Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » News » Ogromny buff Sombry, który mógł Wam umknąć!
News

Ogromny buff Sombry, który mógł Wam umknąć!

W natłoku tych wszystkich informacji wielu osobom mogła umknąć bardzo ważna zmiana Sombry.


Wczoraj została zmieniona bardzo istotna część umiejętności specjalnej Sombry. Wiele osób kompletnie przegapiło tego buffa, a warto go odnotować. Oto co pisze Blizzard o zmianach naszej hakerki:

Sombra

  • Hakowanie
    • Teraz przerywa działanie następujących superzdolności: Nanowzmocnienie Any, Turbodoładowanie Orisy, Zamieć Mei, Zdruzgotanie Reinhardta oraz Wezwanie Mecha D.Vy.

Komentarz twórców: Prosimy zapoznać się z powyższym komentarzem twórców dotyczącym przerywania superzdolności.

Czyli Sombrara może teraz przerwać działanie kilku dodatkowych umiejętności, po prostu je anulować. To w połączeniu ze zmianami działania ultów jest bardzo, ale to bardzo potężne. Studio pisze, żeby zapoznać się z komentarzem twórców, więc lecimy wprost do niego.

Wyjaśnienie działania umiejętności specjalnych

Będzie trochę czytania, więc się przygotujcie!

Ogólne

  • Ładunek superzdolności jest teraz zużywany od razu po jej aktywacji zamiast z upływem czasu.

Komentarz twórców: Jeden z najczęściej pojawiających się komentarzy dotyczył funkcjonowania przerywania superzdolności w Overwatch. Gracze często byli sfrustrowani, kiedy udało im się powstrzymać przeciwnika przed użyciem superzdolności, a on korzystał z niej od razu po odrodzeniu.

Do tej pory wiele superzdolności nie zerowało się od razu go po naciśnięciu przycisku, ale wyczerpywało szybko po aktywacji naładowany licznik. Projektując tę metodę chcieliśmy dać graczom szansę na użycie superzdolności (przynajmniej) trochę za każdym razem. Teraz jednak doszliśmy do wniosku, że powoduje to zbyt dużą frustrację u grających nie zapewniając zbyt wielu korzyści.

Wraz z tą aktualizacją superzdolności bohatera będą zerowane od razu po naciśnięciu przycisku, co oznacza, że przerwanie wrogiej superzdolności w dowolnym momencie po jej aktywacji zagwarantuje każdorazowo całkowite wyczerpanie tej superzdolności.

Często docierają do nas również opinie, że ciężko jest zrozumieć, które superzdolności można przerwać, a które nie. Wyjaśniamy więc, że większość z nich podzielić można na trzy kategorie:

  • Superzdolności transformacyjne:Zapewniają waszym bohaterom znaczące korzyści pasywne i jednocześnie pozwalają dalej korzystać z uzbrojenia i zdolności.

    Do tej kategorii należą: Konfiguracja: Czołg Bastiona, Smocze Ostrze Genjiego, Walkiria Łaski, Wizjer Taktyczny Żołnierza-76, Przegrzanie Torbjörna i Infrawizja Trupiej Wdowy.

  • Superzdolności podtrzymywane: Zmuszają waszych bohaterów do przejścia w inny tryb i dopóki są aktywne uniemożliwiają korzystanie z innych zdolności. Działanie tych superzdolności może zostać przerwane w dowolnym momencie.Do tej kategorii należą: Meteor Pięści Zagłady, Przycelowanie McCree, Salwa Fary, Wirująca Śmierć Żniwiarza, Wieprznięcie Wieprza i Transcendencja Zenyatty (pomimo, że superzdolność Zenyatty czyni go niewrażliwym, co uniemożliwia przerwanie tej superzdolności).
  • Superzdolności z czasem aktywacji: Musi upłynąć krótki okres czasu, zanim zaczną działać. Jeśli ich działanie zostanie przerwane w czasie tego okresu, zostają anulowane.Do tej kategorii należą: Nanowzmocnienie Any, Wezwanie Mecha i Samozniszczenie D.Vy, Smoczy Strzał Hanzo, Mord-Opona Złomiarza, Zamieć Mei, Zdruzgotanie Reinhardta, EMP Sombry, Generator Osłony i Teleporter Symmetry, Bomba Pulsacyjna Smugi i Uderzenie Grawitonowe Zarii.

Większość superzdolności podpada pod jedną z tych kategorii, ale wprowadziliśmy kilka zmian do wyjątków takich jak Smoczy Miecz Genjiego i Turbodoładowanie Orisy, aby działały spójniej z resztą. Dodatkowo teraz każdą superzdolność, którą można przerwać ogłuszeniem (czyli podtrzymywaną lub z czasem ładowania) można przerwać również Hakowaniem Sombry. Ogólnie zmiany te powinny ułatwić zrozumienie mechaniki superzdolności i ich działania w walce.


Czyli Blizzard poczynił sporo zmian, żeby to wszystko ujednolicić i żeby w końcu ulty Genjiego i Orisy nie odstawały aż tak od innych. To zdecydowanie dobre zmiany, pytanie tylko jak będzie teraz z Sombrą. Ten buff jest naprawdę spory i może mieć duże znaczenie w grach.

Podoba się zmiana?

39 komentarzy

Dodaj komentarz

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ