Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » News » Nadchodzą zmiany w Play of the Game!
News

Nadchodzą zmiany w Play of the Game!

Zagranie meczu przejdzie gruntowne zmiany.


Blizzard już wcześniej podzielił się informacją o tym, że zamierza zmienić Play of the Game. Ta kwestia do tej pory była „między innymi książkami”, głównie dlatego, że nie był to priorytet. W związku z rosnącymi głosami niezadowolenia, studio oficjalnie potwierdziło nadejście Play of the Game 2.0!

Geoff Goodman w wywiadzie udzielanym podczas BlizzConu otwarcie nakreślił cele jakie druga wersja PotG ma realizować. Przede wszystkim należałoby rozwiązać największy problem. Chodzi o sytuację, w której przykładowo Zarya używa umiejętności specjalnej a Genji wszystkich zabija. W tej sytuacji obaj gracze zasłużyli na zagranie meczu a PotG pokazuje się tylko z perspektywy jednej osoby.

Stąd też pomysł Blizzarda, by stworzyć co-op Play of the Game. Przekładając na nasz język – docenić obydwu graczy i pokazać w/w sytuację z dwóch perspektyw – całe combo.

Jak to będzie działać? Do końca nie wiadomo, na pewno niebieskich czeka dużo „pracy nad ruchami kamery”. Możemy się spodziewać widoku z góry.

25 komentarzy

Dodaj komentarz

 • No i dobrze. I jeszcze jak poprawią to, że zazwyczaj „elita” dostaje potg (czyt. Genji, Łaska itp.), to będzie wspaniale.
  A tak z innej beczki, to mnie już tak męczą tą Sombrą, że już po parę razy oglądałem gameplaye. Wolałbym, żeby ujawnili ją w poniedziałek, bo już mnie zżera chęć zagrania nią xD A to jeszcze dwa dłuugie dni…

  • Łaska dostaje najczęściej PoTG, jeśli wskrzesi w tym samym momencie 4 sojuszników lub więcej.
   Bywa też kto inny mimo, że Łaska to zrobi – moje doświadczenie.
   Co do Sombry. Poczekasz tylko jeden dzień, gdyż we wtorek będzie już dostępna (PST).

 • Dobrze wiedzieć, że twórcy się tym zajmą. Mam przegrane blisko 40 godzin Aną, a nigdy nie miałem POTG. (Zazwyczaj otrzymywał to ktoś z nano-wzmocnieniem.)

   • Eleveto – racja… ja również mainuje Anę i ani razu POTG .. za to co chwilę otrzymuj go Reinhard z moją pomocą

   • a jakie to ma znaczenie ? ja pamiętam swój start w Overwatch i naprawdę już od pierwszych leveli wpadało potg, po prostu, od tego jak często dostajesz takie wyróżnienie zależy kim grasz (bo nie każdą postacią da radę łatwo uzyskać potg) oraz jak grasz. Ja nawet nienawidzę grać Wdową, zagrałem nią może 2-3 raz w życiu i dostałem potg bo na hanamurze w obronie zrobiłem 3 głowy pod rząd, bardzo łatwo jest samym ultem zrobić potg a tu przoduje Żniwiarz jakim o to jest najłatwiej. Jak on gra Aną, to nie ma co się dziwić, ta postać nie jest łatwa do uzyskania potg, szybciej dostanie go np. buffnięty ultem Reinhardt niż sama Ana.

    • A jak byś chciał żeby wyglądał ten PotG na lucio ?? heal up i 30 sekund jazdy po ścianie czy dołożenie się do zabicia kogoś zadając mu 20 obrażeń ? dostają go gracze który rzeczywiście mieli Play of the Game a nie wszyscy po równo bo to bez sensu by było, jak byś był lucio co wybił 4 osoby na raz sam na pewno też byś dostał, a według ciebie to powinien dostać gość który robił support ?? Rozumiem rozczarowanie brakiem wyróżnienia ale lepsze by było poza PotG zrobić SotG „Support of the Game” i wyróżniać osobno supporty albo innymi kryteriami

     • Lucio, który kręci się wokół słupa i nie pozwala przeciwnej drużynie zająć punktu – takiemu też się należy

     • Tu się zgodzę tylko jak to umiejscowić względem kili bo ja bym nadal nie maił pomysłu??

     • Wlasnie o tym mowimy – czym jest potg? To tak jak w pilce noznej, biega 11 zawodnikow a i tak wszyscy pamietaja tylko napastnikow, ktorzy strzelaja gole i nie wazne czy tylko noge dostawil albo nawet odbilo sie od niego przez przypadek.

      To samo jest z Zarią – 5 killi zniwiarza czy fary na jej grawitacji powinno zostac zaliczone jako jej potg a nie tego co te kille zrobil

      Lucio, ktory odpali tarcze kiedy przeciwnicy cisna na punkt na 10s przed koncem i dzieki temu druzyna sie obronila, tez powinien dostac potg mimo, ze to nie on wybil przeciwnikow. Ale to trudno jest z automatu ocenic w przeciwienstwie do takiej Laski, ktora zrobi wskrzeszenie 3-ch osob..

 • Fajnie by było jakby np PotG mają Reinhardt i Zaria to ich Higlight intro to mmm… siłowanie na rękę ?

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ