Co jak co, ale mikrotransakcje w Overwatch powinny być wzorem dla innych gier


Od wczoraj trwa w sieci zacięta debata odnośnie mikrotransakcji w kupowanych grach.


Za sprawą ukochanego przez wszystkich studia EA zrobiło się głośno o mikrotransakcjach w grach, które kupujemy za normalne pieniądze. Wpis pracownika Electronic Arts odnośnie ich polityki wobec dodatkowej, płatnej zawartości jest obecnie najbardziej minusowanym komentarzem w historii reddita (628 tysięcy punktów w dół, gdzie drugie miejsce ma wpis z 24 tysiącami minusów).

Overwatch robisz to dobrze

Żaden wydawca nie ukrywa, że najwięcej kasy mają właśnie z mikrotransakcji i osobno płatnych DLC. Overwatch jest bardzo dobrym przykładem dla innych producentów, którzy pakują do swoich tytułów wewnętrzny system kupowania skrzynek i innych przedmiotów za realną kasę.

Tutaj płacąc raz dostajecie całą zawartość gry, a kupić można jedynie skrzynki z przedmiotami kosmetycznymi, które i tak możemy wydropić w czasie normalnej gry. Przez 2 lata ani razu nie miałem potrzeby kupowania lootboxa i wydaje mi się, że znaczna większość graczy tak właśnie ma. Kupno skrzynek opyla się w zasadzie tylko podczas eventów, a i tak wystarczy trochę więcej pograć i pewnie odblokujecie co chcecie.

I to też spory plus. W grach EA trzeba spędzić naprawdę dużo czasu, żeby odblokować interesujące nas rzeczy, w Overwatch jest to ograniczone jedynie do kosmetyków.

Dodatkowo nie da się kupić wybranych przedmiotów, a jedynie lootboxy z jakąś tam szansą na wypadnięcie oczekiwanych rzeczy.

Dla nas normalne, dla innych to marzenia

Dla graczy Overwatch taki system jest zupełnie normalny i pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że o mikrotransakcjach w OW jesteśmy w stanie zapomnieć. Tymczasem w innych grach ludzie przechodzą przez małe piekiełko, jeżeli chodzi o odblokowywanie zawartości.

Chociaż może z drugiej strony powinniśmy mieć wszystko odblokowane na starcie? Tylko czy wtedy mielibyśmy to poczucie progresu?


Podziel się ze znajomymi!

40 comments, 225

Cześć!

Zapomniałeś hasła?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Zamknij
z

Ładowanie...