Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » News » Tak mogłoby wyglądać głosowanie na mapę w Overwatch
News

Tak mogłoby wyglądać głosowanie na mapę w Overwatch

Dwa dni temu pisaliśmy o propozycji wprowadzenia do Overwatch systemu wyboru map.


Według większości czytelników, takie rozwiązanie mogłoby być naprawdę przydatne. Odpowiednio opracowane stanowiłoby miły sposób na ominięcie map, których po prostu nie lubimy.

Nie trzeba było długo czekać na propozycję tego, jak wyglądałoby takie głosowanie / banowanie / wybieranie.

Propozycja głosowania

Użytkownik reddita o nicku purewasted stworzył naprawdę dobry koncept ewentualnego systemu głosowania. Jak to mogłoby wyglądać?

Według purewasted takie rozwiązanie niesie za sobą same korzyści i wbrew powszechnym głosom, nie uśmierciłby niektórych map na dobre.

Wszystkie jego uwagi możecie przeczytać w oryginalnym temacie na reddicie.

A mock-up for how Map Voting could work from Competitiveoverwatch

Propozycja wydaje się być naprawdę sensowna. Czy Blizzard zdecyduje się na jej wprowadzenie? Trudno powiedzieć. Niedługo mamy dostać jakiś dodatkowy system lub funkcję, o którą społeczność często prosiła.

Może rzeczywiście chodzi o system banów map?

Tagi

8 komentarzy

Dodaj komentarz

  • Taki sam system jest np. w CS:GO i twórca ma rację bo, nie dość że większość graczy nie chciałaby grać na tej samej mapie cały czas, to w dodatku jest to niemozliwe.
    Miłego dnia 👋

    • Banowania nie będzie, bo jest za mało postaci. A jakby było, to założę się, że co mecz ktoś będzie banował bastiona (ja osobiście banowałabym Doomfista, bo ta postać mnie denerwuje). Ale wybieranie map byłoby całkiem niezłe.
      A co do wychodzenia po ustaleniu tego wszystkiego – zostaje po staremu. Wychodzisz – dostajesz karę. Może nawet większą niż teraz. Moim zdaniem te 8-10 minut (nie pamiętam ile dokładnie tam jest) kary na następny mecz to zdecydowanie za mało. Dowalić takiemu leaverowi 30 minut albo godzinkę i by się odechciało. No chyba, że ktoś ma neta z drewna. Może zrobiliby jakieś rozwiązanie, które pozwoliłoby odróżnić kto wyszedł, bo wyszedł a kogo po prostu rozłączyło?

  • No błagam … to się nie wydarzy. Voterate 2CP poleciałby na łeb na szyję. Nie opłacałoby się wgl tworzyć takie mapy :3

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ