Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » Newsy » News » Nowy w Overwatch? Kim grać? Jakie postacie najlepsze na początek? Kto jest najlepszy?
News

Nowy w Overwatch? Kim grać? Jakie postacie najlepsze na początek? Kto jest najlepszy?

Właśnie ruszył darmowy weekend z Overwatch! Kim grać, żeby wygrywać? Kto jest najlepszy?


Overwatch jest bardzo specyficznym tytułem. W sieci znajdziecie zapewne sporo zestawień postaci, które są najlepsze na początek. Problem w tym, że każdy ma inne zdanie co do „łatwości”. Każdy poradnik odnośnie najlepszych postaci jest kompletnie inny i zależy od subiektywnych opinii piszącego.

Postarałem się uśrednić informacje z kilku źródeł, dodać do tego trochę od siebie i wyszło takie coś. Podzieliłem to na klasy, żeby było łatwiej.

Tank

Winston

Winston jest bardzo dobrą postacią dla nowych graczy. Ten bohater nie wymaga żadnych umiejętności celowania, ma dużą ilość życia i jest bardzo mobilny. Po ostatnich zmianach hitboxu głowy, wydaje się bardzo dobrym wyborem. Trudność może sprawić dobre dopasowanie się do drużyny, gdyż jest to postać, którą trzeba zwyczajnie wejść w przeciwników.

Reinhardt

Reinhardt to taki pewniak każdej drużyny. Gość z wielką tarczą, który ochrania wszystkich w naszej drużynie. Idealny do poznania mechanik przeciwników. Dla początkujących idealny wręcz wybór. Chodzicie, trzymacie tarczę i co jakiś czas używacie umiejętności. Jak na początek wystarczy.

Atak

Żołnierz-76

Jeżeli graliście już kiedyś w FPS, to ta postać będzie dla Was idealna. Typowy DPS, czyli bohater od zadawania obrażeń. Żołnierz jest jedyną postacią w całej grze, która może sprintować w nieskończoność. Maszyna do zabijania, którą zawsze dobrze jest mieć w drużynie.

Fara

Fara jest na ten moment uznawana za jedną z najmocniejszych postaci w Overwatch. Bohaterka potrafiąca latać, z wielkim RPG w rękach. Idealna postać do poznawania map.

Wsparcie

Łaska

Jeżeli nie czujecie się jeszcze zbyt mocni w celowaniu i wolicie chodzić z tyłu drużyny, to lepszej postaci nie znajdziecie. Mniej więcej celujecie w sojusznika i albo go leczycie, albo dodajecie dodatkowe obrażenia. Wasza umiejętność specjalna niejednokrotnie zadecyduje o ostatecznym wyniku meczu.

Obrona

Bastion

Bastion idealnie nadaje się do obrony punktów oraz ładunku. Możecie go spokojnie wybierać i nie powinniście mieć żadnych problemów w grze. Bohater posiada dwa tryby, potrafi zmieniać się w czołg i sam leczyć. Czego chcieć więcej?

Torbjorn

Jeżeli lubisz rozstawiać wieżyczki i patrzeć, jak zabijają przeciwników, to Torbjorn jest bohaterem dla Ciebie. Granie nim nie wymaga wielkiej filozofii, a jest bardzo przyjemne!

Zgadzacie się? Macie jakieś rady dla nowych graczy?