Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » News » Gracze Overwatch proszą o serwer Vanilla, przywracający stare czasy i balans!
News

Gracze Overwatch proszą o serwer Vanilla, przywracający stare czasy i balans!

Ogromną popularnością na oficjalnym forum cieszy się jeden z tematów odnośnie „starych czasów”.


Jeden z graczy Overwatch założył na oficjalnym forum temat, który po prostu eksplodował popularnością. Jego propozycja jest prosta – stworzyć serwer, region lub tryb Vanilla Overwatch.

Sama nazwa oczywiście nawiązuje do World Of Warcraft i kojarzona jest z „oryginalną”, pierwotną wersją gry.

Vanilla Overwatch

Hagle proponuje, by dać graczom możliwość pogrania w Overwatch, gdzie:

 • Wieprzu oneshotuje
 • Hanzo dalej ma scattera
 • Łaska może podnieść do 5 osób
 • Symmetra była wsparciem

Nie zdecydowałbym się kupić Overwatch, gdyby wyglądała tak, jak teraz. – pisze gracz.

Czy taki tryb, czy serwer/region ma szansę powstać? Jasne. Pytanie tylko, czy Blizzard chciałby rozdzielacz graczy na tych, którzy wolą pierwotny balans i na tych, którym podobają się nowe postacie i obecne mechaniki.

22 komentarze

Dodaj komentarz

 • Jak wroci Mcree ktory zabijal tankow salwa z rmb to jestem jak najbardziej za jezeli nie to spierpapier

 • Fajnie by było, a gdyby Blizzardowi się nie podobało to może taką opcję do gier dowolnych, że można włączyć tą rozpryskową albo do warsztatu

 • Mercy rezująca 5 osób… Ahh stare czasy. Pograłoby się. Starą Symmetrą czy Torbą również. W sumie nie jest to głupi pomysł dodać taką możliwość w warsztacie.

  Z drugiej strony śmiać mi się chce z tego gościa. Mówi, że nie kupilby ova, gdyby wiedział, że gra aż tak się zmieni. Nie rozumiem, czego on się spodziewał? Że gra tego typu nigdy nie dostanie żadnych zmian? Że nie będzie reworków, prób wprowadzenia lepszego balansu? Śmieszne…

  • Bo nigdy wszystkim się nie dogodzi, jak gra się zmienia i rozwija to płacz części osób, bo jest grupa ludzi, szczególnie weteranów którzy boją się nowego bo są przyzwyczajeni do starego, wszystko co nowe bebefuj bo eliminuje ich nawyki i muszą zmieniać swój gameplay, w wielu grach takie grupy próbują blokować rozwijanie się gry przez negowanie każdej zmiany. Z drugiej strony jeśli gra by się nie rozwijała i nie zmieniała to by umarła, gra multi musi się rozwijać i trzeba pamiętać że naplych nowych graczy jest dużo ważniejszy niż zatrzymanie weteranów. Zawsze tak było jest i będzie i czasem niektóre decyzję muszą być kontrowersyjne. Szczególnie dla weteranów ale tak samo jak u operatorów telefonów czy telewizji tak i w grach ważniejszy jest nowy nabytek niż stary weteran. Oczywiście ważniejszy niż oznacza że warto balansowac i starać się też utrzymać część starych gracz (wszystkich i tak się nie da). Ja się bardzo cieszę i szanuję kierunek w którym idzie OW. Gram od bety, grę zakupiłem na premierę i nie jestem w OW stałym graczem ale bardzo chętnie wracam co jakiś czas (jak się wypale widzę w PoE, ogólnie gram OW na przemian z PoE), gdyby gra była taka jak na początku to już dawno bym o niej zapomniał traktując to jak jednorazowa przygodę niczym Single Player. 2 2 2 Block bardzo mnie cieszy bo to odpychalo gdy po odpaleniu gry 4 z 6 osób robiła instapick na dps. Także good job blizzard.

   • Sądzę, że blokada 2-2-2 jest jednym z lepszych pomysłów jakie wprowadził blizzard. Kolejka ról również. Skończy się nareszcie czas, gdzie cztery lub pięć osób w teamie idzie dpsem a ja jako Zen czy Lucio mam w tym czasie gold dmg na przykład xD

 • Podobał mi się koncept na supporta co daje tarcze, a nie leczy. Może trochę źle wykonany pod względem przydatności, ale trochę ulepszoną starą Symmetrą bym pograł. Nowa jest świetna, ale praktycznie zrobili z niej inną postać.

  • Symmetra, będąca uznawana jako support, po usunięciu jej tarczy, którą dawała sojusznikom, całkowicie moim zdaniem przestała już należeć do tej kategorii. Zrobienie z niej postaci natarcia, tak samo jak i jej rework był dobrym pomysłem, skoro Symmcia przestała być supportem. Co prawda stała się zupełnie inną postacią o innej już mechanice, ale kto uważa, że jej poprzedni system celowania nie był OP niech rzuca we mnie kamieniem xD

 • Haha. Pomyślałem o tym samym gdy zrobili tą nową wersje world of warcraft który jest starym world of warcraft.
  Pomysł bardzo się podoba tylko że wtedy kilka postaci musiałyby się usunąć. Na plus fani na własnej skórze by ocenili progres jaki został zrobiony przez ostatnie lata.

  Ktoś pamięta jeszcze jak d.va miała defensywny matrix na cooldownie? Albo jak smuga… Smuga w sumie miała tylko jedną aktualizację i tylko zmniejszyło obrażenia ulta. Lol.

 • Od czego są warsztaty, żeby takie coś zrobić i raz na jakiś czas wrzucić na Arcade. Już nie trzeba oddzielnie robić trybów, bo jednemu się nudzi OV.

 • Ahh… starą Łaską to bym sobie pograła, nie pamiętam już jak to jest – tak wlecieć w środek walki i zrezać 4 czy 5 osób. Albo D.Vą, zwłaszcza, że mój aktualny styl gry na niej bardzo pasuje do starej matrycy. Jak już ktoś wcześniej napisał, to byłby ciekawy tryb do workshopa, albo na rocznice, myślę, że osobny serwer nie ma w tym przypadku sensu, bo to tylko podzieli społeczność na pół.

 • A o co to gracze nie poproszą. Prawdopodobnie ludzie od overka w blizzardzie czytając ten wpis na forum zalali się łzami śmiechu wywołanymi naiwnością ludzi wierzących, że im się będzie coś takiego chciało wprowadzić.

  • Mi się wydaje, że to nie jest takie nieprawdopodobne, deweloperzy na pewno mają zachowane stare wersje na dyskach.

 • Blizz mógłby zrobić z tego nowy event albo gierkę w salonie. Wolę to drugie ,bo będzie częściej a ja gram od listopada 2018 i chcę wiedzieć jak się kiedyś grało.

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ