Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » News » Gracze narzekają na Sigmę, bo jest białym mężczyzną? Rozdmuchana bzdura!
News

Gracze narzekają na Sigmę, bo jest białym mężczyzną? Rozdmuchana bzdura!

Czyli jak obecne media wykręcają aferę z niczego.


Sigma jest nowym bohaterem Overwatch. Po jego ujawnieniu w sieci pojawiły się dość huczne informacje o tym, że społeczności Overwatch nie podoba się jego płeć i kolor skóry.

Skąd to się w ogóle wzięło i dlaczego zostało tak chętnie podchwycone?

Biały Sigma, a społeczność narzeka. No tak nie do końca…

Wszystkie te informacje były oparte o Twittera. O wpisy na poziomie tego:

Głównymi narzekającymi były osoby, które nigdy nie grały w Overwatch, a których główna aktywność to pisanie o politycznych kwestiach.

Druga część wpisów o białym Sigmie to posty w stylu „Nie rozumiem, dlaczego wszyscy tak krytykują Sigmę za bycie białym mężczyzną„. Problem w tym, że nie wszyscy, a z jakiegoś powodu tak właśnie myśli większość osób niezwiązana ze społecznością Overwatch.

A co myśli społeczność naprawdę?

Mało kogo obchodzi kolor skóry nowej postaci. Ludzie cieszą się z ciekawej historii, doskonale zrobionych zwiastunów, ciekawych umiejętności i powiewu świeżości w temacie tanków.

Bo w tym wszystkim nie chodzi o kolor skóry, o pochodzenie, czy język. Większość osób interesuje to, w jaki sposób bohater zmienia gameplay i stworzony przez Blizzarda świat.

27 komentarzy

Dodaj komentarz

 • no to są debile. ONI (śmieszne) by chcieli aby wszyscy byli czarnymi homoseksualistami którzy jedzą tylko warzywa. CO ONI ROBIĄ Z TĄ GRĄ KUŹWA WARZYWNIAK

  • Bo teraz cały świat polega na tym, że jak nie ma czarnych, czy postaci homo etc. to „OOOO RASIZM SEXIZM HONOFOBIA”
   A jak jest to „Kolejna postać o innym kolorze skóry/orientacji tylko po to żeby o rasizm nie pozwali”.
   Niestety, tak wygląda XXI wiek…

  • To są zwyczajni polityczni aktywiści nie mający nic wspólnego z grą. Przypieprzają się do niej bo gra jest popularna i przez to mogą liczyć na „rozgłos” ze strony organizacji do manipulacji politycznej udających „media”. Ot cała tajemnica.

   Naprawdę mnie dziwi, że ktokolwiek jeszcze traktuje twittera czy takie szmatławce poważnie.

  • Wczoraj zrobili newsa o wieprzu przebranym w strój kąpielowy czarnej wdowy. Zatem, nie. Ale to nie ich wina że jak narazie trochę mało się dzieje w samym overwatch i trzeba pokazywać co robi społeczność.

 • To jest ta „równość”? Kiedy dodadzą czarnego mężczyznę to nie ma reakcji a jak białego to robi się hejt? To rasizm – ja się czuję obrażony i żądam równego traktowania

 • Jakby był kobietą czy czarnym to by się doczepili że czarni czy kobiety to wariaci/tki psychole itp bo Sigma jest świrem

 • No kurwa mamy CZTERECH, powtarzam, CZTERECH białych mężczyzn w całej grze. Jeden z nich jest gejem. Osoby które na to narzekają pewnie nie grają w samą grę. To jest po prostu rasizm i tyle.

  • Hog, Solider, Reinhardt, McCree, Junkrat, Genji/Hanzo są wsm żółci… Więc 5 i solider jest/był gejem/bi. Więc faktycznie nie wiem czemu ludzie narzekają na biały kolor skóry

   • McCree jest bardziej Latynosem, a Hog jak i Junkrat teoretycznie mógli „wybieleć” w skutek mutacji związanej z wybuchem omni w Australii.

 • Jeśli następna postać będzie przezroczysta o nieokreślonej płci, to to też będzie rasizm i seksizm?

 • nie ma czegos takiego jak rasizm wobec bialych ludzi
  plus ludzie po prostu chcą czarnej kobiety jako bohaterki, bo tylko takiej brakuje, nie rozdmuchujcie.

  • Oho, znalazłem typa który używa pojęć których nie rozumie.

   PS. Słyszałeś kiedyś o takich bohaterkach w Overwatchu jak Ana, Sombra czy Symmetra?

   • Trochę za późno, ale myślę, że chodziło bardziej o kobietę z afrykańskich krajów albo Afroamerykankę.
    Ana jest z Egiptu, Sombra z Meksyku a Symmetra z Indii.

    • Ashe, Mccree, 76 są z USA
     Brigitte i Torbjorn są ze Szwecji
     Mercy ze Szwajcarii
     Reinhardt z Niemiec
     Moira z Irlandii
     Sigma z Holandii
     Widowmaker z Francji
     Tracer z Anglii
     Zarya z Rosji

     To teraz moje pytanie czy ta „”””różnorodność”””” to ma być wg. ciebie rasowa czy narodowościowa/etniczna?

     Bo jeśli rasowa (a rasy są 3 – żółta, biała i czarna) to jak widzisz reprezentantów każdej z nich i to dla obu płci nie brakuje.
     A jeśli jak mówisz ty czy tamten typ, któremu odpowiadałem, że brakuje wam afroamerykanki czy afrykanki to wyobraź sobie, że brakuje jeszcze dziesiątek jak nie setek innych narodowości i grup etnicznych i jakoś nie widzę najmniejszego powodu dla którego taka afroamerykanka czy afrykanka miałaby mieć na nimi jakiś wyższy priorytet w kolejności dodawania do gry. Byś może Blizzard ma taką w planach, ale niech sobie czeka spokojnie na swoją kolej, a nie, że sjw-oderwane-od-rzeczywistości-przygłupy będą wznosić płacz i lament za każdym razem jak wychodzi jakaś postać, a już w szczególności biały mężczyzna, bo ktoś ich zmanipulował i wbił im do głów, że afroamerykanów „trzeba traktować w sposób wyjątkowy”, a białych mężczyzn, nieważne jakiej narodowości „trzeba hateować”.

     Jeśli uważasz inaczej, to bardzo chętnie wysłucham twojego wyjaśnienia i argumentacji.

     • Ale ja jestem neutralna, jeśli o to chodzi. Mnie nie interesuje kolor skóry. Może źle zrozumiałeś moje zdanie, bo nie chciałam nikogo urazić. Ja tylko stwierdziłam jak jest.

      Naprawdę nie ma potrzeby się unosić.

     • Ale ja się przecież nie unoszę ;d. To był tylko zwyczajny argument z mojej strony, bez żadnych emocji.
      Ja jak najbardziej zdaję sobie sprawę z tego, co typ miał na myśli tylko, że nie ma choćby najmniejszych logicznych przesłanek by podzielać jego zdanie, stąd też moja odpowiedź.

 • XD. Wy naprawdę myślicie że to co wy pokazaliście jest napisane na poważnie? Nikt tak nie myśli, żadna osoba, nawet taka niezwiązana z Overwatchem a rozdmuchaną bzdurę staracie się zrobić z tego wy, dziennikarze. Hejt pojawiał się zawsze kiedy pojawiała się nie-biala nie-meska nie-hetero postać i temu nie zaprzeczycie. Naprawdę czemu w grze musimy zwracać uwagę na coś takiego. Dopóki postać ma dobry gameplay nie widzę powodów do narzekania na to jakie cokolwiek ma postać.

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ