Dołącz do naszej grupy!
Halloween 2019!
Strona główna » News » Tajemnicze drzwi na nowej mapie! Co się tam kryje?
News

Tajemnicze drzwi na nowej mapie! Co się tam kryje?

Gracze są przekonani, że mapa Paryż kryje jeszcze sporo niespodzianek!


Blizzard opublikował wczoraj przewodnik po Paryżu. Na pierwszy rzut oka nie zdradza on kompletnie nic nowego. Dlaczego? Bo polska wersja została zmieniona w taki sposób, że trudno w ogóle znaleźć smaczek, którym zainteresowała się społeczność.

Kluczowy jest ten wstęp:

Paryż to miasto pełne ukrytych cudów – przemierzając je, wypatrujcie tajnych barów i innych niecodziennych lokali. Odpowiednie hasło może zapewnić wam dostęp do miejsc, o których istnieniu nie mieliście pojęcia.

W wersji angielskiej pojawia się słowo „Speakeasies„, które łączy się z tajnymi barami. Były to miejscówki, w których sprzedawano alkohol w czasie prohibicji. Tajne bary mają teraz sens. Pod tym zdankiem pojawia się zdjęcie jednego z wejść, które od samego początku wyglądało podejrzanie.

Społeczność spekulowała, że być może to tajna miejscówka jakiejś organizacji i wygląda na to, że po części jest to prawda. Gracze oczywiście zaczęli przeszukiwać mapę i tak oto znaleźli kolejne nawiązania.

Większość butelek w grze ma jakieś losowe nazwy. Ta jednak na etykiecie ma napisane „Montaudouin”. Co to znaczy? Według wikipedii była to ważna i licząca się rodzina z 18 wieku. Jednym z najważniejszych ich członków był Rene II, który tłumaczy się swoją drogą na „Rein”. Po śmierci Rene całość została przekształcona w 𝐕𝐞𝐮𝐯𝐞 𝐌𝐨𝐧𝐭𝐚𝐮𝐝𝐨𝐮𝐢𝐧 𝐞𝐭 𝐅𝐢𝐥𝐬 𝐚𝐫𝐦𝐚𝐦𝐞𝐧𝐭, co tłumaczy się na „𝐖𝐢𝐝𝐨𝐰 𝐌𝐨𝐧𝐭𝐚𝐮𝐝𝐨𝐮𝐢𝐧 𝐚𝐧𝐝 𝐒𝐨𝐧”. Według graczy to oczywiste nawiązanie do Reinhardta i Trupiej Wdowy. Nie ma jednak nic więcej. W tym miejscu to czyste spekulacje o tym, że zarówno Trupia Wdowa, jak i Reinhardt mogą odegrać ważną rolę w historii nowej mapy, lub samego 30 bohatera.

Faktycznie, coś może znajdować się za drzwiami!

Jest teoria, pora to sprawdzić. Ludzie od razu rzucili się na modele w grze.

Okazało się, że za drzwiami jest puste pomieszczenie.

Pytanie tylko po co. Po co Blizzard zostawił pusty pokój. Czyżby coś miałoby się tam znaleźć? Być może po wejściu nowego bohatera, lub w trakcie rozwoju historii, drzwi zostaną otwarte, a w środku zobaczymy coś o wiele ciekawszego, niż 4 ściany.

Robi się ciekawie!

11 komentarzy

Dodaj komentarz

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ