Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » News » Zapowiedź Overwatch World Cup 2019
News

Zapowiedź Overwatch World Cup 2019

W tym roku nie zabraknie Overwatch World Cup 2019, znowu będziemy mogli oglądać zmagania różnych narodów w walce o tytuł mistrza.


Kiedy w Junkertown opadnie kurz, w Zakładach Volskaya Industries stopnieje śnieg, a rozgrywki Overwatch League 2019 wyłonią mistrza, znowu przyjdzie pora, aby kraje z całego świata rozpoczęły święto rywalizacji w Overwatch, podczas BlizzConu organizowanego corocznie przez Blizzarda w Anaheim, w Kalifornii.

W tym roku już po raz czwarty reprezentacje staną do walki w Overwatch World Cup zjednoczone pod swoją flagą narodową. Zawodnicy wywodzący się z rozgrywek Overwatch League, Overwatch Contenders, a nawet rankingowych, odłożą na bok zawodową rywalizację, aby walczyć o honor swoich krajów. Oczywiście ojczyzna trzykrotnych mistrzów, Korea Południowa, będzie starała się utrzymać swoją cyfrową dominację i po raz kolejny przywieźć do domu złote medale, ale różnica między nimi a pretendentami jest mniejsza niż kiedykolwiek wcześniej!

Co nowego w 2019

W tym roku wprowadzimy pewne zmiany. Aby dać szansę zobaczenia większej liczby reprezentacji na BlizzConie, z radością ogłaszamy nową formułę turnieju, umożliwiającą wszystkim kwalifikującym się krajom wystawić drużyny, które będą mogły walczyć o swoje prawo do gry w fazie grupowej. W tym roku cały turniej odbędzie się w Anaheim, w ciągu tygodniowego święta rywalizacji, które będzie transmitowane na żywo na całym świecie.

Formuła

Zanim otworzą się drzwi BlizzConu, rozpoczniemy rundy wstępne. Fani będą mogli kibicować swoim drużynom i oglądać niesamowite rozgrywki online. Po ceremonii otwarcia BlizzConu w piątek, 1 listopada, rozpocznie się faza grupowa, w której jednocześnie rozgrywanych będzie kilka meczów. Sześć najlepszych drużyn z fazy grupowej awansuje do fazy pucharowej play-off, która zostanie rozegrana w sobotę, 2 listopada, na scenie BlizzConu i wyłoni zdobywców złotych, srebrnych i brązowych medali.

Oglądanie

Jeśli chcecie śledzić poczynania więcej niż jednej reprezentacji, bez obaw! Wszystkie mecze będą transmitowane w całości na żywo. Dodatkowo w tym roku zaprosimy na BlizzCon ekipy transmisyjne z całego świata, które przygotują transmisje w wielu językach. Ekipy te uzyskają pełny dostęp do graczy w celu przeprowadzania wywiadów, a nie zabraknie też szans, abyście również wy mogli zadawać pytania. W tym roku będziecie bliżej turnieju niż kiedykolwiek.

Rankingi narodowe

W tym roku, przed rozpoczęciem meczów, kraje zostaną rozstawione z wykorzystaniem ważonego systemu punktacji opartego na miejscach zajętych w trzech poprzednich edycjach Overwatch World Cup. Zasady punktacji są następujące: od jednego punktu za 1/16 finału do 10 punktów za złoty medal. Punkty zgromadzone w poprzednich latach są ważone w celu zwiększenia wartości zdobytych ostatnio: 100% w 2018 roku, 50% od 2017 roku i 25% od 2016 roku. Remisy w punktacji między reprezentacjami będą rozstrzygane na podstawie wyników z ostatniego roku, a następnie – jeśli okaże się to konieczne – na podstawie najnowszych wyników w bezpośrednich starciach. Członkowie komitetów reprezentacji oraz zawodnicy 10 najwyżej sklasyfikowanych zespołów, których udział w rozgrywkach podczas BlizzConu zostanie potwierdzony, otrzymają pełne finansowanie biletów lotniczych w obie strony, transportu naziemnego oraz zakwaterowania w dwuosobowych pokojach hotelowych. Wszystkie pozostałe zakwalifikowane kraje, które potwierdzą swoją obecność, muszą same ponieść koszty podróży, ale otrzymają częściowy zwrot kosztów zakwaterowania hotelowego.

Komitety reprezentacji

W tym roku proces głosowania na komitety reprezentacji doczekał się tylko jednej zmiany. Teraz również wy – gracze i fani wspierający reprezentacje – będziecie mieli swój udział w wyborze menedżera. Liczymy, że dzięki temu odegracie jeszcze większą rolę w tworzeniu i zarządzaniu reprezentacją.

Zasady uczestnictwa

Komitety zostaną stworzone w poniższy sposób w pierwszej (15-24 maja) oraz drugiej fazie (30 czerwca – 9 maja). Testy zawodników oraz działania promocyjne rozpoczną się w fazie trzeciej (13 czerwca – 14 lipca). Aby móc zostać kandydatem do komitetu lub zawodnikiem, trzeba mieć ukończone 18 lat przed terminem podróży na turniej.

  • Faza pierwsza – zgłoszenia i nominacja do komitetu:Kandydaci otrzymają własny adres URL, który pozwoli im gromadzić nominacje od graczy z ich kraju zamieszkania. W tej fazie osoby fizyczne mogą nominować tylu kandydatów, ilu zechcą. Jeśli dany kraj nie osiągnie wystarczającej liczby kandydatów lub ogólnej liczby nominacji w fazie pierwszej, Blizzard może być zmuszony do usunięcia kraju z kolejnych etapów wydarzenia, więc koniecznie aktywnie wspierajcie swój kraj już od początku!
  • Faza druga – Głosowanie na komitety: Po podliczeniu nominacji, czołowi kandydaci z każdego kraju zostaną ujawnieni i będzie można na nich głosować. Wszyscy gracze z kraju zamieszkania kandydatów będą mogli wtedy oddać jeden głos.
  • Faza trzecia – Testy zawodników: Komitety mogą przeprowadzać testy graczy od 13 czerwca do 14 lipca według własnego uznania. Podczas tego etapu drużynom zostaną przekazane wytyczne, aby umożliwić im zbudowanie listy zawodników na podstawie pełnych informacji dotyczących zasad oraz wsparcia finansowego. Komitety przedstawią następnie swoją listę potencjalnych zawodników, która może zawierać do 12 graczy, aby Blizzard mógł ją zweryfikować i zatwierdzić. Spośród zatwierdzonych graczy komitet wybierze finalną siódemkę, która uda się na BlizzCon, aby rywalizować na żywo.

playoverwatch.com/news/22944574/zapowied-overwatch-world-cup-2019

4 komentarze

Dodaj komentarz

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ