Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » News » Baptiste na rankedach znajdzie się 2 tygodnie po wypuszczeniu!
News

Baptiste na rankedach znajdzie się 2 tygodnie po wypuszczeniu!

Baptiste na rankedy zawita dwa tygodnie po wejściu na normalne serwery.


Baptiste jest nową postacią w Overwatch, która wymaga sporo czasu na opanowanie i zbalansowanie. Stąd twórcy podjęli decyzje o przedłużeniu okresu, w którym bohater będzie dostępny jedynie w podstawowych trybach rozgrywki. Na gry rankingowe zawita po dwóch tygodniach.

Dwa tygodnie czasu na naukę

Wcześniej Blizzard podał, że normalnie Baptistem będzie można zdobywać SR już po tygodniu. Teraz developerzy zmienili zdanie:

Chciałbym to pociągnąć. Poprzednio informowaliśmy, że Baptiste będzie dostępny w grach rankingowych po tygodniu od wydania. To nie było prawdą. Baptiste będzie grywalną postacią na rankedach 2 tygodnie po wydaniu na normalne serwery, od tego wtorku.

Raczej zrozumiała decyzja. Chodzi tu o trudność postaci, ale też jej dobre zbalansowanie. Wczoraj informowaliśmy, że najnowsza postać może niedługo dostać nerfa swojej najbardziej kontrowersyjnej umiejętności – Pola nieśmiertelności. To dobra decyzja Blizzarda w tym przypadku i trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Dobrze robią?

7 komentarzy

Dodaj komentarz

  • Może i lepiej. Już wolę żeby wyszedł po jakimś czasie ale był jakoś zbalansowany niż od razu i był niegrywalny. I dotyczy to każdego nadchodzącego bohatera.

  • Przypadkiem kiedyś nie było tak, że nowi bohaterowie i mapy pojawiały się na rankedach dopiero w kolejnym sezonie?

  • Tak naprawdę czy to ma jakiekolwiek znaczenie? Moira i Bagieta też były na testowych, później przez 2 tygodnie niedostępne na rankedach, a z tego co pamiętam nie balansowano ich w tym czasie ani trochę

    • Nie ma :3 Żaden QP nie ważne czy na PTR czy na głównych serverach nie dostarcza odpowiedniej jakości danych. Dopiero zmasowane rozgrywki na każdym szczeblu rang pokazują co i jak z postacią. Dlatego blizzard (a raczej gracze) sami sobie tworzą paradoks. Aby postać mogła być grywalna i zbalansowana na rankedy pierwsze tygodnie rankedów muszą być kompletnie zrąbane. Tyle w temacie.

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ