Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » News » Blizzard wie, że cross-play to ważna sprawa i co kilka lat nie trzeba im tego przypominać
News

Blizzard wie, że cross-play to ważna sprawa i co kilka lat nie trzeba im tego przypominać

Blizzard cały czas, przy każdym wywiadzie jest odpytywany o kwestie cross-play.


Pracownicy Blizzarda udzielili kilka wywiadów w ramach premiery Overwatch na Nintendo Switch. Kolejny raz zostali odpytani o kwestie Cross-play i tego, czy wydanie OW na Switchu ma coś wspólnego z procesem tworzenia funkcji grania pomiędzy różnymi platformami.

„Wiemy, że to bardzo ważne”

Z wypowiedzi Blizzarda można wywnioskować, że studio zdaje sobie sprawę z ważnej roli, jaką w innych produkach pełni możliwość grania przykładowo Xboxa z Playstation, czy PC. Developerzy nie są jednak jeszcze gotowi na wprowadzenie tych funkcji.

Gotowi to i tak powiedziane. Są plany, są jakieś przygotowania, trwają rozmowy z wydawcami. To jednak wszystko funkcjonuje bardziej jako pomysł, niż coś konkretnego.

Jesteśmy podekscytowani możliwościami i potencjałem. Jest jednak jeszcze bardzo dużo pracy zarówno po naszej stronie, jak i platform.

Twórcy chcą zobaczyć i sprawdzić, czy ma to sens w przypadku Overwatch i zapewniają, że śledzą technologie i możliwości.

Cross-play czy potrzebny?

Cross-play działa i jest wykorzystywany w największych produkcjach. Szczególnie jest to przydatne w odniesieniu do połączenia dwóch konsol – PS i Xboxa, a teraz dojdzie jeszcze Nitnedo. To na pewno scaliłoby te dwie społeczności i skróciło kolejki na serwerach.

Tagi

6 komentarzy

Dodaj komentarz

  • Z jednej strony spoko, z drugiej grając na PC nie chciałbym mieć ludzi z konsoli w swojej drużynie, w przeciwnej w sumie też bo co to za gra, gdy nie jest wyrównana

    • Granie na PC w strzelanki z kimś kto gra na padzie to jak gra z niepełnosprawnym, wiesz że daje z siebie wszystko a i tak gra jak siedmiolatek

      • Ja osobiście gram na padzie ale dobre by było jak by zrobili coś jak w fortnite bo pad vs pc nie ma szans bo głównie chodzi o aim w takich grach jak np. ow

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ