Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » News » Programiści czasem wybierają warsztat, zamiast wewnętrznych rozwiązań!
News

Programiści czasem wybierają warsztat, zamiast wewnętrznych rozwiązań!

Trudno powiedzieć, czy jest to dobra informacja, czy trochę niepokojąca względem wczorajszych doniesień.


Warsztat to genialny dodatek do Overwatch. Okazuje się, że na tyle dobrze zrobiony, że w wielu kwestiach korzystają z niego programiści Blizzarda w celu testowania różnych możliwości.

Warsztat zamiast wewnętrznych narzędzi

Twórcy warsztatu przyznają, że spodziewali się takiego wybuchu różnych trybów wśród społeczności. Nie sądzili natomiast, że będą z niego korzystać developerzy.

Dostajemy informacje od naszych programistów, że wolą czasem coś zrobić w warsztacie, bo jest szybciej.

Warsztat oryginalnie powstał na bazie domyślnych rozwiązań Blizzarda. Został jednak bardzo uproszczony, co pomaga w testowaniu różnych rzeczy na szybko. Z jednej strony to świadczy o tym, że funkcja została wykonana bardzo dobrze i może służyć nawet programistom. Z drugiej strony zasiewa nutkę niepewności, czy aby na pewno zmienianie nawet najprostszych danych/statystyk powinno trwać tak długo, by wybierać warsztat?

Co sądzicie, czy ma to jakieś znaczenie w kontekście przyszłych, ewentualnych gier na silniku Overwatch?

Zobacz pełną wersję »

3 komentarze

Dodaj komentarz

  • Twórcy nie raz wspominali że decyzja o własnym silniku była nagła,a silnik powstawał w bólu. Również często twórcy tłumaczyli się tym że zmiany wprowadzane są powoli właśnie ze względu na trudność owego silnika.

    Jestem ciekaw czy tak zwany overwatch 2 nie będzie po prostu łątka porzucają grę na nowy silnik z ewentualnym dodatkiem fabularnym.

  • To neutralna wiadomość. Warsztat jest zapewne uproszczonym narzędziem w porównaniu do reszty ich programów żeby był bardziej przyjazdy użytkownikom. Jak mają coś prostszego do zrobienia na co pozwoli warsztat to korzystają.

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ