Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » Poradnik » Zostań lepszym graczem Overwatch
Poradnik

Zostań lepszym graczem Overwatch

Lepsi gracze potrafią dłużej przetrwać i Ty możesz dołączyć do tego grona jeżeli będziesz przestrzegać pewnych zasad.

Zapewne spotkaliście się z graczami, którzy wydawali się wam nieśmiertelni. Duży wpływ na to ma defensywa i ruchy obronne, które dosyć często są pomijane. Jeden z graczy zdecydował się opisać rozwiązanie tego problemu, a my przetłumaczyliśmy jego poradnik, który mamy nadzieje, że Wam także się przyda i będzie miał duży wpływ na lepszą sytuację w grze.

Jak dobrze grać – strefy

  1. (A->D->A->D – „Strefa AD”)
  2. (A->A->A->A – „Strefa A”)
  3. (D->D->D->D – „Strefa D”)
  4. (A->D->D->A – „Strefa kontry”)

Strefa A/D – poruszanie się w lewo i prawo

Jeżeli będziesz trzymać się stałego schematu, przeciwnik w końcu cię wyczuje i będzie o krok przed tobą. Staraj się poruszać nieprzewidywalnie.


Jeżeli będziesz poruszać się zbyt szybko model pozostanie w miejscu, a przeciwnik nie będzie miał problemu w trafieniu w ten cel.

Sterfa A / Strefa D – poruszaj się albo w prawo albo w lewo

Większość osób podczas walki oczekuje tego, że będziesz poruszać się według schematu strefy AD. Przeciwnik zaczyna się wtedy zastanawiać jaki ruch zaczniesz wykonywać.

Większość walk, które zdarzają się w zwarciu mają ograniczony zasięg i takie poruszanie się może prowadzić do natychmiastowej śmierci. Schemat ten zaleca się wykorzystywać podczas walk na średnią i długą odległość.

Strefa kontry – poruszanie się od lewej do prawej, a następnie przeciwieństwo strefy AD

Najbardziej losowa strategia, która może zbyć z tropu przeciwnika. Zaawansowany wzorzec, który skłania do myślenia i przeciwnik cały czas będzie zastanawiać się jaki będzie twój kolejny ruch.

Jeżeli jednak wykonujemy czynność tą zbyt szybko, możemy stać się łatwym celem.

Dodatkowo można wykorzystać skakanie, aby stać się jeszcze trudniejszym celem.

źródło

2 komentarze

Dodaj komentarz

  • Uwielbiam czytać artykuły na tej stronie. Przejrzyście i dokładnie opisane zmiany, interesujące postaci stworzone przez graczy, a to wszystko pod bardzo dobrą otoczką redakcyjną. No i oczywiście pomocne poradniki, tak jak ten. Dzięki!

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ