Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » News » Finały Overwatch League w szczytowym momencie oglądało 300 tysięcy osób
Esport News

Finały Overwatch League w szczytowym momencie oglądało 300 tysięcy osób

Całkiem spoko, jeżeli weźmiemy pod uwagę jedynie Twitch.


Z dużym niepokojem patrzyliśmy na spadające statystyki Overwatch League. Zaczęło się naprawdę dobrze, na rozpoczęciu pobite rekordy oglądalności. Pierwszy dzień przyciągnął 441 tysięcy osób.

Wtedy wszyscy szaleli na punkcie OWL i tego, jak dobrze można przygotować takie wydarzenie. Potem mieliśmy mocny zjazd i regularny sezon oglądało około 100 tysięcy osób ze spadkami do 44 tysięcy.

Finał w centrum uwagi

Wielki finał oczywiście był w centrum uwagi wszystkich graczy Overwatch. Spodziewano się przebicia rekordu z pierwszego dnia. Jak wiecie po tytule – nie udało się. Nic jednak strasznego, nadal rozgrywki oglądało 300 tysięcy osób, nie licząc chińskiej widowni oraz źródeł poza Twitch.

Jak to według Was będzie dalej?

29 komentarzy

Dodaj komentarz

 • jak to tak dalej pójdzie to dżef kapłan sam będzie to oglądał. A swoją drogą to może mnie ktoś oświecić dlaczego Francja ma swoje osobne tłumaczenie ov league a my nie.

  • no bo w polsce wbrew opinii fanboyów gierki overwatch nie jest na tyle popularny żeby tłumaczenie miało być zyskowne, po prostu więcej by stracili kasy i czasu niż mogliby ewentualnie zyskać ale i tak jakieś 10 osób z tej stronki (czyli jakaś 1/3 całej jej społeczności X’D!) będzie bronić gierki i wszystkiego co z nią związane za wszelką cene, każda krytyka nawet poparta argumentami będzie odbierana jako atak i negowana bo nie zgadza się z ich wizją overwatcha w polsce i na świecie, beka :D :D :D

   • Nie wiem po co te nerwy i ciągłe prowokacje. Jak sam zaznaczyłeś każdy ma prawo do własnej opinij ale najwyraźniej twoim zdaniem ma do niej prawo tylko jeżeli owa opinia nie różni się niczym od twojej. Nikogo nie przekonasz ani nie sprawisz że nagle przestanie grać/oglądać Overwatch’a, wracaj skąd przyszedłeś – z LOLa czy innego raka.

 • Jak to wczoraj było z tymi żetonami? dobrze leciały? bo zapomniałem wczoraj wejść na twitcha i uruchomić transmisje, przypomniało mi się dopiero po północy a wtedy już pewnie było po wszystkim

 • Strasznie kiepski wynik, lepsze wrażenie robiła widownia na miejscu. Niestety ale do topki im brakuje, to nie to samo co oglądalność LoL, CS’a czy nawet DOTA gdzie przy tych pierwszych widownia przekracza ilość nawet 700 tys ludzi jednocześnie. E-sport Overwatch ma poziom oglądalności w internecie mniej więcej podobny do pewnej martwej gry jaką jest StarCraft II. Mniej więcej na największych imprezach oglądalność SC II dochodzi do 200k+ widzów. Overwatch jako świeża gra i mająca finał najważniejszych rozgrywek e-sportowych łapie 300k widzów max jednocześnie ? słabo i to nawet bardzo.

   • Jeżeli te liczby które on podaje są prawdziwe to jest chyba nienajlepszy wynik. Mnie właśnie zdziwiło gdy oglądałam finał było nieco ponad 200 tysięcy podczas startu transmisji. OWL w oficjalnym kanale ma około milion dwieście tysięcy obserwujących. Gdzie biorąc pod uwagę zwyczaje panujące na Twitch związane z cheerowaniem, farmieniem tokenów itp. tym, że e-sportem interesują się ludzie którzy niekoniecznie grają w Overwatch i biorąc pod uwagę ilośc sprzedanych kopii gry i obserwujących kanał to jest chyba przeciętnie. Może to ma wynik finansowy ale ilość ludzi mnie nie zaskakuje. I teraz podam przykład z drugiej strony. Pewna streamerka której nie podam tutaj nicka by nie robić reklamy (podam jak muszę) która grała w Overwatch na PS4 zgromadziła na YouTube w tym czasie około 2 milionów nowych subskrybcji swojego kanału. Teraz ma w sumie około 11 milionów ale już nie gra w Overwatch. Ja wiem, że ją oglądano nie tylko dla samej gry bo ona chyba mastera tylko miała maksymalnie, to była konsola no i potrafiła przyciągnąć samą sobą ale jednak. Więc myśle, że podsumowanie opinii Czasami Czas w ten sposób nie jest najlepsze.

    EDIT: Dodam do tego jeszcze coś. Polski odział Blizzarda jako duży na Europe środkowo wschodnią mógłby zapewnić polskiego profesjonalnego komentatora lub dwóch na czas takich wydarzeń. By opcjonalnie można było słuchać komentarza w języku polskim.

    • zatrudnienie komentatora typowo dla polskiego odbiorcy OWL byłoby stratne dla blizzarda, zbyt mało ludzi interesuje ta parodia esportu (wyniki OWL przy wynikach innych gier esportowych są po prostu śmieszne tak samo jak emocje płynące z oglądania takich wydarzeń) a gra w polsce nie jest jakoś mega popularna, może dzięki polskiej komentatorce ktoś zachęciłby się do oglądania no ale still blizzard na takie ryzyko sobie nie pozwoli

     • W Polsce nie ma komentatorów esportowych na jakimkolwiek poziomie. W szczególności kogoś kto by był w stanie komentować Overwatcha.

   • Cóż każdy ma prawo do swojego zdania. Powiedzmy sobie szczerze, gdyby Overwatch League miało skalę globalną a nie zamykało się na Stanach Zjednoczonych, to może popularność była by większa. Pamiętamy co było przed startem Overwatch League ? Blizzard zablokował wiele turniejów e-sportowych, drużyny zaczęły się rozpadać bo gracze przechodzili do drużyn Overwatch League. Ograniczona ilość drużyn w Overwatch League doprowadziła do sytuacji, że ogromna ilość graczy profesjonalnych pozostała w martwym punkcie i byli właściwie zmuszeni zakończyć nadzieję związane z e-sportem jeśli chodzi o Overwatch. Blizzardowi i tak było trudno znaleźć sponsorów na organizację tych zawodów i być może pierwsza edycja zaowocuje tym, że tych sponsorów pojawi się więcej a co za tym idzie, być może więcej drużyn co przełoży się przynajmniej na to, że więcej graczy znajdzie swoją silną pozycję w e-sporcie tej gry. Jednak odnośnie Overwatch League i Europy to Blizzard jedynie poszedł na rękę w kwestii godzin transmisji obiecując, że będą lepiej dostosowane dla regionu Europejskiego. Jednak prawdopodobnie nigdy nie dojdzie do sytuacji by Overwatch League miał się odbywać w różnych miejscach Świata, zamknie się na USA i ma to swoje zalety jak i minusy. Jak wspomniałem, zainteresowanie w innych regionach niż Ameryka Płn. będzie wyraźnie mniejsze. Można to porównać do piłki nożnej, w Europie istnieją najlepsze ligi Świata i najmocniejsze rozgrywki ligowe a w USA piłka nożna jest uważana za sport co najwyżej dla dziewczyn, analogicznie dajmy na to w USA jest NFL jakie budzi niezwykłe zainteresowanie wśród Amerykanów a w Europie jest to margines, garstka się tym interesuje. Jeśli największa liga e-sportowa Overwatch zamyka się na jednym regionie, to niech nie liczą na jakieś wielkie globalne zainteresowanie. Mogą kusić graczy jakimiś pierdółkami do gry za oglądanie tych rozgrywek, ale to sztuczne nabijanie widowni.

    • z fanboyem nie wygrasz nawet używając sensownej argumentacji i merytorycznych wypowiedzi, ona i tak będzie widziała zawsze lepiej a Ty zawsze będziesz ignorantem bez wiedzy, walka z wiatrakami panie kolego :D

     • Tak jak proszenie by tchórz pod postacią randoma się ujawnił ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

    • Zgadzam się, Blizz spieprzył tier 2 i 3, który teraz tylko leży i kwiczy. Dobrze by było jakby się tym zajęli jednocześnie z ligą, ale zakładam, że woleli się skupić całkowicie na owl. Dlatego też aktualnie celują w USA, bo tam mogą generować najwięcej zysków. Plan na przyszłość to zrobienie z tego światowej ligi i uważam, że jest to bardzo realny pomysł. Logistycznie łatwiej jest zacząć w jednym miejscu, umocnić tam swoją pozycję, a dopiero potem rozszerzać zainteresowanie. Jakby od razu próbowali zrobić wszystko dla wszystkich to szybko by im zabrakło środków do realizacji tego wszystkiego, zwykła rzecz :) Mówię ignorancja, bo każde dane statystyczne i wyniki muszą mieć kontekst by być przydatne, a porównywanie do innych gier, innych czasów, innych widzów, innych zamiarów oraz zapominanie o wieku gry czy wcześniejszych przewidywaniach jest zwyczajnie głupie. Może w innym temacie, ale zrobiłam niedawno dwa klipy, gdzie Aero wypowiadał się na temat statystyk w ow:
     https://clips.twitch.tv/IntelligentWrongCrabLeeroyJenkins
     https://clips.twitch.tv/TenuousSuaveCarrotTBCheesePull
     A ty właśnie to zrobiłeś, to jest zabrałeś jakieś przypadkowe dane i je porównałeś, problem w tym, że bez kontekstu one nie mają najmniejszej wartości.

  • prawda jest taka że pewnie z połowa oglądających jak nie więcej siedzi na wyciszonej karcie w tle i farmi tokeny robiąc coś innego w tym czasie ale blizzard lubi przekłamywać wyniki tak samo jak przy ich „40 milionów graczy”

  • OWL już dawno pokazało, że nie celuje w dotychczasowych fanów esportu, a chce przyciągać randomowych casuali. Podejrzewam, że po opublikowaniu wyników oglądalności z TV trochę to będzie wyglądać jednak inaczej.

 • ma ktoś czas i chęci żeby mi wyjaśnić jak można zdobyć te punkty overwatch league żeby skiny kupować ??

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ