Dołącz do naszej grupy!
Halloween 2019!
Strona główna » News » Blizzard rozważa zmianę sposobu wyszukiwania meczu w Szybkich Grach!
News

Blizzard rozważa zmianę sposobu wyszukiwania meczu w Szybkich Grach!

Jeff Kaplan zapytany o ewentualne zmiany w przyszłości trochę nas zaskoczył. Zobaczcie, co miał do powiedzenia!


Okazuje się, że Blizzard coraz bardziej dostrzega Szybkie Gry i coraz bardziej patrzy w stronę ich rozwoju. Nic dziwnego, według ankiet więcej osób wybiera szybkie, niż rankedy.

Dobieranie graczy

Obecnie grając szybkie, wyszukujemy mecz i gramy do momentu, gdy system nie może wyszukać nam przeciwników. Na rankedach wygląda to trochę inaczej. Wchodzimy, system wyszukuje nam mecz, rozgrywka się kończy i jesteśmy wyrzucani do lobby.

Uważajcie, bo robi się ciekawie. Blizzard bada możliwość przeniesienia systemu rankedów na szybkie. Oznaczałoby to, że po rozegraniu jednego meczu w szybkich ponownie trafiamy do lobby.

Ale po co, dlaczego, komu to potrzebne?

Według Blizzarda są dwa bardzo ważne argumenty, przemawiające za takim rozwiązaniem:

  • Lepsza jakość rozgrywki
  • Lepsze dobieranie graczy

Natomiast studio ciągle się zastanawia, bo byłaby to duża zmiana, a niekoniecznie gracze będą mogli od razu powiedzieć, że jest lepiej.

Co myślicie?

13 komentarzy

Dodaj komentarz

  • Jak dobrze rozumiem, mniej grania, więcej szukania? I do tego ma służyć mi szybka gra? Ja podziękuje .

  • Lepsze dobieranie graczy to raczej potrzebne jezeli chodzi o granie w ekipach po pare osob z różnymi rangami.

  • Ja czekam na opcje ktora jest od dawna w HOTS, czyli osobne gry dla Teamow i Solo (ewentualne dopuszczenie maksymalnie 2 osobowych teamow w solo), przedewszystkim na rankedy jest cos takiego potrzebne. Do tego zrobienie nie rankowych gier ktore dzialaja jak rankowe (bronisz – atakujesz) wkurza mnie to na quick ze przegrywasz gdy przykladowo braknie Ci 0,01m do konca ladunku, gdzie spokojnie moglby to byc win jesli byla by obrona :)

  • Jestem chyba zbyt nie w temacie by wiedzieć jak to miałoby się przełożyć na jakość rozgrywki i dobieranie graczy, ale może to przeszkodzić w tym bonusowym expie co dostajemy kiedy zostajemy w tej samej drużynie dłużej.
    Poza tym niektórych będzie to denerwować niektórzy po prostu powiedzą meh, aż w końcu dojdziemy do momentu gdzie wszyscy się przyzwyczają i będą gadać: Ahh kiedyś to było.

  • Trochę głupia opcja, bo czasem jest tak fajna atmosfera na serwerze, że chciałoby się zrobić rewanż z tymi samymi przeciwnikami :) a jak komuś nie pasuje, to może… no nie wiem… wyjść sam? jest przecież taka opcja i nie ma za to kar.

  • Według mnie fajnie. Czasami po qp wychodzę do menu i dostaje tych samych przeciwników bo nikt do lobby nie wyszedł i kolejna porażka na moim koncie

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ