Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » News » Tak wygląda życie przeciętnego maina Sombry!
News

Tak wygląda życie przeciętnego maina Sombry!

Na reddicie ktoś zarzucił dość zabawne podsumowanie życia maina Sombry.


Sombra ciągle zmaga się z hejtami, kompletnie nie wiem dlaczego. Po prostu tak się przyjęło, że Sombra = 5v6 i nic z tym nie zrobisz. Idealnie podsumowuje to ten obrazek (sorry za jakoś przerobienia, ale z lapkiem na kolanach było ciężko).

Oryginał należy do: serkmutlu

Oczywiście jest to trochę przekoloryzowane, ale trafia w sedno problemu. Nie ma chyba żadnej postaci, do której ludzie są aż tak negatywnie nastawieni i co lepsze, zupełnie bez powodu. Sombra obecnie jest naprawdę mocną bohaterką z wieloma zaletami.

Dlaczego według Was tak jest i czy da się to jakoś zmienić?

56 komentarzy

Dodaj komentarz

 • Hej, chciałbym przeprosić całą redakcję :( Mam jedno IP więc pewnie zobaczycie, że pół roku temu mocno Was hejtowałem. Od tego ogłoszenia zmian Łaski łapie się na tym, że nie przeglądam już reddita a wszystko czytam tutaj. Dałem sobie wkręcić, że to portal dla gimbusów robiony przez gimbusów ale teraz widze, że odwalacie kawał dobrej roboty i naprawdę jesteście jesteście number 1! Zrobiłem sobie konto i dołączam do rodzinki :))))

 • Mam pytanie do redakcji czy wiecie moze czy bug z przechodzeniem w sciane zostanie naprawiony i czy mozna z niego korzystac?

 • Sombra jest dobra. A co do stwierdzenia że sombra jest tak negatywnie komentowana to myślę że hanzo bardziej

 • Bardzo lubię grać Sombrą i nie spotkałem się jeszcze z żadnymi negatywnymi reakcjami ze strony innych graczy. Za to w przypadku Wdowy, powyższy schemat pasuje idealnie!

  • Hanzo, wdowa, mei, symetra, sombra. Bohaterowie którzy są negatywnie odbierani przez graczy. Wybierz którąś z tych postaci, a zaraz ktoś napisze „change plz”.

   • Mei? Symmetra? Nie aż tak bardzo jak pozostali :v Mei jest dobra np na B Hanamurze, a Symmetra po reworku jest czasem pickowana ;)

  • Nie do końca. Na początku twojej przygody z Widow może i tak. Niemniej często teraz jak wchodzę do gry i nawet ktoś napisze „omg widow” to po chwili jak sprawdzi mój profil (~240h, ~70% winratio w tym sezonie) to zaraz milknie i jednak ufa.

  • Torb? W platynie jest on czasami OP xD
   Czasami spotykam ludzi w teamie grajacych nim i wiem, że albo ez win albo przynajmniej ich długo trzymać będziemy.
   Nie wiem jak na wyższych rangach jest niestety :/

 • A gdzie dzień z życia maina Hanzo?! W sumie… wsytarczy zamienić „Sombra” na „Hanzo” i też pasuje :3

 • Chciałbym trafiać na w miarę ogarnięte sombry. Problem w tym, ze w tym sezonie na żadną nie trafiłem :(

 • Ja ostatnio grając rankedy miałem w drużynie Sombre, która KOMPLETNIE nic nie robiła. Jedynie kręciła się koło punktu, zbierała apteczki i ginęła. (???) Morał jest taki, że dużo osób po prostu nie ogarnia tej postaci i próbuje na siłę grać zamiast się tego nauczyć.

 • Ja osobiście nie gram Sombrą, ale często spotykam:
  1. Hejt na nią – gdy jest w naszej drużynie
  2. Narzekanie, że przeciwny team ma smurfa, i że gra jest już przegrana – gdy w przeciwnym zespole jest dobra Sombra

 • Wygrywałem już Sombrą niejeden mecz
  Myślę, że ta postać jest znienawidzona dlatego że każdy kto zaczyna nią grać skupia się na hackowaniu apteczek prawda? :D
  Nie o to do końca chodzi, Sombra służy też do zachodzenia przeciwnika od tyłu i rozbijać szyki.
  Kiedyś miałem taką sytuację, że cała drużyna przeciwnika ukryła się za tarczą reinhardta, wystarczyło zhackować właściwą osobę wlać w nich cały magazynek i cofnąć się teleportacją, a reszte zrobi drużyna. No właśnie, żeby grać Sombrą trzeba wiedzieć kiedy jest się potrzebnym w danej sytuacji i kogo hackować, nie zawsze jest to Mercy
  P.S. Sombra nie radzi sobie dobrze na każdej mapie ;)

 • Mainuje Sombrę od jej pojawienia się w grze. Mam nabite na niej ponad 70 godzin i nigdy nie zdażyło mi się żeby ktoś mnie wyzywał od razu po zapickowaniu jej. Czasami jedynie byłem wyzywany gdy przegrywaliśmy a ja zmieniałem postać na sombre bo wiedziałem że poradze sobie nią lepiej. Ogólnie widze że ludzie coraz częściej nią grają co mnie bardzo cieszy i nie ma już takiego uprzedzenia jak było kiedyś gdy Sombra była świeżą postacią.

 • Uwielbiam grać Sombrą ale o tyle ile na Żołnierzu mam nawet ok aima, a Tracer czasem uda mi się kogoś zabić, to na Sombrze mam potworny tracking, nie dam rady nikogo trafić, nie wiem czemu tak jest :(

  • To ja z kolei własnie Sombrą od samego początku mam największego aima – ale też nie wiem, czemu tak jest ;).

 • nosz kurna akurat w takim momencie musiał mi wydropić tulum do sombry!?

  PS: tak czy siak STRASZNIE SIE CIESZE

 • Kurde prawdziwe… Sombrą nie gram ale sam jestem świadkiem takich reakcji na nią, nawet jeśli odwala kawał dobrej roboty!

 • Myślę, że Sombra to bardzo specyficzny dps, bo nie ma bardzo na celu zadawać pierdyliard obrażeń, tylko pomagać drużynie z hakami i zadaniem tylu obrażeń, by drużyna wykończyła wrogów. Po prostu Sombra odbiega od stereotypu tradycyjnego dpsa i tego ludzie czasami nie pojmą.

 • Problem Sombry polega na tym, że bardzo często (a przynajmniej tak wynika z mojego doświadczenia) drużyna nie potrafi docenić jej umiejętności hakowania i ulta. Tymczasem ona: zdejmuję tarczę Ryśkowi, blokuje odbijanie Genjiemu, sprawia, że Hanzo nie może użyć strzały rozpryskowej, Wieprzu nie może się leczyć (w końcu!), Mei nie może postawić ściany ani zmienić się w kulkę lodu, Łaska nie może podlatywać do sojuszników, wieżyczki również przestają na chwilę działać… itd., itp…. A to przecież bardzo dużo! Tylko że na takim ulcie, nawet kiedy Sombra złapie całą drużynę, to nie jest ona w stanie ich wszystkich zabić. Podobnie jak niekoniecznie to ona powinna po zhakowaniu takiej wieżyczki sama ją zlikwidować – ona ma przed wszystkim ułatwiać zadanie sojusznikom. Mam wrażenie, że ludzie zapominają, że jej superzdolność jest tak samo warta połączenia jeśli nie z innymi ultami, to przynajmniej z wbiciem na punkt cała drużyną.
  Szkoda również, że jej wyjście z niewidzialności w momencie, kiedy chcemy strzelić do przeciwnika, trwa po prostu wieki (relatywnie, rzecz jasna), co bardzo utrudnia zadanie… Myślę, że jej translokator też mógłby być nieco mniej widoczny.

  • Czasami przydaje się to że ludzie lekceważą Sombrę.Np. grałem 3v3 i zostałem ja i wieprzu,no to on na mnie zrobił rusha bo pewnie myślał „lol Sombra,ale ez xD” no to ja go zhakowałem ten nie ogarnia co się dzieje,ja mu cały magazynek w łeb a ten po śmierci na chacie „wtf”

 • Taka sama sytuacja jest w przypadku mojego Hanzo (czekam na hejty xp)
  Zwykle team milknie po paru minutach jak przeciwnicy piszą czasem „Hanzo WTF” XD

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ