Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » Bohaterowie » Nowy bohater – Lucio
Bohaterowie News Ważna informacja

Nowy bohater – Lucio

Blizzard ujawnił kolejną postać, jaka zawita w nadchodzącym tytule Overwatch. Najnowszy bohater to Lucio!

Lucio to postać związana z muzyką, dosłownie. Jego mechanika zapowiada się bardzo obiecująco. Bohater dysponuje bronią o nazwie „Sonic Amplifier”, która wystrzeliwuje pociski energii w dwóch trybach. Jeden z nich to wielki wybuch, w drugim jesteśmy w stanie strzelać seriami (po 4).
Dodatkowo Lucio jeździ na czymś w rodzaju rolek, które między innymi pozwalają mu poruszać się po ścianach.
Bohater dysponuje również efektem AOE, podczas castowania słyszymy „Let’s drop the bass”, po czym wokół Lucio tworzy się strefa leczenia.

Rola: Wsparcie
Prawdziwe dane: Lucjo Correia dos Santos, Wiek: 26 lat
Zawód: DJ, bojownik o wolność
Baza operacyjna: Rio de Janeiro, Brazylia
Przynależność: Brak

Zdolności

Wzmacniacz: Lucjo może atakować wrogów bronią dźwiękową lub odrzucać ich falą dźwiękową.
Przenikanie: Lucjo cały czas wzmacnia siebie i pobliskich członków drużyny za pomocą muzyki. Może przy tym zmieniać utwory – jeden zwiększa szybkość ruchu, a drugi regeneruje zdrowie.
Potencjomet: Lucjo zwiększa głośność, wzmacniając efekty swoich piosenek.
Bariera Dźwiękowa:  Wzmacniacz Lucja emituje ochronne fale dźwiękowe, które zapewniają jemu oraz pobliskim sojusznikom krótkotrwałe osłony.

Fabuła

„No chodź! Rozkręćmy towarzystwo!”

Lucjo jest bożyszczem tłumów na całym świecie. Swoją muzyką i postępowaniem inspiruje do społecznych zmian.

Lucjo Correia dos Santos dorastał w Rio de Janeiro, w jednej z przeludnionych i zmagających się z biedą faweli, która mocno ucierpiała po kryzysie omnicznym. Kiedy w Brazylii rozpoczął się mozolny proces odbudowy kraju, Lucjo postanowił znaleźć sposób, aby podnieść na duchu otaczających go ludzi. Rozwiązaniem okazała się muzyka i jej jednocząca moc, która sprawia, że zapominamy o kłopotach, choćby tylko na chwilę. Lucjo grał na ulicach, podczas imprez w blokach, a później także w serii kultowych undergroundowych koncertów.

Wkrótce zwartą społeczność, w której wychował się Lucjo, czekał kolejny kryzys. Międzynarodowa Korporacja Vishkar zapewniła sobie kontrakt na przebudowę głównych arterii miejskich. Lucjowi i jego sąsiadom powiedziano, że nowe drogi poprawią ich poziom życia. Skończyło się jednak na obietnicach. Stopniowo korporacja zaczęła narzucać mieszkańcom coraz to nowe ograniczenia, tłumacząc to budową praworządnego społeczeństwa. Wprowadzono godzinę policyjną i zaczęto ścigać wszystkie zachowania, które korporacja jednostronnie uznała za bezprawne, zaś zwykłych ludzi sprowadzono do roli taniej siły roboczej.

Lucjo nie potrafił się na to zgodzić. Wykradł technologię dźwiękową opracowaną przez Korporację Vishkar w celu rozpędzania zamieszek i zamienił ją w narzędzie do mobilizowania tłumów. Wybuchł słynny bunt, podczas którego ludzie wyparli przedstawicieli korporacji ze swoich dzielnic. Dzięki swym zdolnościom przywódczym Lucjo z dnia na dzień stał się gwiazdą i symbolem korzystnych zmian społecznych. Jego muzyka szybko trafiła na szczyty list przebojów, a on sam z lokalnych klubów – na największe sceny na całym świecie.

Zdobywszy światowy rozgłos, Lucjo zdał sobie sprawę, że ma szansę naprawdę coś zmienić i sprawić, że świat stanie się lepszy. Dla wszystkich.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ