Kompletny brak kobiet w Overwatch League stał się sporą kontrowersją


A przynajmniej tak próbują to kreatować niektóre media.


W Overwatch League nie znalazła się ani jedna kobieta. Ten temat został poruszony przy okazji panelu Q&A podczas panelu przedstawiającego drużyny na zbliżającą się ligę. Wypowiadało się tam sporo osób i wnioski były dość surowe – nie ma obecnie kobiet na takim poziomie, by mogły „pasować” do profesjonalnej drużyny.

Zaraz po tych szorstkich słowach, słyszeliśmy te bardziej sensowne i pozytywne. Dobrze argumentował to Jacob “JAKE” Lyon, który powiedział:

Ludzie zawsze będą wątpić, zawsze będą oceniać. To musi być odpowiednia osoba, odpowiedni gracz na odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie. To sprawia, że scena esportowa jest dla kobiet bardzo trudna.

Faktycznie kobiety mają w tej kwestii ciężej

Temat jest super delikatny i łatwo tutaj powiedzieć o jedno słowo za dużo. Niepodważalnym jest fakt, że kobiety mają ciężej, jeżeli chodzi o profesjonalną scenę Overwatch. Ludzie, widzowie i cała opinia bardzo mocno obserwowałaby ruchy playerki i na jej podstawie wyrabiałaby sobie opinie o całej płci w Overwatch. To bardzo trudna kwestia i z tego co wyczytałem, różne źródła uważają, że na ten moment nie ma aż tak silnej osobowości, by sobie z tym poradzić.

Bardzo często w tych dyskusjach o płci pojawia się Geguri, kobieta, która po prostu wymiata w Overwatch, a mimo to nie znalazła się w żadnej drużynie. Wielu prosów uważa, że jest naprawdę dobra. Na pytania odnośnie tego, dlaczego nie była brana pod uwagę padały różne odpowiedzi.

Scott Tester powiedział, że Geguri jest bardzo utalentowanym graczem, ale na ten moment szukali czegoś innego.

Próbowaliśmy znaleźć kogoś, kto już zaznajomił się z całym zespołem. Stąd nie uważam, by chodziło tylko o jej skill, jest naprawdę utalentowana.

Cały temat stał się bardzo medialny i w niektórych miejscach w sieci próbowano robić z tego sensację. Wiecie, że jak to sami faceci etc. Duża zasługa w tym Kotaku, które włożyło kij w mrowisko i przytoczyło przykład Geguri, mimo tego, że prosiła już rok temu, by nie używać jej przykładu jako potwierdzenia swoich ideologii. Po dwóch dniach i naprawdę zażartych debatach, pojawiło się zdanie Geguri na ten temat, która otwarcie napisała:

Absencja w drużynach OWL nie ma nic wspólnego z płcią.

Pojawiały się też inne kobiety, które potwierdzały, że wcale nie chodzi o płeć. Franplayshalo na twitterze pisze:

Jeżeli to pomoże, nigdy nie byłam odrzucana z powodu swojej płci. Byłam po prostu niewystarczająco dobra. I to jest w porządku, bo nie boję się porażek. Nadal jestem zmotywowana i nadal będę polepszać umiejętności.

To zawsze będzie temat sporów

Kobiety i profesjonalne granie niestety dalej jest jakąś dziwną i kompletnie dla mnie niezrozumiałą kontrowersją. Czekam na moment, kiedy kobiety będą w tym temacie traktowane na równi z mężczyznami i kiedy w końcu wysłucha się ich zdania. Ten przykład, cała ta kilkudniowa sytuacja pokazała, że jest jeszcze dużo do zrobienia w tej kwestii.

Sądzicie, że pojawi się kobieta, która da radę stanąć na wysokości zadania i pokazać, że i ta płeć ma naprawdę dużo do zaoferowania w temacie profesjonalnego grania?


Podziel się ze znajomymi!

126 comments, 331

Cześć!

Zapomniałeś hasła?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Zamknij
z

Ładowanie...