Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » News » Rankedy w Overwatch skazane na wymarcie? Większość wybiera szybkie mecze
News

Rankedy w Overwatch skazane na wymarcie? Większość wybiera szybkie mecze

W internecie wybuchła całkiem ciekawa dyskusja odnośnie tego, że gracze coraz chętniej wybierają szybkie mecze.


Blokada ról wprowadziła dość mocne zmiany w sposobie gry w Overwatch. Ponieważ weszła zarówno do szybkich meczów, jak i do rankedów, to wiele osób po prostu zaczęło olewać rankedy.

Niskie nagrody i duży poziom zdenerwowania okazują się być tym, co przeważa na stronę szybkich meczów.

Kolejki, długie kolejki

Wielu graczy Overwatch wskazuje, że od wprowadzenia blokady ról nie są w stanie grać DPSami na rankedach. Ich czas oczekiwania jest tak długi, że kompletnie nie opłaca się dołączać do meczów rankingowych.

Tu z pomocą przychodzą szybkie, gdzie kolejki są znacznie krótsze. Sam fakt krótszych kolejek wskazuje na postępujący trend przechodzenia do szybkich gier, zamiast pykania rankedów.

Powstaje więc pytanie, gdzie Overwatch będzie za rok, skoro coraz mniej osób decyduje się na tryb rankingowy? Czyżby ten tryb miał powoli odchodzić do lamusa? Jeżeli Overwatch nadal (nawet po BlizzConie) będzie tracił graczy w takim tempie, jak do tej pory, to za kilkanaście miesięcy może się okazać, że mało kto w ogóle będzie miał przyznaną rangę.

Oczywiście mówimy tutaj o ekstremalnej sytuacji, w której Blizzard w żaden sposób nie reaguje tj. Nie zmienia nagród, nie wprowadza dodatkowych bonusów za granie w trybie rankingowym i dalej uparcie proponuje złotą broń wraz z ikonami.

20 komentarzy

Dodaj komentarz

 • Jak na rankeda trzeba czekać ponad 10 minut i to w tym najlepszym wypadku, to tak jest :) a sam mecz trwa często 15-20 min to ja powoli podziękuje :)

  • Pamiętacie kiedy na samym początku mieli dodać nowe nagrody po czwartym sezonie a potem stwierdzili że satysfakcja z rankedów jest sama w sobie nagrodą i nie dodali nic nowego co można by kupić za rankedową walutę xD

  • Chciałbym czekać około 10 minut na mecz w overwatchu ale u mnie czas oczekiwania jako DPS zazwyczaj buja się w okolicach 20-30 minut, 10 minut jest znośne, coś można w tle porobić i jakoś to minie ale kolejka równa długości 2 lub nawet 3 gier rankingowych to lekka przesada, lepiej już pograć w inne tryby lub inne gry

    • Na masterku, nie wiem czy to wina rangi, wina DPSa czy tego że rankingi zazwyczaj grywam wieczorkami (18/20+) a nie w „popołudniowych godzinach szczytu” na tyle mnie to zniechęciło że zabrałem się za niedawną premierę soulsów dla ludzi lubiących chińskie bajki, gdybym czekał około 10 minut to pewnie w trakcie dobierania stawiałbym klocki w minkraft ale no cóż

 • Kaplan za mocno się uparł przy tym że złote bronie to nienajlepszy pomysł i nie chciał wstawić więcej, nawet skinów do broni… Myślałem że parę lat temu już się pojawią.

 • Rankedy zdychają od dawna, bo niby po co je grać? Czeka się długo, poziom gry nie jest wcale jakiś nie wiadomo jak duży.

 • Przykre ale prawdziwe. Sam nie gram od dawna rankedów bo nie przemawia do mnie taki wyścig szczurów. Ciągle toxici, długie mecze…

 • Kiedyś ze znajomym robiliśmy rankedy, ale tylko dziesięć kwalifikacyjnych. Tylko na co? Żadnemu z nas na złotej broni nie zależy(zwłaszcza, że dla mnie to po prostu brzydkie jest), a nic ciekawszego nie ma. Żeby to się dało chociaż na zwykłą walutę OW zamienić, albo jakieś fajne skiny czy inne emoty.

  • No tak, bo w brązie-silverze-goldzie siedzi większość społeczności Ova. Kolejki dpsów od platyny wzwyż sięgają od 10-15 minut do nawet 2 godzin, jeśli mowa o gmach i wyżej. Dlatego ludzie z wyższych rang nie chcą grać compów. Wolą qp czy salon gier. Jeśli Blizzard czegoś z tym nie zrobi, będą mieli spory problem. Bo skończy się na tym, że będzie pełno zderankowanych gmów na niższych rangach. Bo tam w kolejce czekasz max 5 min. I jeżeli ktoś tego jeszcze nie zauważył, to już się zaczęło…

 • Długie kolejki dla dpsów na rankedach mogą świadczyć też o tym, że to tanki i heale nie chcą grać rankedów, skoro na qp kolejki dla dps są krótsze.

  Jeśli chodzi o mnie to problemem znów może być meta, bo sam byłem podekscytowany wprowadzaniem 2-2-2 i byłem pewien, że zacznę grać regularnie w OW, rankedy only, a skończyło się tym, że meta to dalej prawie goats z tym, że teraz zamiast na Zaryii trzyma się lewy przycisk myszy na Reaperze albo Grubej Chince, ewentualnie pajacuje Wyuzdanym Murzynem.
  Tanki mają tam jeszcze gorzej, bo każdy pick spoza mety jest niczym jawny throwing.

  Na qp można grać czym się chce, a zakładam, że większość, podobnie jak ja, woli jednak bardziej finezyjne championy.

  • Ja osobiście czekam na testy różnych wariacji, uważam 3 dps 2 heale 1 tank za najlepsza, tylko musieliby rozdzielić jeszcze jakoś postacie które zabijają jednym strzałem i blokować żeby nie bylo zbyt dużo szybkich, czasem randomowych śmierci, ewentualnie dać blokadę po 1 postaci z każdej roli która sprawiła by większą losowość w drużynach, np na początku meczu każdy gracz wybiera po jednej postaci z danej roli, postać która zostaje wybrana najwiecej razy zostaje zablokowana na cały mecz. Ps zgadza się często, postacie które wymagają ciut więcej aima mają lipę przez tarcze czytaj np widow,mcree,Ashe, postacie które lubiłem ale wydajność nimi spada do takiego stopnia że lepiej po prostu zagrać kimś innym .

 • Ja tylko przypominam, że blokada 2-2-2 weszła tylko dlatego, bo ludzie brali po 5-6 dpsów w teamie i była wieczna wojna o to, kto pójdzie healem lub tankiem. I byl to częsty problem na rangach typu brąz czy silver. Moim zdaniem to powinni znieść blokadę z rang od 3000sr+. Tam ludzie są już na tyle ogarnięci, że wiedzą jakie postacie wybrać, aby wygrać. Platyna może też powinna się załapać, ale to, co jest poniżej 2500 już nie.

  Ja osobiście gram rankedy tylko dla złotej broni. Chrzanić tę rangę, bo i tak ostatnio, nie wiem czy ktoś to zauważył z rang poniżej diamenta, ale jest o wiele więcej derankerów z mastera+. Już kilku takich mówiło, że specjalnie spadają niżej, bo na ich rangach kolejka jest za długa. I jak tu grać, kiedy w twoim teamie jest taki hanzo co ma 20% celności a w przeciwnym teamie zderankowany gm na widow co robi quadry i triple cały czas?

 • W r6 lub w bagladins (paladins) jest cos takiego jak bany! No az sam bym chcial zagrac tankiem i móc zbanować doomfista jego mainowi! No kto by tak nie chciał. Jak to wprowadza jak w r6 czyli cala grupa decyduje o banie a nie 2 ostatnie osoby to ja bede grac healerem nalogowo xD

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ