Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » News » Overwatch miał więcej widzów na swoich finałach, niż CS:GO
News

Overwatch miał więcej widzów na swoich finałach, niż CS:GO

To na pewno był mocny moment dla Overwatch.


Wczoraj wchodząc na Twitch można się było nieźle zdziwić. Oczywiście dla Overwatch był to niesamowicie ważny dzień. Finały Overwatch League to jedno z najważniejszych, o ile nie najważniejsze wydarzenie w świecie OW.

Wczoraj odbywały się również finały w CS:GO – z o wiele niższą pulą nagród.

Overwatch przebił CS:GO

Choć Overwatch ostatnio sunął po samym dole Twitcha, spadając na 15 miejsce pod względem ilości widowni, to wczoraj ponownie pokazał, że jeszcze nic nie jest przesądzone.

Overwatch w najlepszym momencie miał około 350 tysięcy osób. CS:GO zatrzymało się na 300 tysiącach. To naprawdę miły widok dla fanów Overwatch. Mimo, że Overwatch robi sobie przewagę darmowymi przedmiotami dla oglądających, to jednak taka liczba robi wrażenie.

Fakty są jednak takie, że o ile finały „wygrał” tytuł Blizzarda, to Valve może mówić o sukcesie w kwestii oglądalności. Ich produkcja znajduje się w TOP 5 na Twitch, podczas gdy Overwatch doczołgał się do TOP 10.

Ogromna różnica w puli nagród

Pamiętajmy również, że porównywanie tych turniejów jest trochę naciągane. W Overwatch pula nagród to 3.5 miliona dolarów po zawarciu umowy z Twitch na 90 milionów dolarów.

Tymczasem finały CS:GO to 200 tysięcy dolarów.

Wygrani turniejów

W Overwatch ostatecznie ligę wygrało San Francisco Shock. Ostateczne wyniki:

1 $1,100,000 San Francisco Shock
2 $600,000 Vancouver Titans
3 $450,000 New York Excelsior
4 $350,000 Hangzhou Spark
5/6 $300,000 Atlanta Reign
5/6 $300,000 Los Angeles Gladiators
7/8 $200,000 Seoul Dynasty
7/8 $200,000 London Spitfire

W CS:GO ESL One New York zwyciężyło Evil Geniuses.

Tagi

6 komentarzy

Dodaj komentarz

  • No to jest jak porównywać błoto do ciasta. Counter strike ma już swoje lata i może się powoli wypalać, a Overwatch jest jeszcze młody.

  • Blizzard odpala boty i sztucznie podbija widownię, tak samo jak boty grają z normalnymi graczami w grze. OW to trup. Do tego CS to gra sprzed WIELU lat, a OW jest w porównaniu do niego nowy. Tak niewielka różnica świadczy o tym, że stary CS jest dla widzów ciekawszy, niż OW.

    • to że odszedłeś od overwatcha nie znaczy że gra jest 100% ded to nie tak działa, nie jesteś jedynym który mówi „overwatch dead game” ale ludzi tak mówi o każdej grze multiplayer stara czy nowa KAŻDA gra jest według internetu ded, swoją drogą, gdzie jest jakiś dowód że blizzard podbija widownie ? za oglądanie finałów dostawałeś żetony na skórki i spraye pewnie z 25% włączyło streama i wygasiło komputer czy wyciszyło streama bo chcieli dostać nagrody

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ