Co jak co, ale mikrotransakcje w Overwatch powinny być wzorem dla innych gier


Od wczoraj trwa w sieci zacięta debata odnośnie mikrotransakcji w kupowanych grach.


Za sprawą ukochanego przez wszystkich studia EA zrobiło się głośno o mikrotransakcjach w grach, które kupujemy za normalne pieniądze. Wpis pracownika Electronic Arts odnośnie ich polityki wobec dodatkowej, płatnej zawartości jest obecnie najbardziej minusowanym komentarzem w historii reddita (628 tysięcy punktów w dół, gdzie drugie miejsce ma wpis z 24 tysiącami minusów).

Overwatch robisz to dobrze

Żaden wydawca nie ukrywa, że najwięcej kasy mają właśnie z mikrotransakcji i osobno płatnych DLC. Overwatch jest bardzo dobrym przykładem dla innych producentów, którzy pakują do swoich tytułów wewnętrzny system kupowania skrzynek i innych przedmiotów za realną kasę.

Tutaj płacąc raz dostajecie całą zawartość gry, a kupić można jedynie skrzynki z przedmiotami kosmetycznymi, które i tak możemy wydropić w czasie normalnej gry. Przez 2 lata ani razu nie miałem potrzeby kupowania lootboxa i wydaje mi się, że znaczna większość graczy tak właśnie ma. Kupno skrzynek opyla się w zasadzie tylko podczas eventów, a i tak wystarczy trochę więcej pograć i pewnie odblokujecie co chcecie.

I to też spory plus. W grach EA trzeba spędzić naprawdę dużo czasu, żeby odblokować interesujące nas rzeczy, w Overwatch jest to ograniczone jedynie do kosmetyków.

Dodatkowo nie da się kupić wybranych przedmiotów, a jedynie lootboxy z jakąś tam szansą na wypadnięcie oczekiwanych rzeczy.

Dla nas normalne, dla innych to marzenia

Dla graczy Overwatch taki system jest zupełnie normalny i pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że o mikrotransakcjach w OW jesteśmy w stanie zapomnieć. Tymczasem w innych grach ludzie przechodzą przez małe piekiełko, jeżeli chodzi o odblokowywanie zawartości.

Chociaż może z drugiej strony powinniśmy mieć wszystko odblokowane na starcie? Tylko czy wtedy mielibyśmy to poczucie progresu?


Cześć!

Zapomniałeś hasła?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Zamknij
z

Ładowanie...