Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » News » Nowa funkcja napisów to kontra na Sombrę?
News

Nowa funkcja napisów to kontra na Sombrę?

Blizzard dodał niedawno nową funkcję napisów. Co prawda póki co na serwerze testowym, ale zapewne zobaczymy ją niedługo również na normalnych serwerach.


Na PST (Publiczny serwer testowy) testowana jest zupełnie nowa funkcja. Dodaje ona do gry napisy, które wyświetlają kwestie bohaterów.

W zamyśle ma to pomóc osobom cierpiącym na problemy ze słuchem oraz tym, którzy lubią mieć jasno napisane, co dane postacie mówią.

NOWE NAPISY NA SERWERZE TESTOWYM

Kontra na umiejętność specjalną Sombry

Gracze szybko zaczęli się zastanawiać, w jaki sposób można wykorzystać napisy na swoją korzyść. Okazało się, że najlepiej działa to przy Sombrze.

Przypomnijmy, że gdy Sombra jest niewidzialna i znajduje się blisko przeciwnika, to postać sama z siebie wymawia którąś ze swoich kwestii. Często kompletnie tego nie zauważamy i tutaj z pomocą przychodzą napisy.

Zastanawiam się, jak wielu profesjonalnych graczy Overwatch League uzna to za konieczną opcję.

Rzeczywiście, ciekawa sprawa. Czy będzie to tak znaczące, że profesjonalni gracze przerzucą się na napisy?

Jak sądzicie?

5 komentarzy

Dodaj komentarz

  • Jjonak będzie to wykorzystywał, pamięta ktoś mecz OWL gdy pod koniec meczu zaria NY została zmuszona ultować by złapać sombrę polującą na zena (jjonak). Spudłowała o 5 m, zhakowali zena, użyli ulty i NYXL przegrało bo zen nie użył trandescencji! Może z tą funkcją będzie łatwiej.

    • Tamten mecz miał tyle „niewiadomych” że Nenne równie dobrze gówno mógł zrobić. Grav na sombrze opóźniłby tylko nieuniknione. Gdyby Dynasty straciło sombrę, ale przetrzymałoby NYXL w choke’u do czasu jej respawna to grav i tak byłby bezużyteczny. Jedyną opcją było chować Jonaka przed emp i on właśnie to robił.

  • Z jednej strony mocna kontra na nią, ale z drugiej, tak jak pisał BlackCat można to wykorzystać jako bait, aby przeciwnicy zużyli ulty. Problem w tym, że w takim wypadku przynajmniej jedna osoba musiałaby mieć włączone napisy, aby zbaitować przynajmniej ją ;/ Mam nadzieję, że Blizzard jakoś to rozwiąże, aby Sombra (i nie tylko) nie ucierpiała przez durne napisy

  • Czyli kolejny sposób w jaki Sombra może baitować ulta swojego, teraz się fake’owało ulta poprzez rzucenie translokatora i zniszczeniem go, a teraz wystarczy, że podejdziesz do zena od tyłu, to pójdzie używać transcendencji, bo zobaczy napis. :U

  • Wszystko ładnie, wszystko pięknie, ale to całkowicie psuje element zaskoczenia jakim jest Sombra na niewidce i rzucająca ulta zza pleców. W takim razie powinni jej usunać jakąkolwiek kwestię, którą wypowiada, gdy wychodzi ze stealtha, ale np. podgłośnić ten dźwięk jak z niego wychodzi. Byłoby to bardzo fair. Fakt, jest to dobry bait, ale jak masz randomy w teamie to i tak wywalą całe combo we wroga.

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ