Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » News » Trwa ogromny bojkot Blizzarda. Gracze usuwają konta i zawalają Blizzarda robotą
News

Trwa ogromny bojkot Blizzarda. Gracze usuwają konta i zawalają Blizzarda robotą

Czegoś takiego Blizzard chyba jeszcze nie przeżywał.


Wczorajsza decyzja o zbanowaniu w turniejach gracza Hearthstone i wyrzuceniu casterów przyniosła ogromną falę krytyki, usuwania gier, subskrypcji i ogólnego bojkotu Blizzarda.

Gracze wpadli na jeszcze jeden pomysł, masowo wykorzystują GDPR do zasypywania Blizzarda robotą w kwestiach związanych z ich kontami – wymaga to zebrania wszystkich informacji o graczu, jakie posiada Activision Blizzard i wysłania ich graczowi.

Bojkot Blizzarda

Gracze piszą, że nie chcą mieć nic wspólnego z Blizzardem niezależnie od wydawanych gier. Obecnie tag #BlizzardBoycott jest wśród najpopularniejszych tagów Twittera.

Player since 2014, I quit today. from hearthstone

Na reddicie i w innych miejscach w sieci powstają tysiące wątków odnośnie zachowania Blizzarda. Ludzie otwarcie piszą, że usuwają właśnie swoje konta, nie mają zamiaru grać w nic, co jest związane z tym studiem.

A to wszystko przed BlizzConem. Kurz jeszcze nie opadł, a dopiero się wznosi. Sprawa już dawno wyszła poza media growe i dotarła nawet do Senatorów USA.

Nie wiadomo jednak, czym to się skończy. Jedno jest pewne, Blizzard przeżywa ogromne oblężenie większe od Diablo Immortal – a to wydawało się niemożliwe.

20 komentarzy

Dodaj komentarz

 • Bardzo dobrze. Przeczą wartościom, które sami rzekomo promują. Teraz ludzie próbują w odwecie zrobić z Mei ikonę wolnego Hongkongu

 • Blizzard to materialistyczni hipokryci. Niech spadają, zresztą to już Activision, będzie tylko gorzej. Ściema poszła, że się połączyli, ale tak naprawdę zostali sprzedani, stąd zwolnienia oraz mega premie dla „nowych” prezesów, a ma to związek jedynie z prawem podatkowym i tym, ile kto siana przytuli po sprzedaży firmy. Zaraz gry pod Switch, bo już zdychają, potem na komórki, a potem wielkie hasło „Blizzard schodzi ze sceny niepokonany”, a za 5-10 lat „Powrót Blizzarda”.

  • Niezła hipokryzja świata. Amerykanie wspierają swój rząd w pośrednim wyrzynaniu Jemeńczyków, jednocześnie podnosząc wrzawę o to, że jakiś gracz został zbanowany za złamanie regulaminu turnieju. Honk Honk

 • Ciekawi mnie czy jakby wyszedł jakiś gość powiedział, że homoseksualizm to choroba Blizzard by zbanował i odebrał nagrodę to czy reakcja była by identyczna :> Czy może jednak punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :> Blizzard musi dbać o własne interesy i nie może pozwolić sobie na takie publiczne deklaracje. A głupi ludzie całe życie mieli w poważaniu Hongkong, a teraz siadają w pierwszym rzędzie ławy oburzonych. Cóż czy faktycznie tutaj Blizzard jest hipokrytą…

   • Spoko nie pasuje Ci ten argument. No to załóżmy, że gość nie mówi o autonomii Hongkongu tylko o autonomii Katalonii, Bawarii być może nawet Śląska. Przykładów można mnożyć tysiące. I oczywiście zgadzamy się, że represja jaką stosują chiny to patologia, ale nie ma co wymagać od korporacji, że przełoży własne interesy nad dobrem czegoś co ich w zasadzie nie dotyczy.

   • Zbanowany gracz wystąpił w masce gazowej, przez co 2 komentatorów straciło pracę, bo idiota wykorzystał cudzy stream do propagowania politycznej propagandy … No faktycznie obrażenie kogoś byłoby o wiele lepsze …

    • Nigdzie nie napisałem, że obrażenie kogokolwiek byłoby lepsze xd
     2 komentatorów straciło pracę, ponieważ blizzard nie chce stracić pieniędzy płynących z Chin. Chiny same w sobie postępują w sposób bestialski wobec protestujących, stosują w swoim kraju cenzurę i wymuszają ją na firmach zagranicznych.

 • Ujmę to tak Blizzard wpadł w dołek sam przez siebie wykopany. Żeby banować gracza na rok, za jakieś poglądy na temat Hong Kongu ?? Mam wrażenie, że ludzie z Blizzarda nie wiedzą czym jest wolność słowa w grach, rozumiem to, że jakiś tam gracz bardzo źle zachowuje się w stosunku do innego gracza, no ale takie coś ? nie zdziwił bym się jakby gracze poszli jeszcze o krok dalej i zbojkotowali nawet zbliżający się Blizzcon.

  • Koleś o którym mówisz, wykorzystał oficjalny stream w celu wystąpienia w gazowej masce jak dziecko z gimbazy, przez co 2 komentatorów straciło pracę, a Blizzard niesłusznie oberwał. Gracze sobie robią jaja i bojkotują Blizzard bo fama poszła, że to zła firma. Mało kto widzę (włącznie z tobą) jest w temacie. Gdybyś zrobił super imprezę a Kaczyński wjechał Ci tam z programem wyborczym i zachęcał wszystkich do głosowania fajnie byś się czół na własnej balandze? Ogólnie powszechnym jest, że pewnych rzeczy się nie robi na takich wydarzeniach sportowych, a jedną z tych rzeczy jest bojkot na tle politycznym. Jeśli owy gracz chciał wyrazić swoje poglądy, mógł to zrobić przy użyciu własnych social mediów. Tak nie postąpił, bo wiedział, że zrobi szum tylko przy wykorzystaniu ogólnego streama. Nie twierdzę, że Blizzard to super friendly company. Tylko żeby bojkotować firmę to najpierw ta firma musi w temacie zawinić. A nie, durne ameby umysłowe stwierdzają „bojkotujmy ich za byle co” …

   • Generalnie to się mylisz
    Porównujesz hipotetyczny spot polityczny, z protestem wobec brutalnego traktowania przez chińską policję ludzi w Hong-Kong’u. Nie wiem, czy wiesz, ale powodem użycia maski przez zbanowanego gracza jest chęć utożsamienia się z protestującymi, którzy w obawie przed represjami protestują z zakrytymi twarzami.
    Blizzard mógł próbować wyjść z tej sytuacji z twarzą, na przykład po przez upomnienie gracza (coś na zasadzie „nie chcemy angażowania politycznego w czasie eventów z naszymi grami”), tymczasem zastosowali od razu największe kary, tylko po to, aby przypadkiem nie urazić Kubusia Puchatka z Chin.
    I nie masz racji z tym, że sport nie jest połączony z polityką. Przykładem jest chociażby Barcelona, której kibice i piłkarze od wielu lat popierają odłączenie Katalonii.

 • To dlatego dostałem bana, pewnie poleciał banhammer, za jakieś stare brudy:D na szczęście tylko tydzień, z przyjemnością odpocznę, ewentualnie wejdę na smurfa i co wygraną będę pisał ez, ciekawe czy mnie zbanują :)

 • Mam nadzieję, że wystarczająco mocno to odczują, a na Blizzconie gracze pokażą, że nie będą tolerować takiego zachowania. Firmy tworzące gry powinny robić gry, a nie politykę. Fakt gość powinien dostać kare za poruszanie tematów politycznych ale nie taką. Denerwuje mnie, gdy taki Riot mając wpadkę zatrudnia jakiś durnych dyrektorów od komunikacji wewnętrznej i próbuje przypodobać się pewnym środowiskom, takie firmy powinny być zawsze neutralne

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ