do zmian i samodoskonalenia…. Gra to… gra… ma dawać przyjemność – tylko tyle, nic więcej. Jesli kogoś bawi rozstawianie wieżyczki i gapienie się na to, jak ona zabija bądź nie, a gra na to pozwala to… ma pewłne prawo to robić. tyle w temacie. Jako inny gracz – nic ci do tego. Gość tą symetrą doszedł do mastera czy granmastera gdzie połowa na tym lvl siedzi na brązie czy silverze… nie sądzę, by nie potrafił grać.

      „Stwierdzenie marnować czas na nauke to najidiotyczniejsze stwierdzenie na świecie. ( Maybe lees than I need healing) Nie marnuje sie czasu ucząc nowych rzeczy. ” – znowu umyka ci istotny fakt, a mianowicie taki, że mówimy o grze… śmiesznej rozrywce, która ma sprawiać frajdę i nic więcej.

      oczywiście, że gra nie straci, ludzie lubią kolorki i śmieszne teksty do tego, nie ma w niej przemocy, w końcu „likwidujesz”, nie „mordujesz”, brak jest krwi – idealna rozrywka dla 12 latków, którzy starzy nie chcą kupić GTA czy CoDa :):):)

      Blizzard robi to źle, ale to ic hgra, wiec maja pełne prawo. Gdyby mi w przeszłym sezonie znerfili o 30% junkrata, żniwiarza i morę to… mozliwe, że odpuściłbym sobie ten shit na rzecz np battlefronta 2, utwierdzjaąc się w przekonaniu, że Blizzard zrobił jedną wybitną grę i teraz łapie ludzi na tym, że robiąc coś inengo, robią cos zajebistego :)

     • Koordy

      Tłumaczyłem ci przecież już to. Overwatch to jest gra rywalizacyjna, a w takich najważniejszy jest balans. Zabawa jest na dalszym planie. Jak chcesz grę gdzie liczy się zabawa a na balans wywalone to graj w tę swoje bfy. Jesteś książkowym przykładem casuala (twoje wypowiedzi 100% na to wskazują), więc graj w gry dla casuali – tam się faktycznie będziesz lepiej bawił. Overwatch jest grą competitive. Albo się zaadoptujesz to zasad jakimi się rządzą tego rodzaju produkcje, albo faktycznie zmień grę. Nic na to nie poradzisz.

      Miejsce w którym wykonujesz swoją pracę nie ma nic do tego czy jesteś korpo szczurkiem czy nie. Ważne jest kto cię zatrudnia. Jak po prostu robisz tę samą robotę co robiłeś w biurze, z tym, że teraz zdalnie, to niczego to przecież nie zmienia. Dalej przecież pracujesz dla korpo.

     • Tech-Floyd :)

      Ja się bardzo dobrze bawię w OV, nie narzekam na samą grę jest śmiesznie, kolorowo, pozbierałem z 10 osób w ciągu ostatnich kilku dni i zawsze na raknedy jest skład, a na quick game czy salon gier się bawię i eksperymentuję :)
      Tak czy inaczej dla mnie gra to zabawa i czy skończę ten sezon na platynie czy na silverze, ma dla dla mnie takie samo znaczenie, jak to czy… żyjesz czy już jednak nie, czyli żadne.

      Mathcmaking jest denerwujący to fakt i pewnie przynajmniej do takiego diamentu gdzie generalnie są mocno doświadczeni gracze nastawieni strikte na ranke – tak będzie. 12 latki ,które tylko dra japę „merci ratuj” przywykłem i bawią mnie jak i sama gra:)

      Z korpo nie mam nic wspólnego – zniżając się do twojego poziomu.

     • Wirla

      „Gra to… gra… ma dawać przyjemność” – overwatch jest grą multiplayer, opierającą rozgrywkę na rywalizacji. Zadaniem takiej gry już nie jest tylko i wyłącznie dawać przyjemność, ale przede wszystkim sprawdzić swoje umiejętności na tle innych graczy. Aby został zachowany duch fair play, bohaterzy muszą być mniej więcej zbalansowani, ale coś takiego jak ‚idealny balans’ nie istnieje i głupotą jest oczekiwać, że ktoś to osiągnie.
      „mówimy o grze… śmiesznej rozrywce, która ma sprawiać frajdę i nic więcej” – sport to też tylko gra, na przykład taka piłka nożna. Nie wmówisz chyba nikomu, że mistrzostwa świata piłki nożnej są tylko po to, by dawać zawodnikom przyjemność z grania.
      Nie komentuje kolejnego akapitu.
      „Blizzard zrobił jedną wybitną grę” – #nieznamsiętosiewypowiem
      To co ty robisz mnie eufemistycznie mówiąc nie obchodzi, ale proszę cię, przestań pisać na tym forum jaki overwatch jest beznadziejny, a jego gracze dziecinni i głupawi, albo nie mają życia, bo rozwijają swoje hobby… Owszem, narzekamy tutaj, ale dlatego, że kochamy tę grę i chcemy dla niej jak najlepiej. Kupiłeś ow i żałujesz tego wydatku czy co? Twoja wina, że się na to zdecydowałeś i twój błąd, że nie poczytałeś najpierw o czym ta gra jest i czym w ogóle jest Blizz.

     • Tech-Floyd :)

      ” Zadaniem takiej gry już nie jest tylko i wyłącznie dawać przyjemność, ale przede wszystkim sprawdzić swoje umiejętności na tle innych graczy.” – ależ skąd… mam w du*ie rangę, chociaż cocdziennie idzie do góry, gram bo… gra jest śmieszna i mnie bawi – proste. Daje mi przyjemność z gry, czyl ito co ma mi dawać. Nic więcej. Nie oglądam tutoriali, filmów jak grać, zawodów itd – bo gram dla zabawy, a to, że z każdym kolejnym meczem gra się nieco lepiej to naturalne w każdej grze.

      „Nie wmówisz chyba nikomu, że mistrzostwa świata piłki nożnej są tylko po to, by dawać zawodnikom przyjemność z grania.” – sport to przede wszystkim zdrowie, gry komputerowe są tego idealnym przeciwieństwem. Do tego w piłce się zarabia, co w OV robi obstawiam 0,1-0,2% graczy, wiec tak… to zabawa i tyle.

      OV jest na prawdę spoko. Nie jest wybitny to fakt, ale jest inny, ciekawa alternatywa dla CSa, na którego szkoda byłoby mi nawet miejsca na dysku. Jest wiele problemów, ale jak już ma się ekipę do grani to gra się przyjemnie i można zapomnieć o tej debilnej społeczności idiotów jaka jest w każdej grze MP.
      Nie żałuje wydatku, jestem pewien, że zagram jeszcze w 8 sezonie zanim się znudzę, także nie masz co płakać i się martwić :)

     • Wirla

      1 akapit – wyciąłeś sobie pięknie moją wypowiedź, zapomniałeś jednak do czego się ona odnosi. Pozwól, że przypomnę: „Overwatch jest grą multiplayer, opierającą rozgrywkę na RYWALIZACJI” To jak ty czy ja gramy nie ma znaczenia, chodzi o samą podstawę tej gry. Chyba, że grasz przeciwko botom, wtedy zwracam honor, ale też zabieram godność gracza :P Naprawdę gorąco polecam poczytać recenzje tej gry i inne takie, lepiej późno niż wcale, a i przy okazji może zrozumiesz jej koncepcje.
      „Sport to przede wszystkim zdrowie” – ekhem *szachy*
      Sport to przede wszystkim rywalizacja*, chciałeś napisać. A jeżeli nie, to odsyłam do przeczytania o idei sportu, jak to się zaczęło i z czym to się je.
      „Do tego w piłce się zarabia, co w OV robi obstawiam 0,1-0,2% graczy, wiec tak… to zabawa i tyle” – piłka nożna jest po prostu zglobalizowana, a także trochę lat już ma. (Trochę to oczywiście niedopowiedzenie, jakby ktoś nie zauważył :P) Overwatch ma dopiero półtora roku, a już zostało w nią i esport zainwestowanie duże ilości pieniędzy, chyba największe w historii jeżeli chodzi o tak młodą produkcję. Oprócz tego argument nijak się ma do tego, że i to, i to opiera się na rywalizacji.
      Cieszę się także, że mimo wszystko lubisz tę grę, bo to nas wszystkich łączy, a komentarze typu „Ale to jest beznadziejne w porównaniu do *gra o całkowicie innym rodzaju rozgrywki*, jak ludzie mogą to lubić, sami debile…” po prostu mnie irytują. Wiem, że tak nie pisałeś, oczywiście aktualnie przesadzam ;) Pisałeś jednak komentarze o podobnym wybrzmieniu już wcześniej, ale wtedy zachowywałam jeszcze cierpliwość, która teraz po prostu mi się skończyła :)
      Tutaj masz jeszcze definicje sportu:
      https://pl.wikipedia.org/wiki/Sport
      Współzawodnictwo (synonim rywalizacji) to słowo klucz.

     • Tech-Floyd :)

      „”Sport to przede wszystkim zdrowie” – ekhem *szachy*” – well nic tak nie wpływa na umysł, nic tak nie uczy logicznego myślenia jak szachy, a o głowę też trzeba dbać :)
      „Sport to przede wszystkim rywalizacja*” – na poziomie ZAWODOWYM. Jesli idziesz w weekend pograćze znajomymi w siatkę czy w nożną i grasz dla zwycięstwa to… współczuję.
      Na prawdę sypanie regułkami jest prymitywne, bo pokazuje, że widzisz w tym tylko to, do czego został oto wymyślone tysiące lat temu… Nie biegam z żoną by pokazać jej, że jestem lepszy, nikt z moich znajomych nie bierze udziału w maratonach by zająć X miejsce, nie uprawiam drużynowych sportów by wygrać. Nigdy tego nie robiłem, bo zawsze traktowałem sport jak zdrowe rozrywkę i możliwość spędzenia czasu z przyjaciółmi. W liceum grałem w reprezentacji szkoły w siatkówkę i zrezygnowałem po kilku meczach, bo… nie było to dla mnie, i zrezygnowało ze mną 2 kolegów, bo woleliśmy grać dla siebie i dla zabawy, niz słuchać darci ryją trenera:)
      Zrozum, że nie każdy patrzy na świat jak ty i to, że OV został zrobiony z myślą o czystej rywalizacji, nie znaczy, że ja mam walczyć o jakąś rangę. Gram bo sprawia mi to przyjemność i nie ma znaczenia ranga, tylko ludzie z którymi gram, bo jest fajnie albo nie – tyle.

     • cervest

      Więc graj sobie dla zabawy. Zmiany w grze na poziomie rankingowym wprowadzane są po to, żeby przetestować możliwości graczy na każdej płaszczyźnie. Od tego jest rywalizacja. Jeśli po reworku SDB poradzi sobie lepiej z genjim niż SD2K to znaczy, że jest lepszy i statystycznie będzie wyżej w rankingu. Nie rozważaj o tym czy ktoś patrzy na zabawe czy wygraną. Jedni patrzą tak 2 tak.

     • Tech-Floyd :)

      Jasne, tylko zmiana po roku właściwości danej postaci, to jak piłkarzowi zmienić rozmiar piłki, wage, bramki itd… tyle ma to sensu.
      Mam np przegrane 1200h, 4×300, by z każdej klasy mieć wymasterowaną postać i nagle… bum… zmieniamy HP, obrażenia i skilla – nic tylko olać taką grę.

     • cervest

      No to widzisz piłkarzom zmieniali zasady materiał piłek, rozmiary od 100 lat i żaden profesjonalny nagle nie powiedział pierdole to nie robie. Jesteś kórwa jak jebany ptak dodo. Jeśli wprowadzą zmiane a ty popierdolisz całą gre to jak jebany dodo nie zaadaptujesz sie i skończysz w muzeum. ( w przenośni oczywiście)

     • Tech-Floyd :)

      Wybacz, ale kiedy osotanio zmieniona, że rzut karny jest z innej odległości, bramka jest pionowa, a piłka waży 2 krotnie więcej?

      „Jesteś kórwa jak jebany ptak dodo. Jeśli wprowadzą zmianę a ty popierdolisz całą gre to jak jebany dodo nie zaadaptujesz sie i skończysz w muzeum. ( w przenośni oczywiście)” – i ty ścierwojadzie jeszcze masz czelność mi pierdolić że się naśmiewam z roboty twojej starej.. dziwisz się?:D
      Nie skończę w muzeum, kupię inną/nową/LEPSZĄ grę – tępy baranie:) To gra jest dla mnie, nie ja dla gry.

     • cervest

      czas zmiany jest krótki bo wybacz ale zasady OW są 100 razy bardziej złożone niż gry w której 22 kolesi w obcisłych koszulkach i spoconych stopach lata za nadmuchanym kawałkiem gumy. To po 1. Po drugie okazuj szacunek do 2 osoby w momencie dyskusji bo inaczej to ty zostaniesz uznany za ścierwojada. Starą możesz mieć ty nie widze problemu ale ja mam mame. A ta jej robota którą tak wzgardzasz gwarantuje pare tysięcy co miesiąc więc nie widze powodu do śmiechu. I nie widze połączenia między porównaniem twojego toku rozumowania do tego, że ptak dodo wyginął bo był za głupi, żeby sie przystosować do twojego podejścia do profesji mojej mamy. to co mówisz nie ma sensy no chyba, że mi to magicznie wytłumaczysz, a ja wyjde na tego gorszego. Zważając, że koordy i wirla tłumaczą CI to samo to chyba jednak tak nie będzie.

     • Wirla

      Człowieku, ale czy ja ci rozkazuje to robić? Nie gram rankedów, bo nie potrafię się zmusić. Sport uprawiam dosyć często tylko i wyłącznie dla samej przyjemności i dobrego treningu, a nie żeby być lepszym. Uczę się i rozwijam dla przyjemności, a nie żeby cokolwiek udowadniać. Gram w ow dla rozluźnienia i spędzenia czasu ze znajomymi, a nie dla wygranych. Pisałam do ciebie najpierw swoimi słowami, nie zrozumiałeś. Napisałam jeszcze raz, a także zrobiłam nawet dobrze ukazujące problem porównanie. Dalej nic. W końcu podałam ci definicje, a ty mnie określiłeś jako osobę, która bez regułek nie potrafi wyrazić swoich opinii… Ech, jedziemy jeszcze raz :v
      Overwatch rozwija umiejętności współpracy, logiczne myślenia, koordynacji oko-ręka, a także tych wszystkich rzeczy, z których sobie nie zdajemy sprawy. Nie można powiedzieć, że jest to niezdrowe. Wiadomo, trzeba z umiarem, ale wsadzane gier do jednego pudełka *odmóżdżające, nieprzydatne zabijacze czasu* jest głupie i mam nadzieję, że zdajesz sobie z tego sprawę. I nie twierdzę teraz, że zamiast szachów mamy grać w gry, ale po prostu wskazuję, że overwatch ‚uczy i bawi’.
      „Gram bo sprawia mi to przyjemność i nie ma znaczenia ranga, tylko ludzie z którymi gram, bo jest fajnie albo nie – tyle” – robię słowo w słowo to samo. Jednak wiem, że celem tej gry jest wygrana, a to, że ja skupiam się na czymś innym niczego nie zmienia.
      Chcę ci po prostu pokazać, że overwatch nie powstał jako: „zróbmy coś, żeby ludzie dobrze się bawili”, ale jako „stwórzmy coś, co pozwoli ludziom współzawodniczyć”. A to, że przy okacji zdrowa rywalizacja sprawia przyjemność i zacieśnia więzi towarzyskie, jest po prostu miłym i bardzo dobrym dodatkiem ;)

     • Tech-Floyd :)

      Ja pierdole… wiem omg, uspokój się. Mam głęboko gdzieś co było zamysłem blizzarda, ja mówię co ja mam z tej gry, a reszte mnie kompletnie nie interesuje. Moim celem jest… dobra zabawa i absolutnie nic inengo się tutaj nie liczy, chociazby wyszedł dekret o tym, że mam na siłę walczyć by wygrać. Mam to w dupie, tyle.
      „Overwatch rozwija umiejętności współpracy, logiczne myślenia, koordynacji oko-ręka, a także tych wszystkich rzeczy, z których sobie nie zdajemy sprawy. ” – jak każda gra multiplayer w którą grasz z ludzmi, gdzie się komunikujesz.

     • Wirla

      Zaczęliśmy od twojego twierdzenia, że:
      „mówimy o grze… śmiesznej rozrywce, która ma sprawiać frajdę i nic więcej”
      Krok po kroku, na różne sposoby, próbowałam pokazać ci dlaczego zdanie to jest nieprawdziwe. Nie próbujesz mnie zrozumieć to nie, twoja sprawa, ale dopóki będziesz pisał niezgodne z prawdą rzeczy, dopóty ci będę odpowiadała ¯_(ツ)_/¯ Taka już jestem, że kiedy widzę, że ktoś się myli, to staram się to wytłumaczyć. Czasem okazuje się, że to ja byłam w błędzie. W obydwóch tych sytuacjach ktoś mądrzeje, więc nie przestanę tego robić, bo jak dla mnie są to same korzyści ;)
      Jestem całkowicie spokojna, nigdy nie piszę komentarzy pod wpływem emocji, bo wtedy wychodzą bzdury, czego staram się unikać. Skoro jednak nie chcesz prowadzić dalszej dyskusji, to nie musisz, temat zakończony :D (No, biorąc pod uwagę twoją rozmowę z cervestem mam ochotę się wtrącić, ale skoro nie potrafimy dojść do zgody w tak prostym temacie, to sobie odpuszczam :V)

     • cervest

      Powiedziałęm, że piszesz jak polaczek korpo a nie nim jesteś. Mama jest dyrektorem jednego z działów więc wiem jakie odpowiedzi odą w jej strone od pracowników mniej ogarniętych. Czytanie ze zrozumieniem to dzisiaj choroba 99% społęczeństwa na to wygląda. OW to gra nastawiona na hard competitive więc nauka gra tutaj dużą role. Gdyby Ci o 30% znerfili złomiarza to wiele byś nie poczuł bo dostał bufa o jakieś 100% (czytaj sobie 3 mina dla „lepszej mobilności”)

     • Tech-Floyd :)

      Well łączenie wypowiedzi związanej z nauką w kontekście odmóżdżającej rozrywki wiele o tobie mówi i przykro mi, że masz matkę w korpo. Podobno można z tym żyć.
      Nie wiem czy i kiedy dostał buffa, gram w OV od 2 tygodni. Niemniej dziwi mnie, że grupo po roku od premiery blizzard rozważa zmiany statystyk postaci, bo to tylko świadczy o tym, że gra wciąż jest betą.

     • cervest

      Jeśli grasz w tą gre od 2 tygodni to podziwiam, że w ogóle sie wypowiadasz na temat tego czy ta gra jest dobra i rozważasz nad tym czy blizzard rozmyśla czy nie. Ta gra przechodzi co tydzień zmiany po to, żeby gracze sie nie znudzili. Jest idealnym przykłądem na to jak zmieniać gre by nie osiadła w stagnacji.

      Poza tym jeśli jest Ci przykro, że zarabia na dom, jedzenie, i moje leczenie to koledzy do gry muszą przechodzić z tobą ciężkie chwile. Takiego charakteru pozazdrościć.

     • Tech-Floyd :)

      Well matchmaking + randomy + ranking to oczywisty problem, który widać na pierwszy rzut oka i wypowiadają się na ten temat… wszyscy. Widać to od razu. Grając z randomami raz wygram, luźno, raz przegram z kretesem itd. Wczoraj miałem stały team, gdzie wygraliśmy 11-12 meczy z rzędu, w sumie każdemu poszło o ok 300 pkt do góry. Gdzie taki team na randomach… proszę cię… w jednym meczy w pewnym momencie graliśmy 6 vs2 bo nie mogli wyjść z punktu więc wychodzili z gry (aż się zdziwiłem, że po opuszczeniu 3 graczy, nie było jakieś auto poddania się, bo szkoda czasu) – i jak tu grać z takimi.
      Co do zmian – eventy, skróki mapy – pięknie to mi się podoba i itak powinno być. Między innymi dlatego BF1 tak mi przypadł do gustu, bo ciągle coś sie dzieje (nowy dodoatek wychodzi, za max 2 tygodnie, nowe mapy, bronie, pojazdy i znów grania na miesiąc lub 2). Co mnie denerwuje to grzebanie w postaciach, gdy ludzie już się nimi zgrali – tak nie powinno być i jest to idiotyczne.

      Nie wypowiadaj sie proszę na temat mojego charakteru, bo nie masz do tego głowy. Jestem tu dla zabawy, nikogo nie biorę na poważnie i widząc jaki poziom reprezentuje np admin… nie mam powodu, by kogoś tu szanować.

     • cervest

      Problemy które wymieniłęś faktycznie istnieją, tak każdy je widzi ale ty wypowiadałęś sie na temat balansu postaci. Tematu który po prostu nie leży w twoim zrozumieniu bo jak może skoro grasz tylko 2 tygodnie. Pograj dłużej a sam sie przekonasz że zmiany są potrzebne. Gdyby ich nie było w momencie pierwszego wejścia do rankingów przywitałaby Cie tank meta z anką na czele, która dzięki zmianom zakończyłą sie pare miesięcy temu. Powiedziałęm robią to żeby gracze nie odstawili gry z nudów.

      Moge sie wypowiedzieć na temat twojego charakteru dając własną opinie której nikt mi nie zabroni. A jeśli w jawny sposób obrażasz to jak moja rodzicielka zapewniałą mi przez 19 lat wszystko czego potrzeba dziecku to mam wszelkie prawo stwierdzić, że charakter masz odrobine zepsuty.
      polecam to skończyć dla zaniechania toksyczności

     • Tech-Floyd :)

      „Tematu który po prostu nie leży w twoim zrozumieniu bo jak może skoro grasz tylko 2 tygodnie.” – gra ma ok półtora roku i jest aż nadto by „zbalansować” postacie. Jak można wprowadzać zmiany w postaci np po roku… przez rok było źle i nagle jest dobrze? Zawsze jakaś postać dla kogoś będzie OP, bo jak zobaczysz jak grają top 10 z każdej klasy, to gdyby każdy z nich wszedł chociażby do mastera to siałby spustoszenie bo ma 500h np takim genjim i możesz przed nim co najwyżej uciekać. Czy to znaczy, że trzeba go nerfić? Wtedy ci, co zaczynają tą postacią nie będą go brać, bo byle… dva go zdejmie itd.

      Mlody jesteś, gówno wiesz i tyle jest też warta twoja opinia:)

     • cervest

      A można po takim czasie wprowadzać dlatego, że postaci jest 26 ? I żaden master geniusz w biurze blizzarda nie przewidzi tego co mogą wymyślić 35000000 graczy. prosty przykłąd scatter arrow. Nikomu sie nie śniło, że zapoczątkują ere rozprysku pod nogi i nagle hanzo stał sie niszczycielem tanków. Po to są nerfy i bufy żeby KURWA MAĆ powtarzam ostatni raz gra mogłą dalej żyć jak organizm złożony z 0 i 1. Twój organizm po 20 czy 30 latach nie jest kiedy matka Cie z siebie wypchnęła rozwija sie. Może dlatego nikt sie jeszcze tobą nie znudził. Bo sie rozwijasz. Jeśli tego nie rozumiesz to ty jesteś tutaj młody gówno wiesz i tyle jakt to określiłęś.

     • Tech-Floyd :)

      Well codziennie w tą gre rozgrywane są dziesiątki tysięcy meczy rankingowych… jeśli potrzeba półtoraroku, by łatać bugi, vczy „próbowac balansować” bo ktoś za dobrze gra to… lipa.
      Widziałem co robi n1 mcree na świecie – według mnie powinni mu obniżyć damage o 30%, bo gość 19/20 razy wali heady…

     • cervest

      Wypowiadasz sie na temat balansu nie mając o nim pojęcia. To, że n1 wali co chwile heady nie znaczy, że robi tak każdy. Nie jest pępkiem świata i nie zmniejszą mu dmg tylko dlatego. Zmniejszą np czas odnowy deflecta u genga wtedy częściej on będzie kontrował cree i cree wypadnie z użycia. Na tym polega balans a nie na zmniejszaniu czy zwiększaniu dmg … pograj to sie nauczysz.

     • Tech-Floyd :)

      I potrzeba półtora roku, by zmieniać te wartości… Za chwilę ludzie pójdą w kierunku inenj postaci i okaże się, że deflect będzie miał tak krótki czas odnowienia, że genji będzie jeszcze bardziej OP niż jest i wszyscy będą chcieli nim grać, wtedy zwiększą coś gdzieś indziej i tak to się nigdy nie skończy :)

     • cervest

      Właśnie idelanie opisałęś OW. Taka jest ta gra. Za to się ją lubi a ty mylnie bierzesz to za wade. Matko boska koniec tego bo sprzeczam sie z człowiekiem co gra w to 2 tygodnie.

     • Koordy

      Ten typ jest idiotą, w dodatku z ogromnymi komleksami. Nie ma co z nim dyskutować, bo on i tak nie rozumie co do niego piszesz bez znaczenia jak prosto mu to przedstawisz. Przekonałem się o tym próbując z nim dyskutować kilka razy wcześniej. On nie rozumie najprostszych argumentów, nie ma pojęcia jak działa logika, nie ma krzty wiedzy w tematach w których się próbuje wypowiadać, a jedyne na co możesz liczyć z jego strony to randomowe, niczym nie poparte, mające sensu i nie pasujące nawet do kontekstu wyzwiska i odżywki rodem z gimbazy. Dawno nie miałem okazji spotkać kogoś o tak niskich zdolnościach intelektualnych. Najśmieszniejsze jest to, kiedy typ nawet nie ogarnia kiedy sam po sobie jeździ :D.
      Pomijając już to co on sam o sobie mówi (co często jest sprzeczne że sobą) to bardziej jestem przekonany, że to prostu bezmyślny nastolatek, a jeśli nie i faktycznie ma tyle lat co mówi, to po prostu zatrzymał się na tym okresie w rozwoju zarówno intelektualnym jak i emocjonalnym. Wciąż jednak obstawiam, że to jakiś szkolny przygłup :p.

     • Koordy

      League of Legends, czyli grę w która gra najwięcej osób na świecie (każdego miesiąca gra w nią ponad 100 mil graczy), generuje jedne z najwyższych przychodow w branży (prawie 2 miliardy dolarów rocznie) i jest najpopularniejszym esportem w historii, która miała premierę w 2009 roku, do tej pory „łatają” (czyt. balansują), I każdy myślący człowiek z jakąkolwiek wiedzą w temacie, wie, że to balansowanie się nie skończy nigdy, a jak się skończy to gra po prostu umrze. Dlatego w tego LoLa czy OW z każdym miesiącem gra coraz więcej ludzi, a te twoje gówniane battlefieldy i battlefronty i inne gierki dla casuali, które faktycznie jedyne co oferują to bezmózgie pykanie, umierają po kilku-kilkunastu miesiącach od premiery.
      Jak nie wierzysz to sobie sprawdź liczby graczy.
      http://bf1stats.com 100k peak? Żałosne. Z czym ty się tu chcesz porównywać.

     • flying cuRe🎁

      Ja cię trochę rozumiem. Overwatch to bardzo specyficzna gra. Jako ciekawostkę powiem ci, że jest jedną z najbardziej zaawansowanych strzelanek PVP na rynku. Tak :) Po mimo tej bajkowo kolorowej otoczki i fajnych postaci plus obowiązkowi współpracy co mnie przyciągnęło do tej gry tak jest. Do tego ja nie jestem jakimś wielkim graczem ale trochę czaję Blizzarda i ich inne gry. Też mnie szlak trafiał. Doradziłam ci żebyś znalazł sobie kilka osób fajnych i tak przebrnął przez początki i sam widzisz, że w grupie raźniej. Potem już można samemu bo im wyżej to bardziej normalni gracze ale zonk może być zawsze. To naprawdę trudna gra :) Serio. Mniej bluzgać na ludzi co czasem jest trudne bo wkurzają i będzie OK. Zobaczysz, że polubisz tą grę i znienawidzisz co jest świetnym mixem. :) GL !

     • Tech-Floyd :)

      „Jako ciekawostkę powiem ci, że jest jedną z najbardziej zaawansowanych strzelanek PVP na rynku. Tak :) Po mimo tej bajkowo kolorowej otoczki i fajnych postaci plus obowiązkowi współpracy co mnie przyciągnęło do tej gry tak jest. ” – ale ja o tym doskonale wiem. Gdyby ta gra nie wyglądała jak wygląda, to w życiu bym nawet na nią nie spojrzał bo po co.
      Poniżej lista powodów, dla których powinienem zagrać w CSa

      (Koniec listy)
      OV ładnie wygląda, jest śmieszny, niezły graficznie, ma ciekawe postacie i… to mi wystarczy.
      Grałem kiedyś trochę w WoWa, ale nie wciągnęło mnie. Diablo to klasyka, ale III znudziła mi się po miesiącu, bo ile można robić te szczeliny:D

      OV jest na prawdę spoko i może mimi iż bardziej ograniczony niż np BF1, to z pewnością te 2 sezony zagram :) No chyba, że uznam, iż ciężk owyjść z golda i nie będą sobie dawał rady w platynie i zacznie mnie to denerwować, to… kupię battlefronta 2:)

    • Koordy

     Bastion powinni po prostu przywrócić do wersji sprzed reworka. Był dużo bardziej grywalny. Jako gracz hitscan, przed reworkiem miałem go w swoim hero poola, bo zależnie od sytuacji nadawał się na zaskoczenie przeciwnika, a był też świetną kontrą na pharę (jeśli faktycznie umiała się nim grać). Po reworku stał się kompletnie niegrywalna i nawet go nie ruszam.

  • Mr.R

   Czy wtedy meta moze sie zmienic?

  • Mike Canion

   /s, zapomniałeś dodać

  • „Meta sreta”
   Maverick, 2016r.
   polecam zapamiętać cytat ;)

 • Tech-Floyd :)

  Dlaczego kontrowersyjne? To idiotyczne, tyle. Kropka. Może grać nawet 1000h jedną postacią i? Co z tego?
  Postać jak każda inna.

  • Michał Grunwald

   Jeżeli ktoś gra np taką Symetrą przeciwko klasom kontrującym i nie robi zupełnie nic oprócz ginięcia to chyba ludzie z drużyny mają prawo być wściekli. W dodatku takie osoby są zazwyczaj na tyle uparte, że grają swoją postacią dla zasady i nie zmienią choćby nie wiem co. Po prostu rankery wymagają współpracy, jeśli tego nie rozumiesz nie jest to tryb dla ciebie.

   • Tech-Floyd :)

    Może nią grać w obronie punktu, gdzie takie 6 wieżyczek cię zniszczy zanim się zorientujesz gdzie są. Do tego sam może je przestawiać co 2kille by inni nie wiedzieli gdzie one są. Pomijam kwestię dodatkowej tarczy i teleportu/wzmocnienia osłon.
    Widziałem ludzi mający przegrane po 30h reinem i wbiegający w tłum jak kibic z maczetą, licząc, że ich powyrzyna. Grać dobrze można każdą postacią, źle też. Nie ma lepszych/gorszych – po prostu nie ma.

    • Michał Grunwald

     Można też grać rankedy na Eichenwalde symetrą w ataku i nie zdobyć pierwszego punktu. Ostatnio miałem typa w przeciwnej drużynie. Grał przeciwko Farze i Smudze. Tarcza działała może 30 sec. bo Smuga bez problemu ją zniszczyła. Grałem swego czasu w GM i naprawdę ludzie nie mają pretensji jeśli ktoś robi swoją robotę nawet jeśli się nie wygra. Grając rankedy musisz tworzyć zespół, jeśli nie to społeczność tu jest bardzo toksyczna i mściwa, a blizz daje bany bez sprawdzania statystyk gracza i to jest właśnie chore.

     • Tech-Floyd :)

      Well jeśli grać nie potrafi i ma nią przegrane kilkaset godzin, czyli ma lvl np 200+ i jest w brązie to… dobry nie jest, ale i reszta z takiego bronzu do wymiataczy nie należy. Jeśli gra tylko symetrą i doszedł chociażby do diamentu w te kilkaset H to… musi umieć grać – tyle.

      Tak jest z każdym. Torb z wieżyczką w dobry miejscu może rozwalić kilku-kilkunastu na rundę, + wspomóc graczy + 75 do pancerza a to sporo, więc czemu bany. Można grać reaperem i nie zdobyć medalu za zabicia itd…
      Wszystko zależy od tego jak grasz, nic nie zależy od tego kim grasz.

     • Michał Grunwald

      Jednak dochodzi kwestia tego, że pod takiego Torba lub Symetrę (jeśli nie jest dla nich wszystko jedno) drużyna musi się dopasować i zamiast łatwej gry jest mordęga a i tak się przegrywa, bo zamiast grać „swoim tankiem” lub np 2 x Heal przegrasz to nie dziw się że ktoś jest wściekły i wysyła raporty.

     • Michał Grunwald

      Podkreślam jeszcze raz, blizz daje dupy, że banuje ludzi nie sprawdzając czy raporty pokrywają się z prawdą i czy ludzie faktycznie nie robią nic dla drużyny.

     • Tech-Floyd :)

      Well takim torb czy symetra na obronie punktu może narobić więcej niż ty zaria czy hanzo. Zerknąłem z ciekawości na YT i widzę, że grał przynajmniej na masterze. Gdyby nie potrafił grać to nie doszedłby tam nawet mając 800 lvl, a mając mniej niż 300 lvl grał tam z ludźmi mającymi level po 600+. Źle grać raczej nie może.

     • Michał Grunwald

      hanzo to ciota i ponad 90% ludzi to no skill skrzelający rospryskową lub spam w jedno miejsce co często skutkuje zabijaniem na niektórych mapach. Dochodzi do tego że ludzie mainujący tę gównianą klasę zabijają w nieistotnym dla drużyny momencie, lub „campiący” cały mecz aby ultem zrobić photoga.
      Nie zmienia to faktu że nigdzie nie napisałem, że ten ban się dla niego należał, za to napisałem że Blizzard daje ciała rozdając bany nie sprawdzając czy raporty mają podstawę.

 • Mike Canion

  Sam niewiem, gra świetnie Symmetrą, powiedziałbym nawet ze jest najlepszy a ludzie dalej go banują. Co do road to GM, to sam niewiem. Niby blizzard mówi, że szybko ludzie się wspinają takiego typu kontami, ale dalej go zbanowali. Ja nieogarniam

  • Michas0220

   … i że smerfy są wrzucane do jednego wora.

  • Koordy

   Dzielenie konta jest jak najbardziej niezgodne z zasadami.
   Jakby sobie kupił nowa kopię i sam na niej grał od początku do końca to nie było by żadnego problemu ani bana.
   Ale jakby grał sam to by nie wylądował w brązie, dlatego grał na kontach innych graczy i za to został „ukarany”.

 • Dodladden

  BLIZZARD VULT! Jak Blizz śmieee obrażać najlepszą postać w tej grzeee!!???
  Symmetra is life Symmetra is love

 • flying cuRe🎁
  • Wirla

   <3

  • Skull801

   czyta malutkim wieżyczką wieżyczką wieżyczką wieżyczką wieżyczką wieżyczką wieżyczką wieżyczką wieżyczką wieżyczką wieżyczką wieżyczką wieżyczką wieżyczką wieżyczką wieżyczką wieżyczką wieżyczką wieżyczką wieżyczką wieżyczką wieżyczką wieżyczką

   • Wirla

    Ciiii, każdemu się zdarzają różne błędy ;) Jak czytasz uważnie i masz wyczulony wzrok na takie rzeczy, to wyłapiesz ich mnóstwo na tym forum, ale rozmawiamy tutaj o overwatchu, a nie języku polskim, więc trzeba zaciskać zęby i wybaczać :D

   • wonder

    przecież napisał poprawnie. Za to ty poprawiłeś go z błędem, lol.

    • Skull801

     Słyszał pan o czymś takim jak edycja komentarza?

 • Ziømek

  Dlatego zawsze w każdej grze która polega na wspinaniu się w rankingach poprzez rywalizacje i współpracę powinna być solo/group queue oraz team queue, z innymi tabelami wyników.
  Aż się prosi o to aby w OW umożliwić graczom tworzenie amatorskich drużyn, z własnym logiem oraz barwami drużyn. Dzięki nowym funkcją bnetu można by to świetnie wprowadzić również z systemem fanów i obserwowaniem meczów. Następnie wchodzić na każdą większą imprezę z mini turniejami tak, aby esport się rozwijał a amatorskie druzyny/gracze mieli możliwość zabłyśnięcia i znalezienia sponsorów.
  Natomiast solo/graoup queue zostawić już dla totalnych casuali którzy chcą pograć na poważnie ale bez przesady… bo przecież wiadomo, że grając z randomami zawsze trafi się jakiś troll czy coś… potem właśnie niektórzy cierpią bo raz to będzie troll a innym razem pomimo starań i tak dana osoba dostanie reporta.

 • Mararok

  kiedyś była komuna teraz jest overwatch – wszystkim po równo a ci co odstają do odstrzału

 • Zapowiedź Zimowej Krainy Czarów 2017 jest zapewne w gotowości, gdyż w playliście Latest Game News jest film prywatny.
  https://uploads.disquscdn.com/images/1376845682021f09aca6ec816bc3f20b71ca03368a317c1dc811d82387b87718.jpg

  • SombraMain

   Nawet tutaj jest już przygotowany news, i jeśli się w niego kliknie to zostanie się przekierowanym do strony głównej.

   • Wiem już o nim od dłuższego czasu. :P

 • Koordy

  @Michał
  Ok, ale żeby na 5h przed nie było newsa, że zaczyna się OWL, co jak co ogromne wydarzenie w świecie Overwatcha, to trochę niefajnie. Wystarczyłoby „Dziś o 1 w nocy rozpoczyna się OWL. Mecze pokazowe zagrają ze sobą […]. Stream na […]. Za kogo trzymacie kciuki czy olewka?”

  Max 5-10 min przepisywanie danych z over.gg i nie wierzę, że nawet te „kilka” wyświetleń by tych 10min nie „zwróciło”, zwłaszcza, że było by miejsce na dyskusję dla tych kilku osób, które będą oglądać i nie trzeba by było zaśmiecać innych tematów.

  :|

  • flying cuRe🎁

   Powiedz mi czy te mecze można będzie zobaczyć potem na stronie OWL czy w jakimś innym miejscu tak w całości zapisane jak oni to oryginalnie pokazują? Bo moi LAV grają jutro i w sumie to tylko ich mecze mnie interesują a ja wstaje w tym tygodniu i następnym o 5:30 i muszę być cały dzień na chodzie więc odpada oglądanie u mnie live.

   • Koordy

    Plotki chodzą, że ma nie być twitcha to nie mam pojęcia. Na twitchu zawsze były i retransmisje w bardziej dogodnych dla innych regionów porach, jak i VoDy. Być może też tak będzie na tych stronach Blizzarda, ale za to nie ręczę.

    • flying cuRe🎁

     ok thx

     • Koordy

      Nie spoilerujac tylko powiem, że LAV vs SFS całkiem fajny mecz. Jak znajdziesz Vod, to warto obejrzeć.

     • flying cuRe🎁

      Wieczorem znajdę video, ale przeleciałam na szybko ich twitter i wiem, że wygrali dzięki rewelacyjnym supportom :)
      HA !
      https://uploads.disquscdn.com/images/1bf53efc4e7a775f86789f0ac6f1053fc264e32029bdfb27b69be40589baf494.png

     • Koordy

      Zaprzeczyć akurat nie mogę :p. Fajny wyrównany mecz, aczkolwiek za dużo Junkrata…

     • flying cuRe🎁

      Są powtórki meczy na stronie OWL w dziale filmy ! Wiec każdy kto chce może sobie zobaczyć mecz swojej drużyny w dogodnym czasie. Fajnie to jest zrobione wszystko na tej stronie. Potem pewnie ją jeszcze rozbudują jak będzie system głosowań i kibicowania związany ze skórkami. Mnie newsletter poinformował, że mogę sobie obejrzeć mecz swojej drużyny którą wybrałam. Wieczorem popatrzę co oni tam wyprawiali :)

     • Koordy

      Brak twitcha to skandal. W takim wypadku to szczerze nawet nie ma po co live oglądać, bo równie dobrze można VoDy -.-

     • flying cuRe🎁

      Jak ja czytałam o tej „Blizzard Arenie” w Los Angeles gdzie są te zawody rozgrywane to oni po za tym, że tam jest super wypas dla zawodników itd. wspominali o całym zapleczu do transmisji. Chcą się odciąć od śmietnika i robić ile się da samemu mając wpływ i kontrolę nad tym wszystkim. Oni to rozbudują bo to musi być bardziej interaktywne itd. ale jest czytelne przejrzyste i pewnie gdy wejdą te skórki, kibicowanie, wspieranie to jeszcze się zmieni. Oni chcą zrobić nową jakość samemu pewnie.

     • Koordy

      Tylko, że twitch nie jest śmietnikiem, a niekwestionowanym liderem w branży gdzie nic nawet startu do niego nie ma, wliczając w to takiego giganta jak YouTube. Zachowują się trochę jakby chcieli zrobić popularna apkę na telefony, ale bez wydawania jej na androida ani iosa. Tego samego Activision próbowało przecież z Cod. Pomijając, że to gierka dla casuali, nie esport, to w momencie kiedy zrezygnowali z twitcha i przeszli na swoje mlg to widzów im ubyło kosmiczne dużo, aż w końcu umarło to kompletnie. Nie wiem jak oni chcą zachęcać ludzi do oglądania OWL jak odcinka się od największej bazy ludzi zainteresowanych w ogóle oglądaniem gier. :|

     • flying cuRe🎁

      Może „sex afera” związana z Twitch. Może pieniądze a może czują się tak silni że wierzą w to co robią. Ja stawiam na zbudowanie od podstaw całego systemu e-sportowego swojego. By to było pod ich kontrolą. Nie znam się.

     • Ayumi

      Podobno tylko preseason jest na tej innej stronie, reszta ma już być na twitchu.

     • Koordy

      No wszyscy taką mają nadzieję, ale co Blizzard zrobi tego nikt nie wie.

  • Wirla

   Pozaśmiecamy tutaj! XD
   Ja już nastawiłam budzik, żeby obudzić się prosto na mecz SD, zobaczyć z czym przyjdzie się mi (DF) zmierzyć :D

   • Koordy

    To się nie zdziw bo jak pokazały już niejednokrotnie inne turnieje, te godziny są orientacyjne. Jak się poprzedni mecz skończy szybciej to od razu lecą z następnym przecież :p.

    • Wirla

     Wiem, dlatego mam nadzieję, że pół godziny przed wystarczy. Kiedyś spać muszę, więc nie mam wyjścia. Szkoda, że disqus nie ma jakiegoś rodzaju dźwiękowych powiadomień w przeglądarce, bo wtedy mógłbyś mnie obudzić spamem XD

     • Koordy

      :D

     • Wirla

      Szybkie pytanko, może jesteś online. Trzeba oglądać na tym mlg? Nie mogę pobrać aplikacji, bo mam inny system czy coś, a na przeglądarce nie wyświetla się stream :c

     • Koordy

      Ja oglądam na overwatchleague.com, ale to chyba i tak okno z tym mlg. Żadnej apki nie pobieralem. Twitcha nie ma -.-

     • Wirla

      Masakra. Masz tablet po to by oglądać filmy? Zróbmy niekompatybilną aplikacje…
      Poddałam się i oglądam na telefonie, który kupowałam specjalnie z myślą o małym ekraniku, więc nie mam się za fajnie :/ No, ale jeszcze chwilka i się zaczyna :D

     • Koordy

      https://uploads.disquscdn.com/images/f94a2b9cd55edd9f44896001844dae6a8f586f1ea758d4e8296056a6e9eb3b16.jpg

      ^^’

      Seoul fighting!

      Szkoda tylko, że EscA zrezygnował :(

      W poprzednich 2 meczach 0% pickrate Ana. Ciekawe czy RJH wyciągnie :p

     • Wirla

      Co oni mają za problemy techniczne? Ja o 7 muszę się zacząć zbierać ;-:
      I ja czekam na Ankę :3 Nie widziałam poprzednich, więc nie wiem jak to tam wyglądało .-.

     • Koordy

      No domyślnie się, dlatego mówię :d.
      Problemów nie było, po prostu się przyciągnęła. Ale co jak co produkcja rewelacja.

     • Wirla

      Ryu <3 Najpierw ta akcja na Zenku, a potem przytrzymanie punkta na Anie :D
      Ale miał nieszczęście z Tracer, kiedy jej 2hp zostało :c
      A i "close match" xD

     • Koordy

      Zastanawia teraz czy to chińczyki takie słabe czy Seoul pwnd robi. Ale wreszcie cywilizowana gra, bez tego śmiecia Junkrata.

     • Wirla

      W sumie to nic nie wiem o SD, więc trudno powiedzieć.
      A to co Seoul robił, a raczej nie robił z ich wdowa :v Naprawdę dobrze grała, ale nie starali się jakoś jej zabić, a jak próbowali to ginęli :/ Genji za to ratował tyłek :D
      O Moirze Tobiego zapomnijmy, widać, że nią grał nią za długo xD
      Ogólnie to Seoul pewnie się czuł, więc nie musieli grać tak pewnie i spróbowali Moiry, przynajmniej tak to widzę.

     • Koordy

      Bez kitu, headshoty niczym Koordy na soloQ ( ͡° ͜ʖ ͡°).

      Aczkolwiek skrót SD w kontekście tego meczu to akurat dość niejednoznaczny jest ;p.

      GG ez clap.
      Mam nadzieję, że w sobotę będzie Seoul vs Dallas :p (I znowu ez clap hohoho)

     • Wirla

      Hehehe… nie.
      Masz racje ze skrótem, ale biorąc pod uwagę, że spałam 4 godziny trzeba mi wybaczyć :)

     • Wirla

      A dziwiłeś się czemu wybrałam GLA jako drugą drużynę :D
      Shaz i S4 for the win :3
      Chociaż trzeba przyznać, że na Horizon i Illios się nie popisali :v
      A i ta Dva od LON jest geniuszem.

     • Koordy

      Meh… nie było mnie :X, teraz dopiero VoDy oglądam…
      Dallas trochę na facie z Outlawsami sobie poradziło ;d Zdecydowanie dużo bardziej wyrównany mecz niż się spodziewałem, ale faktycznie, może się ogarną jeszcze ;p.

     • Wirla

      https://mobile.twitter.com/DF_Taimou/status/938957371937669120
      Zabrakło im Taimou ¯_(ツ)_/¯
      Grali beznadziejnie jak na nich z kilkoma wyjatkami (effect carry)

     • Koordy

      NMA > PMA confirmed

     • Koordy

      Lol, Boston dużo lepiej zagrał niż się spodziewałem. Domyślałem się, że pewnie nie są tak słabi jak te memy o nich, ale bądź co bądź vs NYXL spodziewałem się stompu, a ci pomimo, że widać, że nie ten level, to potrafili nawiązać jednak walkę, nawet Oasis urwali 2:0. Nie wydaje mi się by faktycznie skończyli jako ostatni team.

      W ogóle co to za porządki, że Dynasty gra z Outlawsami teraz a nie z Fuel? Przecież miało być, że wygrane teamy grają z wygranymi, przegrane z przegranymi. Fuel wygrało i gra z przegranym Mayhem, a Outlawsy z Seoulem :|. Reszta meczy przecież jest zgodna z tą zasadą, no wtf.
      W każdym razie w niedzielę Dynasty vs NYXL, oh boi…

     • Wirla

      Tia, widziałam na Reddicie dyskusje o tym i ludzie są tak samo zmieszani jak my. Może stwierdzili, że Taimou nie nadaje się do grania przeciwko Dynasty? :v Nie zachwyca mnie jakoś ten mecz przeciwko Mayhem, biorąc pod uwagę ich grę. Mam za to nadzieję, że Dallas się ogarnie i nie będzie robić takich błędów. Aktualnie najbardziej interesują mnie jutrzejsze dwa pierwsze mecze, a także LAO vs LAG. Moimi faworytami są oczywiście Spitfire, Dynasty, Gladiators i Fuel :D

     • Koordy

      @wirlaa:disqus @flyingcuRe:disqus

      https://uploads.disquscdn.com/images/126b009bc165aef3644b7e0e8c6b20a80935e2f9317974ceee777ee52cc4f2ba.png
      3…2…1… Trashtalking start! Go!

     • flying cuRe🎁

      Dzięki . Bratobójcza walka . Jutro zobaczę i coś tu napiszę bo, wychodzę. Jak to się elegancko mówi :)

     • Wirla

      @flyingcuRe:disqus Jaki trashtalking? Żadnego nie będzie, przecież każdy choć trochę inteligentny człowiek wie, że Valiant nie mają najmniejszych szans. Przecież to widać na pierwszy rzut oka ;)

     • Koordy

      No nie jest to dziewczyny poziom MonteCristo
      https://twitter.com/montecristo/status/938898247313104896
      ale gdzieś trzeba zacząć :P.

     • Wirla

      :’c

     • Wirla

      @flyingcuRe:disqus
      I się zaczęło :D
      Zakładam wygraną GLA, DAL i SEO :D

     • Koordy

      1szego meczu nie obstawiam, ale 2 pozostałe tak samo :p.

     • Wirla

      1/3 zakładu przegrana :c

     • Koordy

      lol, harry na dpsie będzie, wtf ;d

      jednak nie ;x

     • Wirla

      lmao xDDDDD
      Przepraszam, nie chciałam :P

     • Wirla

      Aktualnie można te mecze podsumować tak: „clownfiesta” xD
      Dallas po prostu się bawi, testuje nowe rzeczy. Effect na Horizon ze swoimi rocket jumpami xD Testowanie Moiry, dziwne taktyki, ryzykowne bomby Tracer itd. Masakra po prostu xD Czy to aby na pewno są ‚poważne’ rozgrywki? :P

     • Koordy

      No na pierwszą mapę wystawili tylko 1 dpsa, to nie ma co się dziwić, że nie ugrali. Przecież wiadomo, że dps to najważniejsza i najbardziej wymagająca rola, a ci chcieli wygrać 3 healerami, hyh ( ͡° ͜ʖ ͡°)

     • Wirla

      Nie no, wiadomo. Dlatego zawsze jest 2 dpsów, a meta 3 tanków nie istnieje :P
      Kocham Mickiego i te wywiady z nim
      *xQc sometimes talks too much*
      Szczerość przede wszystkim xD

     • Koordy

      Uf, postraszyli pierwszą mapą niczym Dallas, ale jednak wszystko w porządku :P.
      Illios Ruins najlepsze było ;D

     • Wirla

      Najlepszy mecz całego preseasonu na koniec <3
      Fleta miał problem na na Junkertown, ale Illios porobił ^.^
      Horizon był naprawdę szybki i jednostronny. Ryu na Moirze zdecydowanie lepszy niż Custa xD
      Numbani wygląda na ich typową taktykę i idealnie ukazuje, że da się grać z jednym healem :D Kocham te akcje, kiedy Miro wskakuje na górę wraz z antyhealem i nano od Ryu :3 Po prostu porobione.
      Szkoda, że Flow3ra nie ma w grze, wtedy byłoby jeszcze ciekawiej :)
      Ogólnie to przyjemnie się oglądało, ale jestem masakrycznie niewyspana. Przeraża mnie więc myśl, że tak będzie co tydzień od stycznia ;-; Moja życie towarzyskie umrze chyba :P

     • Wirla
     • flying cuRe🎁

      Wiem. Patrzę. Świetny mecz na razie moi rozsmarowują Gladiatorów po ścianach. Reszta mnie nie interesuje.

     • Wirla

      Biją ich na głowę xD
      Dive Vla i ich focus na healerach jest niesamowity :D Taktyka na Anubisie całkowicie porobiła Gla, ta tarcza Orisy działała tam naprawdę dobrze. Rzadko się zdarza, żeby ktokolwiek zrobił fullhold na tej mapie, więc to tylko pokazuje jak źle Gla grają dzisiaj :c

     • Koordy

      No i kariera wróżki poszła do lasu ;>

     • Wirla

      Przynajmniej powalczyli trochę :D Valiant robiło co chciało oprócz kontroli. Ciekawe są wyniki tych meczy, biorąc pod uwagę, że Gla wygrali z Lon, kiedy Lon wygrało 4-0 z SF, z którymi Val miało większe problemy xD Myślę, że możemy za to winić Lon, którzy grali dosyć słabo jak na nich za pierwszym razem (albo po prostu wtedy Gla grało lepiej)
      No, a teraz czas na Dallas <3 Niech mnie lepiej nie zawiodą… :D

     • flying cuRe🎁

      Oni tą Oazę mogli wygrać też, tylko zrobili eksperyment ze zmianą na innego medyka. Tak jak mówili tak robią. Zmiany zawodników w trakcie meczy i realizują swoje taktyki. Mają dobrego trenera do tego to jest zespół a nie zlepek gwiazd. Mnie cieszyły oczy gdy widziałam Smugę Soon praktycznie cały czas w płomieniach. Nadal dobrze mi się ten zespół ogląda. Wiem o co im chodzi patrząc na to. Za to denerwuje mnie ten Motecristo. To pajac jest i chorągiewka która się mota. Fajnie za to mówi ten facet co siedzi w środku, nie wiem jak się nazywa ale on mało mówi ale z sensem. Nie wiem gdzie oglądasz ale ja patrzę na głównej stronie Blizzarda tam są powtórki itd. Idę spać. Bo wymiękam trochę po wczorajszej imprezie…
      Dobranoc i miłego oglądania

     • Wirla

      Mecze są tylko na mlg, które jest podczepione na owl ;)
      I różne taktyki, zmiany podczas meczu itp to jest podstawa, po prostu Valiant robili to dobrze, a Gladiators prawie wcale
      Chodziło ci o Doe?
      No i dobranoc również, chociaż ja jeszcze długo nie będę spać :P

  • Michał

   Będziesz mile zaskoczony już naprawdę niedługo :) Skupiliśmy się na głównie na evencie i zmianach na nowy rok na stronie, dzisiaj zabieramy się za OWL.

   • Koordy

    o/

    • Michał

     A to dopiero leciutki początek. Może dzisiaj uda się dopiąć coś pod OWL, jak nie to po weekendzie.

 • Gomez

  To jest porąbane. Blizzard sam namawia do zakładania nowych kont. Napisałem do nich kiedyś, aby mi wyzerowali konto, całkowicie, tak jakbym dopiero zaczynał przygodę z OW. Support mi odpisał, że mam sobie założyc nowe konto, kupić nowy klucz gry i grać od zera jeśli chcę i nie jest to sprzeczne z żadnymi zasadami. I co, zrobiłbym tak, jak piszą i dostałbym bana, bo piąłbym się w górę szybko na nowym koncie postaciami, które przez noobów są zwane „cancer”?