Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » News » Sigma – Historia bohatera!
News

Sigma – Historia bohatera!

Wiemy już wszystko o nowej postaci!


Sigma to ekscentryczny astrofizyk i niezrównoważony tank, który w wyniku nieudanego eksperymentu orbitalnego zyskał zdolność kontrolowania grawitacji. Zmanipulowany przez Szpon i wykorzystywany jako żywa broń, Sigma stanowi siłę, której nie wolno lekceważyć na polu walki.

Sigma – oficjalny opis umiejętności

HIPERSFERY

 • Sigma wyzwala dwa ładunki grawitacyjne, które odbijają się od ścian i implodują po krótkim czasie, raniąc wrogów w dużym promieniu.

EKSPERYMENTALNA BARIERA

 • Sigma wysyła lewitującą barierę w wybrane miejsce. Może ją wyłączyć w dowolnej chwili.

CHWYT KINETYCZNY

 • Sigma przechwytuje nadlatujące pociski i przemienia je w pancerz.

AKRECJA

 • Sigma gromadzi odłamki i miota nimi we wroga, powalając go.

STRUMIEŃ GRAWITACYJNY

 • Sigma uwalnia pełnię swoich mocy, zaczyna lewitować i unosi w powietrze wrogów znajdujących się na wskazanym obszarze, po czym rzuca nimi o ziemię.

Sigma – historia

 • Siebren de Kuiper, Wiek: 62 lata
 • Zajęcie: Astrofizyk
 • Baza operacyjna: Haga, Holandia (dawniej)
 • Przynależność: Szpon

Życie genialnego astrofizyka, doktora Siebrena de Kuipera, uległo na zawsze zmianie, kiedy nieudany eksperyment dał mu zdolność panowania nad grawitacją. Teraz Szpon manipuluje Kuiperem i wykorzystuje jego umiejętności do własnych celów.

De Kuiper był uważany za pioniera w swojej dziedzinie i poświęcił życie na znalezieniu sposobu na okiełznanie sił grawitacji. Był równie znany z przełomowych badań co i ekscentrycznej osobowości, a większość doświadczeń realizował w swoim laboratorium w Hadze. Wierząc, że jest bliski osiągnięcia celu, swój najważniejszy eksperyment przeprowadził na międzynarodowej stacji kosmicznej.

Lecz coś poszło nie tak, doprowadzając na krótko do powstania czarnej dziury. De Kuiper był tylko na chwilę wystawiony na jej działanie, ale doznał poważnego uszczerbku na zdrowiu psychicznym. Obszar wokół niego zaczął wykazywać dziwne wahania grawitacji, która rosła i malała równocześnie z jego reakcjami. Stację trzeba było natychmiast ewakuować.

Po powrocie na Ziemię, De Kuiper został poddany kwarantannie w tajnym obiekcie rządowym. Z powodu doznanego uszczerbku psychicznego (którego przejawem było m.in. obłąkańcze majaczenie o „wzorcach wszechświata”) oraz zachodzących wokół doktora anomalii grawitacyjnych, uznano go za niebezpiecznego i przez wiele lat trzymano w zamknięciu jako „Obiekt Sigma”. Odizolowany i niezdolny do kontrolowania swoich mocy, De Kuiper wycofał się w głąb własnego umysłu. Myślał, że już nigdy więcej nie ujrzy świata zewnętrznego.

Kiedy organizacja Szpon dowiedziała się o istnieniu De Kuipera, jej ludzie zinfiltrowali placówkę i uwolnili go z zamiarem wykorzystania jego geniuszu oraz badań do własnych celów. Pod ich nadzorem De Kuiper powoli zdobywał kontrolę nad swoimi mocami. Nauczył się kontrolować grawitację i był bliżej niż kiedykolwiek realizacji swojego celu. Ale ten sam eksperyment, który otworzył jego umysł na nowe możliwości, zniszczył jego psychikę.

De Kuiper kontynuuje rozwijanie swoich mocy w nadziei na poznanie tajemnic wszechświata, nieświadom tego, że Szpon wykorzystuje zarówno jego, jak i jego badania.

14 komentarzy

Dodaj komentarz

 • Ta ucieczka Sigmy brzmi jak całkiem ciekawy tryb na archiwa. Mam nadzieje, że dadzą nam pograć trochę szponem (i posłuchać dialogów, uwielbiam dialogi w archiwach).

  • Sombra: Czyli kazaliście mi włamać się do zabezpieczeń tajnego międzynarodowego ośrodka, a następnie zinfiltrować jego wnętrze bo chcecie wyciągnąć z izolatki jakiegoś wariata?
   Sigma: *what is that melody*
   Sombra: nie wystarczy nam reaper?
   Reaper: DIE! DIE! DIE! MUAHAHAHAHA

   :3

 • O artykuł, który posiada więcej niż 15 słów. Idziecie w dobrą stronę kochana redakcjo.

  • Oczywiście chłopczyku, że tak będzie ale może lepiej pójdź sobie grać w fortnita a komentowanie zostaw dla starszych.

 • Cóż widać czemu pierw wprowadzili igrzyska, a sigma wejdzie razem z 2-2-2… 3tanków z barierami, torb i bastion byliby nie do zajechania w wielu sytuacjach. Cóż zapowiada się ciekawie na pewno będzie nieco trudniej przeciwko niemu grać zwłaszcza wolniejszym postacią. Aczkolwiek Ashe czy Baptiste i jego pole nieśmiertelności też wydawało się grubą przesadą teraz to chyba nikt nie ma z tym problemu.

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ