Dołącz do naszej grupy!
Rocznica Overwatch 2018!
Strona główna » Newsy » News » Pora na zmianę rankedów? Oto co można zrobić!
News

Pora na zmianę rankedów? Oto co można zrobić!

Oto fajna propozycja, która mogłaby na dobre naprawić rankedy.


Obecnie tryb rywalizacji jest dość uciążliwy do grania. Ciężko nie odnieść wrażenia, że wspinanie się po kolejnych rangach w pewnym momencie się skończy i bardzo szybko wrócicie do poziomu, z którego zaczynaliście. Takim największym utrudnieniem są po prostu inni gracze, którzy trafiają do naszego zespołu. Stylosa nagrał film o tym, jak to zmienić.

Nie jest kolorowo

Obecny system działa w dość prosty sposób, jednocześnie mając gdzieś dobro drużyny i faktyczny wpływ na daną grę. Podczas meczu, system porównuje Wasz występ z innymi graczami na mniej więcej takim samym poziomie i na tej podstawie przydziela punkty. Czyli przykładowo:

Gracie Zenyattą, na koniec meczu system ocenia jak Wam poszło na tle innych Zenków w całym Overwatch i na tej podstawie przydziela punkty.

Powoduje to, że obecnie o wiele bardziej opłaca się mainować jedną postać, bo przecież grając kimś 100-200 godzin będzie Wam szło na pewno lepiej od średniej. Dzięki temu za wgraną dostaniecie 30 punktów, za przegraną stracicie no nie wiem, 7? Może 8 punkcików?

Propozycja, która zmieniłaby rankedy

Według znanego Youtubera rozwiązanie tego jest dość proste. Trzeba zmienić system w taki sposób, by po przekroczeniu jakiegoś progu punktowego, system patrzył na wygrane i przegrane w zupełnie inny sposób. Stylosa podaje tu granicę 3000 punktów rankingowych.

Po wbiciu przykładowo diamentu, zamiast porównywać nas z innymi, Overwatch:

  • Za wygraną dawałby 25 punktów,
  • Za przegraną zabierałby 25 punktów.

To spowodowałoby, że nie mielibyśmy na wysokich rangach tylu mainów Łaski, Genjiego, czy jakiejkolwiek innej postaci. Obecnie wiele osób myśli dość samolubnie i wybiera tylko tych bohaterów, którymi gra najlepiej, nie patrząc na całą kompozycję. Wszystko po to, by w razie czego stracić jak najmniej i zyskać jak najwięcej.

Zmiana systemu spowodowałaby, że liczyłaby się przede wszystkim wygrana drużyny, a nie pojedynczy występ gracza.

Dajcie znać, co o tym sądzicie!