Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » News » Gra 12 godzin dziennie, by utrzymać się na pierwszym miejscu!
News

Gra 12 godzin dziennie, by utrzymać się na pierwszym miejscu!

Niedawno pisaliśmy o tym, że TreeboyDave wbił 6000 poziom w Overwatch, ustanawiając kolejny rekord. Po co, dlaczego i czy temu graczowi nie nudzi się Overwatch?


TreeboyDave to bardzo ciekawy przypadek gracza, który jest w stanie grać po kilkanaście godzin dziennie tylko w samego Overwatch. Można by było pomyśleć, że streamowanie rozgrywki i wbijanie kolejnych poziomów stanowi jego pracę. Nic bardziej mylnego. By opłacić rachunki, streamer pracuje także w restauracji, gdzie sprząta stoliki po gościach.

Jak to się wszystko zaczęło?

Zwyczajnie, nawet zwyczajniej, niż mogłoby się wydawać.

Pamiętam, gdy popatrzyłem na tablicę wyników gdzieś blisko końca 2016 roku i byłem bardzo zaskoczony, gdy zobaczyłem siebie w TOP 20 na świecie. Nawet bardziej mnie zaskoczyło, jak wskoczyłem na pierwsze miejsce.

Przy 13,451 followersach na Twitch ciężko się utrzymać. Stąd druga praca i choć wydawałoby się, że to wyklucza długie granie w Overwatch. Streamer jest w stanie grać po 12 godzin dziennie, by utrzymać się na pierwszym miejscu.

Wydaje mi się, że to połączenie tego, co bardzo lubię robić i wysokiej tolerancji na długie godziny gry. Moja praca mnie satysfakcjonuje, a streamowanie i granie przez długie godziny to świetna zabawa! Naprawdę pomaga mi to wypełnić życie cieszącymi mnie rzeczami i nie potrzebuję przerw.

TreeboyDave sam podkreśla, że nie interesują go najlepsze wyniki. Stara się nie przekładać rankingu nad dobrą zabawę.

Szybko odkryłem, że bycie miłym popłaca w szybkiej rozgrywce. Czasami przeciwna drużyna przestaje walczyć i zaczyna się z nami wygłupiać, pomagać we wbijaniu kolejnych osiągnięć. To jedna z przyczyn, dlaczego tak bardzo lubię szybką grę. Tego na rankedach nie ma.

Sposób na nudę?

Każda gra, niezależnie jak świetna by nie była, kiedyś się nudzi. Stąd streamer wymyślił sobie małe wyzwania. Najpierw celował w 100 rozegranych godzin na wszystkich postaciach. Teraz, gdy ten cel został już osiągnięty na wszystkich bohaterach, przyszła pora na podniesienie tej liczby do 250 godzin.

Osobnym wyzwaniem jest także zbieranie wirtualnej waluty dostępnej w grze. TreeboyDave chce uzbierać równy milion. Do tego będzie potrzebował jeszcze sporo czasu, bo obecnie ma około 350 tysięcy.

Nie jestem pewny, co umrze pierwsze: Moje zainteresowanie Overwatch, czy gra sama w sobie. Będę próbował grać dopóki się nie znudzę, umrze społeczność gry lub Blizzard zamknie serwery.

Póki co nic nie zwiastuje zamknięcia. Stąd TOP 1 pod względem poziomu dalej będzie mógł wbijać kolejne rekordy.