Dołącz do naszej grupy!
Halloween 2019!
Strona główna » News » Skład komitetu na Overwatch World Cup 2019!
News

Skład komitetu na Overwatch World Cup 2019!

Blizzard ogłosił skład komitetu na tegoroczne Mistrzostwa Świata w Overwatch!


Overwatch World Cup to najważniejsze wydarzenie obok Overwatch League. Turniej różnych krajów, walczących o sławę. Pierwszym krokiem wszystkich państw jest wybranie komitetu – osób, które będą odpowiedzialne za funkcjonowanie reprezentacji.

Skład komitetu reprezentacji Polski na World Cup 2019

 • General Manager: Katarzyna „Xandie” Janoszka
 • Community Manager: Wojciech „Theo” Buda
 • Coach: Jacek „arek2597” Klajssa

Wszystkim bardzo gratulujemy!

Zobacz pełną wersję »

12 komentarzy

Dodaj komentarz

   • Tak trochę kiepsko w tym roku, danye posadzisz na Zarii, a potem już kiepsko bo nasi rodacy to DPS mainy, a kózki dalej galopują :3

    • Może 2-2-2 do tego czasu wymuszą ;d. Mam dużą nadzieję, że od tego 4 stage’a faktycznie już będzie w OWL, a później już z górki wszędzie.

     • Obserwując co się aktualnie w lidze dzieje przez Sombre, to może nawet nie trzeba 2-2-2 locka żeby zmienić mete. Ciekawe jak będzie wyglądała pod koniec 3 etapu. Tbh nie chce 2-2-2 locka podczas tego sezonu, bo byłoby to tak bezsensowne jak wprowadzenie Brig i zmiana mety z dive na bunker podczas finałów. Jak już spieprzyli i goats jest przez ponad połowę czasu, to niech będzie też na finałach, a nie, że nagle Blizz się „budzi” (No chyba, że meta się zmieni samoistnie, wtedy oczywiście jest to zrozumiałe)

     • A ja chcę. Nie takie zmiany się działy w środku sezonów w niejednej grze, żeby było to problemem. Zwycięzca sezonu OWL to ten który grał najlepiej w OW a nie w goatsy czy inną metę. Jeśli OW się zmienia to trzeba się zaadoptować. W OW to już w ogóle jest super łatwe biorąc pod uwagę, że teamy mają po 12 zawodników, a nie jak w innych gier, gdzie poza podstawowym składem mają ewentualnie jednego zmiennika.

     • Właśnie jest to problemem, bo po zmianie mety do finałów trafiają drużyny, które niekoniecznie są najlepszymi w danym momencie. Takie Dallas w 4 etapie dawało sobie rade całkiem nieźle, ale w finałach nie byli, bo liczy się cały sezon. Za to z drugiej strony Boston pomimo idealnego 3 etapu nie nadążyło ze zmianą mety, a jednak w finale brali udział. Ja chcę oglądać rozgrywki finałowe pomiędzy najlepszymi z najlepszych drużyn w danym momencie, a sposób w jaki działa liga sprawia, że jakiekolwiek wielkie nienaturalne zmiany mety na końcu sezonu są po prostu meh i tyle

    • To raczej wina tego, że coraz mniej osób interesuje się ow nie mówiąc już o profesjonalne scenie

     • Nie, to wina tego, że topowi gracze OW z polski to dominująca liczba dps’ mainów bo tak najłatwiej jest wbić mastera czy GM. Zainteresowanie OW jest duże, tylko jakoś tak w tej zachodniej Europie cienko z faktycznymi aspiracjami na pewne stanowiska. Brak chęci wspinania się jest problemem i nic innego.

     • Szczerze to nie. OW w Polsce jest ogólnie mało popularny, a OW jako esport w Polsce dosłownie nie istnieje. Esportowo w Polsce jakiekolwiek znaczenie ma praktycznie włącznie LoL i CS:GO. Oczywiście w żadnym stopniu nie przekłada się to na inne kraje i regiony, bo w bardzo wielu miejcach OW jest już traktowany przynajmniej na równi z tymi grami.

      No a skoro OW ma w Polsce zerowe zainteresowanie wśród zarówno widzów jak i potencjalnych zawodników to nic dziwnego, że i wyniki nasza reprezentacja ma takie a nie inne.

      Dlaczego Korea wymiata w OW? Bo tam zainteresowanie OW jako esportem jest ogromne i bardzo dużo ludzi jest tam gotowych zaryzykować ogromną ilość swojego czasu, żeby spróbować wbić się do pro. A większa pula takich potencjalnych zawodników to większa szansa na znalezienie tam faktycznych talentów.

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ