Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » Newsy » News » Kompletny brak kobiet w Overwatch League stał się sporą kontrowersją
News

Kompletny brak kobiet w Overwatch League stał się sporą kontrowersją

A przynajmniej tak próbują to kreatować niektóre media.


W Overwatch League nie znalazła się ani jedna kobieta. Ten temat został poruszony przy okazji panelu Q&A podczas panelu przedstawiającego drużyny na zbliżającą się ligę. Wypowiadało się tam sporo osób i wnioski były dość surowe – nie ma obecnie kobiet na takim poziomie, by mogły „pasować” do profesjonalnej drużyny.

Zaraz po tych szorstkich słowach, słyszeliśmy te bardziej sensowne i pozytywne. Dobrze argumentował to Jacob “JAKE” Lyon, który powiedział:

Ludzie zawsze będą wątpić, zawsze będą oceniać. To musi być odpowiednia osoba, odpowiedni gracz na odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie. To sprawia, że scena esportowa jest dla kobiet bardzo trudna.

Faktycznie kobiety mają w tej kwestii ciężej

Temat jest super delikatny i łatwo tutaj powiedzieć o jedno słowo za dużo. Niepodważalnym jest fakt, że kobiety mają ciężej, jeżeli chodzi o profesjonalną scenę Overwatch. Ludzie, widzowie i cała opinia bardzo mocno obserwowałaby ruchy playerki i na jej podstawie wyrabiałaby sobie opinie o całej płci w Overwatch. To bardzo trudna kwestia i z tego co wyczytałem, różne źródła uważają, że na ten moment nie ma aż tak silnej osobowości, by sobie z tym poradzić.

Bardzo często w tych dyskusjach o płci pojawia się Geguri, kobieta, która po prostu wymiata w Overwatch, a mimo to nie znalazła się w żadnej drużynie. Wielu prosów uważa, że jest naprawdę dobra. Na pytania odnośnie tego, dlaczego nie była brana pod uwagę padały różne odpowiedzi.

Scott Tester powiedział, że Geguri jest bardzo utalentowanym graczem, ale na ten moment szukali czegoś innego.

Próbowaliśmy znaleźć kogoś, kto już zaznajomił się z całym zespołem. Stąd nie uważam, by chodziło tylko o jej skill, jest naprawdę utalentowana.

Cały temat stał się bardzo medialny i w niektórych miejscach w sieci próbowano robić z tego sensację. Wiecie, że jak to sami faceci etc. Duża zasługa w tym Kotaku, które włożyło kij w mrowisko i przytoczyło przykład Geguri, mimo tego, że prosiła już rok temu, by nie używać jej przykładu jako potwierdzenia swoich ideologii. Po dwóch dniach i naprawdę zażartych debatach, pojawiło się zdanie Geguri na ten temat, która otwarcie napisała:

Absencja w drużynach OWL nie ma nic wspólnego z płcią.

Pojawiały się też inne kobiety, które potwierdzały, że wcale nie chodzi o płeć. Franplayshalo na twitterze pisze:

Jeżeli to pomoże, nigdy nie byłam odrzucana z powodu swojej płci. Byłam po prostu niewystarczająco dobra. I to jest w porządku, bo nie boję się porażek. Nadal jestem zmotywowana i nadal będę polepszać umiejętności.

To zawsze będzie temat sporów

Kobiety i profesjonalne granie niestety dalej jest jakąś dziwną i kompletnie dla mnie niezrozumiałą kontrowersją. Czekam na moment, kiedy kobiety będą w tym temacie traktowane na równi z mężczyznami i kiedy w końcu wysłucha się ich zdania. Ten przykład, cała ta kilkudniowa sytuacja pokazała, że jest jeszcze dużo do zrobienia w tej kwestii.

Sądzicie, że pojawi się kobieta, która da radę stanąć na wysokości zadania i pokazać, że i ta płeć ma naprawdę dużo do zaoferowania w temacie profesjonalnego grania?

 • Niech dadzą przykład profesjonalnych teamów z innych gier, w których grają kobiety. Na majorach czy innych lcsach coś dużo ich nie widziałem ;.

 • Fuu81

  Powiem tak: Brali graczy którzy się wykazali w world cupie, a że żadna kobieta nie została wybrana to z jakiej póli mieli brać? Jeżeli któraś kobieta będzię zasługiwać na wzięcie jej do drużyny to pewnie to zrobią. Nie ma co brać postawy lewadzkiej typu: Damy jedną kobiete żeby femistki się nie dowaliły i jakiegoś kolorowego żeby nie było że rasiści itp. Powagi trochę.

  • Szlachcic

   Z całym szacunkiem kolego, ale world cup #nikogo. To do WC brali ludzi z pro sceny,a nie do pro sceny (obecnie owl) z world cupa. Drużyny w WC oprócz Francji (google dlaczego ich) mało grały razem. A największym zaprzeczeniem tego co piszesz to proporcja graczy z WC w owl vs nieWc

 • Mike Canion

  Może do zabrzmieć źle, ale zgadzam się z Geguri. Płeć nie zależy od tego, czy będzie się wybranym w żadnym stopniu

  • Adam Kotucha

   W sumie skąd taka opinia? Jakbym ja miał team 5 facetów to w grze zespołowej miałbym problem wziąć kobietę do zespołu choćby individual zjadała nas na śniadanie. I pewnie moja psychika faceta po drodze by wymyśliła parę powodów dlaczego jednak ta lady killer jest słabsza od moich męskich kompanów. To często obserwowalne zjawisko w pracy zawodowej – tu nie ma głębszej filozofii.

   • Mike Canion

    Ja uważam że jest equality w tym temacie. Ktoś jest dobry, to go biorą, coś im z kimś nie pasuje, nie biorą. Nie widzę tutaj innego wyjścia, chyba, że osoby dobierające drużyny to „sexists pigs” (lol) to w takim razie trochę słabo

   • Koordy

    No to stary, to akurat w tobie jest problem i ciebie trzeba zmieniać a nie esport. W esporcie laski z faktycznym skillem nie mają problemu się wykazać, ani znaleźć drużyny i nikt nie ma problemu, że team to 5 facetów i laska.
    Może zamiast tu walczyć o zmienianie świata i innych, sam swoje postępowanie przemyśl.
    Jeśli ktoś odrzuca potencjalny talent dla tak nieznaczącej rzeczy jak płeć zawodnika, to raz, że jest głupi, a dwa, że frajerem i najpewniej i tak nie osiągnie sukcesu, bo tacy sukcesów nie osiągają, więc i taka laska dużo nie straciła.

 • Roman

  Temat o poprawności politycznej. hmpf.

  Teamy OWL to biznes, biznes ma przynieść zysk.
  Jeśli jakaś kobitka bedzie dawała druzynie wieksze szanse niz któryś z mężczyzn, to go zmienią.

  tak samo wezmą czarnego, araba, hindusa, czy geja.
  jedyny warunek: musisz być dobry w OW. dotyczy absolutnie wszystkich jednakowo.

  Stop poprawności politycznej i dyskryminowania białych i azjatyckich mężczyzn. :D
  – sorry nie trafisz do druzyny… fakt jestes lepszy niz ten Obi wan kenobi z afryki… ale musimy wiesz byc tolerancyjni, sam rozumiesz, narka

  Kobitki mają pełne prawo grać w zawodach. Po prostu nie mają przywilejów.

  • Ayumi

   Niedawno odbył się turniej, w którym Kephrii miał w drużynie aż 3 kobiety. Można obejrzeć jak to wyglądało i porównać z innymi teamami z turnieju. Nie pamiętam rang tych kobiet, ale chyba wszystkie są poniżej GM’a, więc oczywiście ciężko spodziewać się równych gier, ale piszę to, żeby pokazać, że już próbowano z kobietami, ale wynik można było łatwo przewidzieć, bo po prostu za mocno odstawały od reszty graczy. (W razie czego ten post nie jest w żaden sposób prześmiewczy)

 • Sexican

  Słodki Lucyferze. Szczerze mówiąc, to na początku pomyślałam, że ludzie się serio wszystkiego czepiają. Nie wszystkie kobiety są zainteresowane grami komputerowymi, jest ich mniej niż mężczyzn, przez to jest mniej pro płci pięknej. Mam nadzieję, że jednak pojawi się jakaś kobieta, która pokaże, że nie jesteśmy gorsze od mężczyzn tylko ze względu na płeć :’)

 • Mr Mateulka

  Myślę że kiedyś znajdzie się jakaś kobieta/ty która będzie wystarczająco dobra by grać na scenie e-sportowej. Trzeba tylko poczekać a nie siać lewackiej propagandy XD

  • Johni Rambo

   Tak jest nikt nie przyjmie mercy maina który/a miała silver w 3cim sezonie

 • Adikos

  A ta Geguri gra czymś jeszcze oprócz Zaria? Bo to może być jeszcze jeden argument dlaczego jej nie zabrali.

  • Magazynek

   1.a Spree?Gra czymś innym niż Zarya?
   2.Uwierz każdy pro umie grać dobrze wszystkimi bohaterami
   3.Po to składy mają więcej niż 6 osób aby mogły się rotować w zależności od mapy i obranej taktyki

   • TweelareN N

    Tak, Spree gra D.vą, Winstonem, umie grać teć Tracer i Soldem.
    Nie każdy pros umie grać „wszystkimi” bohaterami, takiego xqc nie dasz na dps’a, bo ma słabego aima, widac to na jego streamach, uwierz jest wiele prograczy w OWL, którzy nie umieją grać tym co nie wchodzi w skład ich roli, a granie dobrze postacią nie jest wystarczające na taką ligę jaką jest OWL.

  • Koordy

   Ma jeszcze bardzo dobrą D.Vę. Ona jest off-tankiem, więc wystarczy.
   Rzecz w tym, że to poziom Contenders nie OWL i dlatego jej tam nie ma. Jest młoda więc jeszcze ma szansę.
   Dużo szacunku u mnie zyskała teraz, jednoznacznie odcinając się od tych [email protected]&[email protected]#& lewaków i sjw.

 • Grinch x

  To proste, podczas turnieju slot na mercy jest tylko jeden… I przy okazji, to już chyba 7 artykuł o tym jakie to kobiety w grach są uciskane i niedoceniane, może zbierzcie kasę na kobiecy team jak chcecie pokazać jakie to są niesprawiedliwie oceniane

  • Magazynek

   …(To tacy ciągle żyją???)…

 • Magazynek

  Sprawa jest o tyle złożona że nie jest to wina Overwatcha ale jest to wynik zacofania całej branży.W overwatchu scena PRO nie została podzielona na female i male tak jak np. w CS’sie co niekoniecznie musi być takie złe bo patrząc na CSa nie zadziałało to absolutnie.Turnieje female mają małe pule nagród i małe zainteresowanie,przylgnął do nich wizerunek tego mniej prestiżowego odłamu.W overwatchu w teorii kobiety mają TEORETYCZNE szanse z mężczynami rywalizować w ramach overwatch league bo prawda jest taka że dopóki od kobiet w grach nie odczepi się łatka dziwadeł to szanse zostaną tylko i wyłącznie teoretyczne.Opcja jest też druga moim zdaniem ta prawidłowa to ORGANIZATORZY(czytaj Blizzard) powinni zachęcać do dawania szans kobietom w postaci np. bonusów pieniężnych albo wymagań(np. w piłce nożnej w wielu krajach są bonusy za wprowadzania młodych zawodników).Problem jest tylko taki że oprócz wizerunkowo NIKT nie zyska na tym pieniężnie.Drugą sprawą jest ten tradycyjny podział w sportach tradycyjnych na kategorie Male/Female co jest tam niezbędne z powodu liczącej się naturalnych zdolności fizycznych co nie zmienia że i tak większości sportów to ten kobiecy jest mniej prestiżowy co ma jakieś uwarunkowania kulturowe jak i fizyczne ale dobrym przykładem jest tu lekkoatletyka gdzie zawody mężczyzn jak i kobiet są pokazywane i nagradzane w takim samym stopniu.W esportach ten podział wydaje się nie być do końca konieczny bo nie potrzeba tu siły a refleksu,wyczucia i dokładności.Myślę że najpierw coś musi się zmienić w postrzeganiu graczy ,graczy którzy są seksistowsko wychowani przez kulture. Myślicie że dlaczego Alinity ma tyle widzów na twitchu?Bo jest ładna i nie ma nic więcej.Wiecie dlaczego Taiomou ma tyle widzów?Bo jest w gry dobry a natomiast także nieźle grająca Barcode widzów ma o wiele mnie.Nic tylko dyskryminujące uwarunkowania kulturowe.Troszeczke pogalopowałem z tym komentem xddd

  • Koordy

   Jedna wielka bzdura.
   Jeśli faktycznie myślisz to co tu piszesz, to nie branża, a ty jesteś „zacofany” i to w znaczeniu ‚retarded’.

   • Adam Kotucha

    A właśnie nie jest. Słusznie zauwaza że problem leży w stereotypizacji, która wpływa na ocenę umiejętności gracza. To prosta i czysta psychologia – nawet w samej grze bywa tak, że ktoś bierze wdowę i choćby „skały srały” i był w 3/4 Kephri – team zrzuci na tego gracza przegrana bo „nie było pusha”. To normalne, ludzkie ale niekoniecznie trzeba to tak zostawiać. Niżej oceniamy umiejętności kobiet w tradycyjnie męskich sportach choćby były nawet od mężczyzn lepsze. I nie chodzi tu o lewactwo a o czysty liberalizm – każdy winien mieć równe szanse się sprawdzić. A część z nas nie ma tych szans bo jest nieprawidłowo oceniana przez innych. To proste. Stąd ligi damskie itp. o których pisze subop.

    • Koordy

     A jakim braku szans ty mówisz? Geguri jest doskonałym przykładem, że nic z tego co ty, ani te szmaciarskie serwisiki i gazetki (jawnie powiedziała, że nic z tego co o niej pisali nie jest prawdą).

     Ona jest bardzo dobra, ale do OWL jeszcze jej trochę brakuje. Ja się nie zdziwię, jak za rok czy dwa ją tam zobaczymy, ale oceniając ją na dzień dzisiejszy to jeszcze nie teraz. Jak chcesz samemu ocenić jej poziom to zapraszam na VODy z APEXa. Nie grała źle, ale do topki jej jednak było daleko. Jak widzisz, nikt jej szansy tam do gry nie odbierał. Była wystarczająco dobra to w APEX grała. Do OWL jej jeszcze brakuje, to trenuje i się rozwija. Zapraszam na jej stream jak masz wątpliwości (https://www.twitch.tv/frog135). Ona wie – i otwarcie to mówi – że jej płeć nijak nie wpłynęła na to, że do OWL się nie dostała. Szansę miała. Try outy jestem pewien też.
     Ja jej życzę jak najlepiej i będę jej bardzo kibicował.

     Jeśli natomiast chodzi o te „damskie ligi”, to wybacz, ale najpewniej nie masz pojęcia o czym mówisz. Tworzenie tych „damskich lig” nie ma NIC wspólnego z psychologią, a po prostu różnicą w poziomach. Zostało to już wielokrotnie udowodnione w CSGO i wcześniejszych odsłonach, gdzie najlepsze kobiece drużyny CSa potrafiły na targach przegrywać z mixami odwiedzających takie targi randomów.
     Wszystkie open turnieje CSa są otwarte dla każdego, niezależnie od płci? Dlaczego myślisz, że te kobiece drużyny w nich nie startują? „Psychologia i dyskryminacja”? Otóż nie – najzwyczajniej w świecie nie ten poziom umiejętności.
     Po to są te „damskie ligi”, żeby mogły sobie grać między sobą i zbierać free cash od sponsorów, a ci sponsorzy zarabiać na tym jeszcze więcej, na swoim (esportowo patrząc) bardzo niskim poziomie, bo do żadnego normalnego turnieju, przez wzgląd tylko i wyłącznie na brak umiejętności, a nie żadne sjw bs, by się nie dostały.

     • Roman

      Po to są te „damskie ligi”, żeby mogły sobie grać między sobą i zbierać free cash od sponsorów, a ci sponsorzy zarabiać na tym jeszcze więcej, na swoim (esportowo patrząc) bardzo niskim poziomie, bo do żadnego normalnego turnieju, przez wzgląd tylko i wyłącznie na brak umiejętności, a nie żadne sjw bs, by się nie dostały.

      ej no nie przeginaj.

      Istnienie damskich lig jest ok, jesli sa chetni na to zeby to ogladac i za to placic to co Ci do tego? niech sobie grają.
      Damskie ligi są, bo da sie to sprzedać medialnie, ludzie to oglądają i to jest ok. ;D

      CS ma na tyle dużą bazę fanów, że takie rozwiazanie ma sens.

      Mezczyzni maja generalnie lepsze predyspozycje do gier i to nie jest widzimisię tylko biologia. Kobiecie jest trudniej osiągnąć to samo.

      – Wzrok mężczyzn jest bardziej wyczulony na ruch, kobiety widzą wiecej kolorów. – w sporcie lepiej miec pierwsze.
      – Mezczyzni maja „wieksza dyspozycyjność”.
      – Mezczyzni generalnie są mniej emocjonalni, wiecej kalkulują
      – Mężczyzni przez miliony lat biegali po buszu za sarną, czy dzikiem, ba nawet polowali na mamuty. – są lepiej przystosowani do polowań i działań sportowych.
      – Mężczyzni potrafią lepiej sie skupić na jednej konkretnej czynnosci i ją wykonywać, natomiast kobiety są lepsze w wykonywaniu wielu czynnosci naraz.

      Nie sa sie ot tak zakłamać miliardów lat ewolucji… płcie się różnią, czy tego chcemy czy nie i do gier generalnie mężczyźni są bardziej optymalni.

      U mężczyzn łatwiej znaleźć geniusza, oraz głąba totalnego. Kobiety są bardziej „normalne”.

      Moim zdaniem nie sa to jednak na tyle duze bariery zeby nigdy zadna zawodniczka sie nie pojawiłą, pojawi się, zwlaszcza ze liga będzie sie rozszerzać i ja jej szczerze bede kibicował.

     • Koordy

      Ale dokładnie na tym samym polegają też „męskie” czy mieszane ligi. Zawodnicy zarabiają na sponsorach, sponsorzy na widzach. To normalne. Ja wskazywałem tylko na różnicę poziomów, w CSGO, bo bez tych specjalnie wydzielonych rozgrywek „damskich” na normalnych turniejach najpewniej nie zobaczylibyśmy za dużo dziewczyn. A takie rozgrywki lasek mają swoją widownię, więc mają swoje miejsce. Co prawda taka widownia to głównie młodzi nastolatkowie o niskich rangach, ale nie ma w tym nic złego. W interesach chodzi o to, żeby znaleźć swój target i go spieniężyć.

      I o ile się zgodzę, że faktyczne różnice pomiędzy kobietami i mężczyznami, wynikające z ewolucji jak najbardziej są, to jednak wątpię by w tym przypadku miały one aż tak duże znaczenie. Pamiętaj, że esportowcy to nie są zwykli randomowi ludzie. Nie jest to przeciętny mężczyzna czy przęciętna kobieta. To są wybrane jednostki, które mają bardzo wysokie umiejętności akurat w esporcie potrzebne. Takie mogą się pojawić zarówno u mężczyzny jak i u kobiety. W esporcie grają jednostki, a jednostki jak dobrze wiemy mogą i często są wyjątkami, niezgodnymi z ogólnymi regułami.

      Wg mnie, co już pisałem wcześniej, bardziej rozchodzi się o kwestię doświadczenia jak i również podejścia. O to, że chłopaki od 20-15 lat łupali w CSy i Quakei. I tylko tu bym upatrywał tych biologicznych różnic – w tym, że mężczyźni są bardziej rywalizacyjni. Dlatego chłopcy łupali w CSa i Quakea, bo chcieli być lepsi niż ich koledzy. Dziewczyny w tym czasie uważały za kompletne głupstwo ekscytowanie się tak mało znaczącymi rzeczami jak jakieś piksele na komputerze. Jak wyślesz 2 chłopaków do koszenia trawnika to ci najpewniej zaczną ze sobą rywalizować, o to kto skosi swoją część szybciej czy lepiej. Wyślesz 2 dziewczyny, to odwalą obowiązek bez emocji i co najwyżej będą w międzyczasie plotkować.
      Stąd się wzięło zainteresowanie grami wśród chłopców – możliwość rywalizacji.

      A teraz stosunek płci w esporcie jest dokładnym odzwierciedleniem zainteresowania tematem w młodości. W rok nie nadrobisz 15 letniego doświadczenia. Fajnie, że dziewczyny się teraz interesują grami, bo to oznacza, że za kilka-kilkanaście lat, dziewczyny w esporcie to będą czymś normalnym, tak samo jak teraz normalne już jest, że dziewczyny grają w ogóle.

     • Adam Kotucha

      „I o ile się zgodzę, że faktyczne różnice pomiędzy kobietami i mężczyznami, wynikające z ewolucji jak najbardziej są, to jednak wątpię by w tym przypadku miały one aż tak duże znaczenie. Pamiętaj, że esportowcy to nie są zwykli randomowi ludzie. Nie jest to przeciętny mężczyzna czy przęciętna kobieta. To są wybrane jednostki, które mają bardzo wysokie umiejętności akurat w esporcie potrzebne. Takie mogą się pojawić zarówno u mężczyzny jak i u kobiety. W esporcie grają jednostki, a jednostki jak dobrze wiemy mogą i często są wyjątkami, niezgodnymi z ogólnymi regułami.”

      No i napisałeś coś z czym się zgodzę, ale problem dyskryminacji (nie wiem czy w OW – piszę ogólnie) polega na tym, że statystycznie kobietom ciężej jest to pokazać, a czasem nawet rozwijać, z uwagi na stygmatyzację do pewnych ról przez – skądinąd – rządzące „męskie” otoczenie.

      Natomiast nie będę spierał się z Tobą co do tego konkretnego przypadku – czyli OW League, bo nie mam o tym dużego pojęcia, oglądałem inny esport latami niż FPSy. Pokazuję tylko mechanizm, który – co jedynie wywodzę – może tu identycznie działać jak w innych dziedzinach życia np. w pracy.

     • Adam Kotucha

      Roman – nikt nie neguje predyspozycji biologicznych i ewolucyjnych płci do określonych zajęć. Tak samo jak nikt nie powinien negować, że te predyspozycje wpływają na psychologiczny odbiór płci w tych określonych zajęciach. „Laska na polowaniu? Na pewno będzie gorsza” – na tym polega dyskryminacja. Że taka zbiorowa, społeczna ocena wpływa nie tylko na ocenę jednostek płci pięknej realnie lepszych lub zbliżonych do mężczyzn w danych dziedzinach, tylko nawet że utrudnia im osiągnięcie tego poziomu przez stygmatyzację „z góry”. Na tym polega właśnie dyskryminacja – to nawet widać na tym forum gdzie a priori przekreślono możliwości kobiet do bycia dobrymi w esporcie, a są przecież takie jednostki. Ale my możemy tych jednostek nawet nigdy – przez tę stygmatyzację – nie zobaczyć. I to narusza zasadę „wolnych szans” – całkowicie liberalną nomen omen.

      Tak powstały własnie ligi damskie. Przecież w sporcie to było obserwowalne od wieków. W e-sporcie problem dopiero się pojawił/pojawia i tyle.

     • Roman

      tak, zgadzam się.

   • Magazynek

    ,,Jedna wielka bzdura”.Odezwał się Koordy bez żadnych argumentów.I jeszcze ,,zacofany”.Najs rzeczywiście twoją wypowiedź trudno skontrować bo nie znajduje się tam nic oprócz nazwania mnie ,,retardem”.Fajnie odebrało mi mowę nie wiem o co się zaczepić?!Może proszę bo inaczej wielki zacofany w poglądach pan Koordy nazwie mnie ,,noobem”.A tak na serio to myślałem Koordy że trzymasz poziom.Sry że odpowiadam tak późno przegapiłem sporo dyskusjii :( I TAK myślę to co piszę.I tak uważam że mniejszą ilość graczek w Overwatcha(co przekłada się na mniej PRO) jest spowodowana uwarunkowaniami kulturowymi.

    • Koordy

     Wypowiedziałem się wystarczająco w innych postach, żeby pisać to samo także pod twoim.

     I dokładnie o tym mówiłem. Chcesz obniżyć poziom ligi dla nieistniejącego problemu.
     Zresztą co ja ci będę mówił. Sama Geguri, o której był ten artykuł się na ten temat wypowiedziała. Żadna krzywda kobietom w OWL się nie dzieje. Wybierani mają być najlepsi gracze bez względu na płeć i tak dokładnie jest. Nikt jej szansy nie zabierał. Miała tryouty jak każdy inny gracz. Nie dostała się teraz to trenuje by spróbować w następnych sezonach.
     Ale co tam. Pewnie nawet nie masz pojęcia kto to jest, poza jej nickiem i płcią. Widziałeś choćby jeden jej mecz? Byłeś kiedykolwiek na jej streamie? Ja do niej szacunek mam ogromny, również za to, że odcina jednoznacznie od całej tej lewackiej propagandy i manipulacji. Ona nie jest zainteresowana taryfą ulgową. Chce być traktowana jak normalny gracz i ja ją tak traktuję. Ty za to, mając takie poglądy, patrzysz na między innymi nią jak na jakiegoś handicapa, którego trzeba boostować, bo sobie nie daje rady.
     Jak chcesz boostować dziewczyny, to droga wolna. Mercy Mainów atencjuszek jest cała masa, które będą ci za to wdzięczne. Nawet tu na forum znajdziesz. Boostój ile tylko chcesz, ale od esportu z tymi chorymi pomysłami się trzymaj z daleka. Tu się liczy tylko skill.

     Najśmieszniejsze jest to, że chyba wszystkie dziewczyny na wysokim poziomie ze sceny scrimowej i faktycznego esportu wypowiadają się o tym problemie tak samo. Ale co tam, casuale bez pojęcia o esporcie podnoszą krzyk i wrzawę bo przecież wiedzą lepiej komu, gdzie i dlaczego się krzywda dzieje, nawet bardziej niż te osoby o których mówią.

     Jak chcesz zrobić pośmiewisko nie ligę, to droga wolna. Pisz do Blizzarda z prośbą o licencje i sobie rób i wymuszaj regulacje jakie tylko chcesz. OWL od początku był zapowiadany jako liga dla najlepszych zawodników, a nie przedstawienie cyrkowe.

 • Dziki Pan

  Jeśli to jest dla kogoś kontrowersyjne, to niech spojrzy na jakiś sport, chociażby piłkę nożną. Tutaj nikt nie ma problemów, że mężczyźni mają swoje ligi, a kobiety swoje. I mimo, że do esportu nie trzeba jakichś dużych zdolności fizycznych (typu kondycja, siła), to i tak więcej znajdzie się tu więcej panów. Ale myślę, że dla pań może też się znajdzie miejsce wkrótce :)

 • Michał

  Jeśli popatrzymy na ilość i jakość to więcej słabych i więcej najlepszych jest facetów. Kobiet gra za mało. To jest normalne. Zdecydowanie mniej jest kobiet inżynierów, mniej kobiet informatyków czy nawet noblistów. Gdzie pojawi się kobieta będzie od razu konflikt. To są dzieciaki i żadnego chłopaka nie może w trakcie gry rozpraszać kobitka. Bo zamiast brać się za cel to będą chronić np babkę mimo, że nie powinni. Niestety, ale raczej nigdy nie zobaczymy dziewczyny w OWL.

  • Adam Kotucha

   To racja ale warto sobie zadać pytanie dlaczego tak jest że jest mniej kobiet np. Noblistów? W Komitecie Noblowskim jest jak jest. ;) Oczywiście – badzmy uczciwi że to nie jest jedyny powód. Ale bądźmy też uczciwi w drugą stronę – fakt że kobietę ocenia facet nie jest nigdy psychologicznie bez wpływu na ocenę. Gdyby było to byłby koniec gatunku ludzkiego :) if you know what I mean.

   • Koordy

    O tym chyba mówił Roman, że mężczyźni mają bardziej płaską krzywą rozkładu IQ niż kobiety, aczkolwiek sam tych badań nie widziałem, więc ręczyć za nie nie będę. Chodzi o to, że w przypadku mężczyzn są wyższe i częstsze ekstrema niż u kobiet. W przypadku mężczyzn masz więcej zarówno geniuszy jak i debili, a kobiety za to są bardziej wyśrodkowane.

 • Adam Krzesło

  Takie pytanie wiadomo ile procentowo jest przedstawicieli w top 500 czy grandmaster?

 • flying cuRe🇨🇭

  Jest wiele dyscyplin w sporcie wyczynowym tradycyjnym gdzie kobiety mają swoje miejsce i niekoniecznie jest to gimnastyka artystyczna, jazda figurowa na lodzie czy balet w basenie. Tenis, narciarstwo alpejskie, biegowe, czy freestylowe. Kolarstwo górskie, żeglarstwo, sporty walki nawet albo różne odmiany lekkiej atletyki czy nawet maratony i pływanie. Są też w wojsku gdzie w Norwegii powstał pierwszy odział całkowicie damskich komandosów i są cholernie wredne i niebezpieczne. Pilotują śmigłowce w armiach, samoloty transportowe, nawet dowodzą dużymi okrętami. W przypadku Overwatch mogliby zrobić jeden manewr który zerwałby z „tradycją” w e-sporcie. Dziwią mnie reklamy OWL trochę, gdzie w prezentacjach zasad turnieju jego drabinki itd. w piktogramach graficznych przedstawiających drużyny są sylwetki kobiet których nie ma w zespołach na stanowisku gracza. One pełnią rolę tłumaczy, menadżerów, psychologów sportowych czy zapewniają wsparcie techniczne itd. Rozwiązanie dla Blizzarda jest proste. W każdej drużynie obowiązkowo musi pojawić się podczas meczu jedna kobieta. I tu uprzedzam, niekoniecznie do roli w graniu Łaską. Takie rozwiązanie pogodziłoby ten „problem” . Tworzenie ligi typowo kobiecej pod OWL moim zdaniem nie ma sensu.

  • Ziømek

   Kwestia chęci i samozaparcia, nikt nikomu nie broni zrobienia teamu złożonego z samych kobiet i wygrania open division, a od tego już potem prosta droga do OWL. Choć nie gram już w Battlefielda nadal mam polubiony profil polskiej społeczności na fb. Jakiś czas temu właśnie tam przeczytałem, że kilka dziewczyn założyły damski batalion. Podjęły się inicjatywy i bardzo dobrze, teraz to zależy tylko i wyłącznie od nich samych jak daleko zajdą i co osiągną. Robienie na siłę jakiś specjalnych miejsc lub wpychanie poprawności politycznej tylko potwierdza stereotypy…

  • Roman

   Nie. W ten sposób nie rozwiazesz problemu, a jedynie sprawisz ze kobiety beda postrzegane jako: „z przymusu”.

   Ogladajac ligę chce widziec totalnie mozliwie najmocniejsze druzyny, bez wzgledu na to kogo wezmą. Z przymusem tego typu spadnie „powaga” turnieju. A co jesli ta kobitka nie bedzie w stanie grac na poziomie i bedzie dostawać bęcki raz za razem? wina bedzie zawsze kobitki za przegraną.

   To podejscie jedynie prowadzi do kolejnych dziwactw i absurdów:
   do tego obowiazkowo przynajmniej jeden azjata i jeden czarny. dodatkowo jeden gej, albo lezbijka. Dodatkowo po jednym graczu z kazdego kontynentu. i jeden koń, nie dyskryminujmy koni.

   W piłce noznej powinno byc po przynajmniej 3 babki na druzynę, w koszykówce dwie.

   Jedyna droga, żeby zawodniczka była traktowana poważnie w e-sporcie to niestety … musi sobie wywalczyć miejsce sama

   wybacz szczerość.

   • flying cuRe🇨🇭

    No i przez takie zwapniałe podejście jest jak jest. Gwarantuje ci, że poziom by nie spadł nikt by tego nie odebrał jako przymus a wybierać by mili też pośród kogo. To by zachęciło resztę i zerwało ze stereotypem który pielęgnują ludzie którzy pod wszystko podciągają politykę, rasizm, seksizm czy inne rzeczy. Liga mieszana i tyle. Blizzard prekursor a nie zwapniały, skostniały bojący się zrobić coś dobrego bo pieski będą ujadać. Tutaj nie gra roli siła fizyczna która jest jedynym argumentem w wielu dziedzinach bo w kwestiach wytrzymałości, w tym psychicznej, fizycznej oraz refleksie, wyostrzonych pewnych zmysłach itd. kobiety dawno prześcignęły konia.
    Wybacz za szczerość. Wiem, że w tym temacie nie pogadamy.
    To wszystko co mam do powiedzenia.

    • Banana Boy🍌/ I LRL

     Piszesz że „W każdej drużynie obowiązkowo musi pojawić się podczas meczu przynajmniej jedna kobieta.” Jeśli to nie jest przymus to ja nie wiem co. Otóż fakt do e-sportu wymagane są trochę inne umiejętnści, ale kazanie drużynom mieć przynajmniej jedną kobietę jest wsadzaniem poprawności politycznej na siłe, oglądając rozgrywki na najwyższym poziomie chcę takie dostać, bez osłabiania drużyny, bo poprawność polityczna. Jestem pewny że gdyby jakaś kobieta byłaby na tyle dobra to by ją najzwyczajniej wzięli, popatrz na inne gry dla przykładu LoL; niedługo zaczną się EU LCS, w całym turnieju występuje jedna kobieta, jestem pewny, że gdyby inne kobiety miały wystarczające umiejętności to by się tam pojawiły. To po prostu jest biznes nikt nie rozwodzi się nad tym kto jaki jest, a jakie ma umiejętności.

     • flying cuRe🇨🇭

      Chciałbyś tu politykę i inne takie, zresztą nie tylko ty. Ja wiem. Co ta dziewczyna PRO graczka miała powiedzieć? Paczcie jestem dziwolągiem który nie gra Mercy i jest w stanie złoić tyłek w grze niejednemu facetowi w OWL? Dyplomatycznie odpowiedziała bo wie, że z pewnych względów o których w komentarzach ludzie piszą nie ma szans. I tu niekoniecznie chodzi o poziom gry. Overwatch to gra polegająca na współpracy. Kobiety lepiej współpracują. Tak mają prawo grać. Ale najpierw musi nastąpić zmiana w mentalności branży o czym Magazynek ładnie napisał. Ironia nie ma tu nic do rzeczy a tam gdzie są wielkie pieniądze to i z polityką idzie sobie poradzić. Jaki jest stosunek graczy to było widać w komentarzach na tej stronie niedawno gdzie jedna dziewczyna zabawnie zwróciła uwagę na pewien problem czy styl dyskusji to została posądzona o poszukiwanie pewnych męskich części ciała albo nietypowe zajęcia itd. Bardzo fajnie napisała ta cytowana PRO graczka. Takich jak ona jest więcej ale siedzą cicho. Ich czas na pokazanie swoich umiejętności przyjdzie szybciej niż ci się wydaje panie bananowy boy. Bez obrazy oczywiście :)
      Tak macie rację.

     • Koordy

      Daj namiary na tę laskę o której mówisz bo nic o tym nie słyszałem. Od Wordlsów nie śledziłem sceny LoLa :F

     • Banana Boy🍌/ I LRL

      Z jakiejś przyczyny linki do twitter czekają na akceptacje więc podam jej nick tylko; AUDREYLASAPA

   • flying cuRe🇨🇭

    No jak ty kobiety od konia nie odróżniasz i piłki nożnej od grania w grę to sorry :)
    omg :D

    • Roman

     No jak ty nie potrafisz ogarnąć prostego wyolbrzymienia, oraz słowa „absurd” to sorry :)
     omg :D

     • flying cuRe🇨🇭

      Nie kota ogonem bo w tym są mistrzowie tutaj niedoścignieni. Chamscy, agresywni, pozbawieni skrupułów i ogłady. Nie mówię o Tobie akurat ale wkładanie w czyjeś luźne zdanie na jakiś temat albo propozycję etykietek politycznych i podciąganie tego pod poglądy polityczne czy jakiś grup społecznych plus obraźliwe słowa jest dla mnie przejawem braku poszanowania punktu widzenia drugiej osoby.

     • Roman

      Uscislijmy zeby była jasność. Tu nie chodzi o politykę, a o poprawność polityczną.

      Ty reprezentujesz pogląd poprawności politycznej.
      ” W każdej drużynie musi pojawić się podczas meczu przynajmniej jedna kobieta” – typowy pogląd poprawnosci politycznej, czyli dążenie do równości, „sprawiedliwosci społecznej” nawet nakładając ograniczenia.

      Ja reprezentuje pogląd wolnorynkowy.
      Niech kazdy robi co chce, niech zatrudnia kogo chce zeby pracować optymalnie. jak najmniej ograniczeń, pozwolic ludziom samym decydowac co bedzie dla nich najlepsze.

      Sama wyskoczyłaś z poglądem poprawnym politycznie. Sorry, ale nadal to niema nic, absolutnie nic wspolnego z poglądami politycznymi jednej czy drugiej strony. To po prostu termin odnoszacy sie do sposobu wypowiadania się i poglądu na model gospodarczy i społeczny.

      Poprawnosc polityczna dąży do równości. – wszyscy jestesmy równi, nalezy nam sie to samo.
      Wolnorynkowość dąży do sprawiedliwości. – ludzie się różnią, ci bardziej pracowici i uzdolnieni zasługują na więcej.

      to są jak najbardziej dwa klasyczne modele wypowiedzi i poglądów.

     • flying cuRe🇨🇭

      Przestań bo gadasz teraz i ze mnie niewiadomo kogo robisz. Wolnorynkowe. Jasne. Kpin sobie nie rób i ze mnie idiotki. Cwaniaczku.
      Wszystkie posty w których są oznaki baku szacunku, kultury osobistej, rasizmu, seksizmu, chamstwa oraz wszelkich ataków słownych ogólnie uznawanych za obraźliwe i to bez względu na ten twój zakichany pogląd polityczny zgłaszam jak leci. Nie mam ochoty na rozmowę tutaj. To jest paranoja.

     • Koordy

      #classic sjw

      Możesz się z nimi nie identyfikować, ale twoje zarówno poglądy jak i metody „dyskusji” jednoznacznie na to wskazują.

      https://uploads.disquscdn.com/images/1156ff58b4ae6c3319ad5a09ded83e102c4d6e57f1e0522feaccdaadf2abcead.jpg

     • Adam Kotucha

      Mylisz się Koordy. Identyfikacja danego problemu, poparta zresztą naukowymi badaniami, a nawet zdrowym rozsądkiem, nie jest i nie będzie poglądem politycznym. Poglądem politycznym będzie próba jego rozwiązania (np. parytety na listach wyborczych, które swego czasu przysporzyły mi kupę problemów) – to już jest pogląd polityczny, to jest próba rozwiązania – to można oceniać politycznie. Ale negowanie istnienia społecznego, czy nawet jednostkowo-psychologicznego zjawiska polega na negowaniu faktu, a nie na polityce.

     • Roman

      „Rozwiązanie jest proste. W każdej drużynie musi pojawić się podczas meczu przynajmniej jedna kobieta :)” – Flying Cure

      Właśnie to jest pogląd polityczny wprowadzający politykę w e-sport. – niepotrzebnie.

      Ani ja ani Koordy nie negujemy faktu istnienia problemu. Negujemy propozycję rozwiązania.

     • flying cuRe🇨🇭

      Może głupotę palnęłam z tym zrobieniem miejsca dla kobiet w OWL. Ale nie siłą i nie po to by narzucać zdanie polityczne czy jakiś organizacji albo coś takiego. Może dobór słów był nieprzemyślany. Nie taki był zamiar. Brdzo nie lubię gdy sie wstawia polityke pod czyjes zdanie. Tak samo jak porównuje kobietę z koniem używa ras, orientacji seksualnych itd. Na podstawie innych przykładów które podawałam doszłam do wniosku, że może jest jakiś problem większy niż umiejętności bo w innych dziedzinach życia te problemy uprzedmiotowiania kobiet i dyskryminacji są gdzie umiejętności są identyczne. Ale są też przełamywane. Overwatch to inna gra niż inne strzelanki i widzę tutaj szansę dla kobiet wielką. Tutaj musi być zespół zgranie i współpraca która jest atutem kobiet. Też skill który idzie nabyć i wytrenować. Rzucanie obelgami niczego nie zmieni. Ktoś oberwie ale zmiany i tak nastąpią i to kwestia czasu. Zmiany w postrzeganiu. Ja o tym wiem. Tutaj Adam to dobrze tłumaczy ja tak nie umiem. Jak kogoś moja propozycja uraziła to przepraszam.

     • Roman

      „ten sie nie myli, kto nic nie robi”
      :)

      wtopiłaś i tyle, zdarza sie. tez czasem cos palne bez zastanowienia.
      problem społeczny występuje, ja tego nie neguję. W zadnym wypadku nie zamierzam dyskryminować nikogokolwiek.

      To jest temat polityczny, dlatego pojawiła się tu pilityka. Polityka firmy blizzard i polityka OWL.
      Nie tylko typowi politycy się zajmują polityką, to duzo szersze pojęcie, które wpisuje sie w wiele dziedzin naszego życia nawet lokalnie w pracy, czy w domu.

      Zmiany społeczne w postrzeganiu roli kobiety w przestrzeni publicznej. Tak. jestem na tak. bo to problem społeczny i także mam nadzieje ze ulegnie poprawie. Zreszta taki trend mozna odnaleźć na przestrzeni wieków. Wasza sytuacja sytuacja cały czas sie poprawia. Ja jestem za.

      Uzywanie konia jako porównania miało na celu jedynie pokazać absurdalność sytuacji.
      Wolę mówić otwarcie na tematy ras, czy orientacji niz tworzyć z nich jakiś temat tabu.

     • Koordy

      Ja akurat neguję.
      Geguri jest wystarczająco dobra na Tier2 = bez problemu gra w APEX, teraz Contenders. Gdyby tak nie było i problem faktycznie by istniał, to owa Geguri nie miała grała by w tych rozgrywkach. Sceny Chińskiej akurat nie śledzę, ale z tego co kojarzę, to tam też jest laska w jednym z przyzwoitych teamów. Taka która faktycznie gra na tamtejszym poziomie.
      Gdyby problem seksizmu w esporcie istniał, to nawet taka Barcode nie była by powszechnie szanowana na scenie scrimowej, a jest.

     • Roman

      w szerszym znaczeniu:

      problem społeczny odnosnie dyskryminacji kobiet w grach, które generalnie ograniczają ich pulę w e-sporcie.
      kobitki w ow generalnie są szykanowane i wyzywane z powodu swojej płci, są również nazywane gorszymi graczami.
      Toxic sie dowali do kazdego, wystarczy mu pretekst, ale jednak taka dyskryminacja płciowa zniechęca.

      Z puntu widzenia e-sportu problem nie istnieje bo ich nie obchodzi twoja płeć, jakby sto niemieckich kobiet było najlepsze w OW. to w OWL byłyby same niemieckie kobiety i tyle.

     • Koordy

      Nie.
      Kobiety się uważają za dyskryminowane w grach online, bo nagle zaczęły być traktowane jak każdy inny, przez anonimowych ludzi w sieci. Faceci są w tym środowisku od dawna i są po prostu do tego przyzwyczajeni, bo na tym się wychowali i nie traktują tego poważnie i się tym nie przejmują.

      Toksyczność to osobny problem i płeć nie ma tu żadnego znaczenia. Jedyną różnicą jest to, że dziewczyna zostanie wyzwana od „go to kitchen make me sandwich”, a chłopak „i fuck your mom”, ewentualnie „bitch” zamiast „fucking retard”.
      Mercy Mainy jak przez performance SR abusing były za wysoko, były wyzywane niezależnie od tego, czy były to akurat kobiety czy nie.

      Ten cały płacz o „dyskryminacji” kobiet to wg mnie zwykły płacz atencjuszek, które nagle online nie są traktowane wyjątkowo, a jak każdy inny.

     • Roman

      dyskryminacja płciowa jest tak samo zła jak dyskryminacja rasowa, czy kazda inna

     • Koordy

      Nie bardzo rozumiem. Tu nie chodzi o to, że ktoś kogoś wyzywa, bo jest kobietą, a tylko o to, że go wyzywa inaczej dlatego, że jest kobietą.

     • Roman

      Chodzi o to ze ledwie sie odezwie na voice i juz jest :

      omg go kitchen bitch, play mercy useless shit. – tylko i wylacznie dlatego ze jest kobitką, nawet zanim mecz sie zaczął.

      to jest segregacja ludzi ze wzgledu na płeć. To powinno być tępione i to jest problemem. nie wierzysz mi to se odpal na youtubie.

      Te zjawisko wystepuje tak samo jak rasizm.

     • Koordy

      No ok, ale to report za toxic i tyle. Jak inaczej chcesz z tym walczyć. Walka z tego rodzaju toksycznością powinna być prowadzona tak samo jak z każdą inną.

     • Roman

      tak samo jak za toxic, bo to jest toxic.

      walczyc? nie zamierzam, nie zmienie swiata, moge zmienic swoje srodowisko tępiąc taką patolę. to zamierzam robić. Jesli społeczność bedzie tępić takie zachowania a nie uwazac to za norme, a nie daj boze prawde objawioną to sytuacja bedzie coraz lepsza.

      za kazdy przejaw dyskryminacji powinien byc permban z miejsca. Niezaleznie czy to facet wyzywa kobietę od gorszych, czy kobieta faceta.

     • Koordy

      Wg mnie każdy toxic powinien być traktowany tak samo, niezależnie czy jest to „dyskryminacja” czy nie. Facet wyzywający faceta, laska laskę, czy facet laskę i odwrotnie z jakichkolwiek powodów, nie ma dla mnie żadnej różnicy.

     • Roman

      Widzisz jak wyzywam sie z sąsiadem o coś to jest ok. Mamy spine i tyle.

      Ale jak na ulicy jest jakiś murzyn i siedzi sobie żyje w swoim domu i mu sie rzuca cegły po oknach, wyzywa i zastrasza tylko dlatego że jest czarny… juz ok nie jest.

      ale jesli ktoś jest szykanowany przez część społeczności tylko za bycie mniejszością jest społecznie duzo bardziej szkodliwe.

      Segregacja czy to rasowa, czy płciowa czy każda inna wpływa na mniejszość na kilka sposobów:
      – Alienacja, wykluczenie społeczne, poczucie bycia gorszym tylko dlatego jaki sie urodził.
      – Segregacja potrafi być przyklaskiwana, zamiast tępiona. Jest dziewuszka i sobie gra, ktos zaczyna nagonke a paru pajaców również zaczyna sie nad nią pastwić i walić głupie teksty.
      – kłamstwo powtarzane wielokrotnie staje sie ogólnie przyjętą prawdą.
      – Przez takie akcje osoba szykanowana przestaje sie czuć jak część wspólnoty, tylko jako wróg publiczny.

      przy zwykłym toksycznym wyzywaniu sie 2ch białych mezczyzn takie zjawiska nie występują.

     • Koordy

      Takie podejście prowadzi do absurdów i ogromnych nadużyć. Jak masz sąsiada murzyna i masz z nim spine, to nie możesz go wyzwać bo będziesz „rasistą”. On cię za to może wyzywać do woli.

      Ma to sens wg ciebie?

     • Roman

      potrafiłbym wyzywać murzyna tak żeby nie odnieść się do jego rasy.

      – Ty chuju złamany twoja stara to baleron. nie masz godnosci, by ci córka na krawężniku skończyła.
      obrazliwe? tak… ale nie ma odniesienia do rasy. Biały potraktowany tak samo jak i czarny.

      – Ty jebany czarnuchu do łancuchów chuju. młot i kamieniołomy na tyle was stac pieprzona rasa.
      Rasizm.

      On mnie nie moze wyzywać od białasów bo to tez rasistowskie.

      Pewne zwroty i inwektywy w stosunku do innych ludzi nie powinny mieć miejsca. Segregacja rasowa nie powinna mieć miejsca.

      jak mi murzyn czyms zasłuzy powinien byc obrazany tymi samymi słowami co biały.

     • Koordy

      Ale ja wcale nie mówię o wyzywaniu go ze względu na rasę. Nazwiesz swojego głupiego sąsiada murzyna „durniem” czy „debilem” to sjw i tak ci nakleją łatkę „rasista” i będą cię prześladować.

     • Roman

      a co mnie obchodzi opinia sjw… oni sami są kretynami. Niech idą z tym do sądu. Jak nie to ja ich pozwę.

      Dz.U.2017.0.2204 t.j. – Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny
      Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby,
      podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

     • Wirla

      Ale mam ochotę palnąć tutaj rasistowski żart czy wstawić takowy mem xD A tak się składa, że mam ich dosyć dobry zbiór… jestem złym człowiekiem :P
      Źródłem tych całych problemów jest często kij w tyłku i brak dystansu do siebie osób „poszkodowanych”. Gdyby takie osoby nie oburzały się za byle co i nie tworzyły nie wiadomo jakich historii, to te prawdziwie skrzywdzone byłyby rzetelniejsze.
      Wydaję mi się, że prawdziwa dyskryminacja ze względu na płeć w overwatchu mimo wszystko istnieje, aczkolwiek przy tym zatrzęsieniu „zranionych” atencjuszek problem ten jest nie tyle ignorowany, co niewiarygodny. Koordy opowiada właśnie o tych dziewczynach i współczesnych problemach poprawności politycznej. Ty zaś o prawdziwym problemie na który wszyscy patrzą z przymrużeniem oka właśnie ze względu na wykorzystywanie tej „słabszej” płci w określonych celach przez najpopularniejsze osoby.
      Na koniec trochę pozytywnie. Pewnie zdajecie sobie z tego sprawę, ale overwatch dzięki swojej różnorodności, grafice i fabule przyciąga większe niż kiedykolwiek wcześniej ilości zwykłych kobiet wkraczających dopiero w świat fpsów, które powoli przekonują się do takiego rodzaju gier. Jeżeli jakakolwiek gra miałaby zmienić spostrzeganie dziewczyn w tej branży to jest to właśnie overwatch, więc Blizz może być za to dumny :D Czasy, kiedy gry były zarezerwowane najpierw dla nerdów, a potem dla mężczyzn, już przemijają i możemy się z tego tylko cieszyć, bo przynosi to korzyści dla obydwóch stron :)

     • Koordy
     • Magazynek

      Koordy podajesz przykład bez żadnego uzasadnienia.Podaj przykład takiej sytuacji bo sytuacje dyskryminacji zarówno rasowej jak i płciowej można podać mnóstwo
      http://warszawa.naszemiasto. pl/artykul/rasistowski-atak-na-14-letnia-dziewczynke-sprawca-krzyczal,4365081,art,t,id,tm.html (Dałem spacje przed pl bo nie można wstawiać linków ;/ )
      Problem dyskryminacji istnieje i jest to problem niestety CAŁEGO społeczeństwa co wpływa na mniejsze społeczności np. właśnie Overwatch.To że będziemy udawać że problemu nie ma nam nie pomoże,nie można mieć klapki na oczach i nazywać wszystko ,,lewacką propagandą” czy w wielu przypadkach odwrotnie ,,wymysły prawaków”.Żyjemy w wolnym kraju nikt nie zabroni ci żyć w pięknej wyimaginowanej bańce tylko że to nikomu nic nie da.Dokładnie ten sam mechanizm działa w przypadku innych globalnych problemów np.Globalnego Ocieplenia które ludzie wyśmiewają i bagatelizują bo nie chcą spojrzeć prawdzie w oczy.Niestety taka jest natura człowieka unikamy niewygodnych tematów,boimy się że jeśli zaczniemy działać stracimy swoją pozycje społeczną albo po prostu nam się nie chce.Dlatego doceniam ludzi którzy potrafią zacząć działać.Dobranoc :)

     • Koordy

      Brak kobiet w esporcie jako zawodniczek nie jest w ogóle problemem, a po prostu efektem pracy włożonej w zdobywanie umiejętności grania na komputerze. Jak już pisałem wyżej, to się samo rozwiąże, jeśli tylko się dziewczyny zainteresują się teraz tym tematem.
      „Problem” jest to tylko i wyłącznie w oczach ludzi, którzy nie mają pojęcia czym jest esport ale idą za nurtem, bo im mówią, że wszędzie muszą być kobiety, czarni i geje bo „2018”.

      Tworzenie problemu tam gdzie go nie ma wyłącznie dla politycznych ideologi jest poglądem politycznym.

      Pomijając już nawet fakt, że żadnego badania ani czegokolwiek o jakiejkolwiek wartości naukowej nikt, w szczególności flying cure tutaj nie podała, a za to zaproponowała, skrytykowane przeze mnie właśnie „rozwiązanie” w postaci wymuszenia na zespołach rekrutowania i wystawiania dziewczyn w meczach. Czysty seksizm.

     • Koordy

      Dodam tylko, że poprawność polityczna jest tak samo sensownym poglądem co komunizm. (czyt. nie jest sensownym poglądem).

  • eSeN

   Ja lubię oglądać sztuki walki kobiet bo są zajebiście szybkie, techniczne i zajadłe :) kto ma żonę ten wie :)
   Nie popadajmy w paranoje tak jesteśmy stworzeni mężczyzni się różnią od kobiet i tak ma być jesteśmy inni mamy różne zalety i wady możliwości i słabości
   na tym polega równowaga w naturze

   • Ayumi

    Fan UFC może? :D Tez lubię oglądać kobiety w akcji :) Czekam na rematch Joanny z Rose :) Obstawiam, że będzie to marzec-kwiecień.

    • eSeN

     Czasami coś obejrzę jak Leci ale aż tak się nie znam ale jak już rzuciłeś nazwiskami to będę śledził :)

     • Ayumi

      Jestem kobietą D: No powiem Ci, że warto, bo to Polka i naprawdę super walczy, przez 3 lata była mistrzynią (5 razy obroniła tytuł) w wadze słomkowej, niestety przegrała swoją ostatnią walkę, ale jako, że była mistrzynią, to właśnie spodziewam się niedługo rematchu :)

     • eSeN

      To jak ona ma na nazwisko ta Joanna to będę śledził jak będzie walczyć. Bo szczerze to chyba nie widziałem żadnej jej walki

     • Ayumi

      Joanna Jędrzejczyk. Jeżeli oglądasz tylko polskie MMA to nic dziwnego, ona walczy dla UFC (amerykańska organizacja MMA). Wiem, że w Polsce w zeszłym roku odbył się UFC event, ale z kobiet wiem tylko, że walczyła Karolina Kowalkiewicz (która swoją drogą przegrała walkę z Joanną wcześniej).

     • eSeN

      A to czaje ją spoko będę oglądał :) dzięki

  • Koordy

   Nawet nie wiesz ile szacunku straciłaś w moich oczach tym postem.

   To co proponujesz jest skrajnie idiotyczne, bo chcesz, żeby lepsi gracze byli odrzucani z ligi, bo na ich miejsce muszą wrzucić kobietę. To co ty proponujesz jest dokładnie seksizmem w czystym i prawdziwym tego słowa znaczeniu. To co proponujesz to jest dyskryminowanie ludzi i odmawianie im udziału w rozgrywkach ze względu na ich płeć.

   OWL jest otwarty dla wszystkich. Wystarczy być najlepszym. Chcesz zobaczyć kobiety w OWL? Same jesteś kobietą – trenuj by być tak dobrą i walcz o spot. O popatrz, nie chce ci się tyle trenować i preferujesz swój czas poświęcać na inne rzeczy? O jaki zbieg okoliczności, że większość kobiet ma podobne podejście, a te kilka wyjątków tylko potwierdza regułę.

   Dziwi cię, że nie ma kobiet w esporcie? Wszyscy zawodnicy esportowi to są typki które od co najmniej 15 lat grają maniakalnie w gry rywalizacyjne. 15 lat temu dziewczyny uważały granie na komputerze za głupią zabawę dla nerdów i nolifeów. Ale nie, co tam, wyrzućmy typka który całe życie gra i trenuje by być najlepszym, bo jakiejś lasce rok temu spodobał się Overwatch i też by chciała być sławna i bogata. Żałosne.
   Chcesz zobaczyć więcej dziewczyn w esporcie? Namawiaj 4 letnie dziewczynki do grania w tego rodzaju gry, a za 15 lat najpewniej zobaczysz. Ale nie, najlepiej chcieć wszystko bez wysiłku i na gotowe.

   Dokładnie to samo jest z wymuszaniem zatrudniania kobiet i czarnuchów na wysokich stanowiskach, tylko dlatego, że są kobietami. Seksizm i rasizm w najczystszej postaci.

   • eSeN

    święta racja

   • PERMABANNED – WEST 29 LVL

    100% racji, j3bać te k#rwy SJW.

   • flying cuRe🇨🇭

    Nie dbam o twój szacunek bo mi na nim kompletnie nie zależy po przeczytaniu tego co napisałeś. Takie jakieś to dziwne i z dziwnymi słowami itd. no ale wyrażamy tutaj swoje zdanie i każdy ma je takie a nie inne.

    • idk idc

     „Zablokuj użytkownika”, dla osób które naprawde myślą o OWL jako liga dla NAJLEPSZYCH, polecam nacisnąć strzałeczkę w dół przy komentarzu tej pani i wcisnąć przycisk o wczesnej wspomnianej nazwie. Uwierzcie, jej się nie wytłumaczy. Pozdrawiam osoby zdrowo myślące :)

     • flying cuRe🇨🇭

      No to mnie blokuj. Wszyscy mogą mnie zablokować :p Mi to nie przeszkadza, nawet się nie obrażę Tłumaczyć mi też nie musisz ani uczyć zdrowo myśleć. Nie martw się, poziom ligi ci nie spadnie z powodu mojego zdania na pewne sprawy. Zresztą nie tylko mojego :)

    • Koordy

     Ale ja bardzo chcę zobaczyć dziewczyny w OWL! Tylko takie, które faktycznie dostały się tam skillem, a nie z lewackich dyrektyw i regulacji.

     Nie odniosłaś się do żadnego argumentu który przytoczyłem.

     W pracy wypłata zależna jest od efektów nie od płci. Znam wiele przypadków gdzie koleżanki na tym samym stanowisku zarabiają więcej i awansują szybciej niż ich koledzy, bo są w tym po prostu lepsze. To o czym ty mówisz i tych pseudo „badaniach”, to jest duży temat i teraz nawet nie chce mi się o tym pisać, ale w skrócie można to ująć tak:

     „OMG patrzcie na tych nerdów, mają teraz dobry hajs! Co prawda od dziecka cały się interesowali i rozwijali w tych technologiach, a my ganiałyśmy za chłopakami, a czarnuchy biegały za piłką i słuchały całymi dniami hip-hopu na ulicach, ale MY TEŻ CHCEMY TERAZ DOBRY HAJS!!! OMG RASIZM SEKSIZM ONI WIĘCEJ ZARABIAJĄ!!!!!!! SKANDAL!!!”

     Powiedź mi jedno. Skoro stosunek płci na odpowiednich do tych stanowisk studiach najczęściej nie przekracza 90:10, to jakim prawem w ogóle oczekujesz większego potem w zatrudnieniu? To, że jest tam więcej facetów jest tylko i wyłącznie dlatego, że laski sobie na studia wybierały psychologię, pedagogikę i historię sztuki, podczas gdy na kierunkach informatycznych zwykle było to 3-5 dziewczyn na 200 osób.
     Co siejesz to zbierasz. Problem w tym, że te lewaki teraz tylnymi drzwiami, płaczem, kłamstwami i manipulacjami chcą zbierać to, czego nie zasiali.

     Z wysokością wypłat to samo. Przynajmniej w IT (a o tej branży się w tym kontekście mówi najwięcej) – totalna bzdura.

     Chcesz walczyć z seksizmem w pracy? Znajdź mi przedszkole które zatrudni faceta przedszkolankę, bo tu może być faktyczny problem seksizmu, a nie w IT czy esporcie. Zarówno w IT jak i w esporcie do osiągania sukcesów potrzeba najlepszych ludzi, bez znaczenia jakiej są płci czy rasy.

     I następnym razem jak mi odpowiadasz, to odnoś się do argumentów, a nie sugeruj i udawaj ofiarę, że ja tu na ciebie najeżdżam, albo nie wiem co jeszcze.

     No i jak już mówisz, że kobiet w OWL nie ma ze względu na płeć to dawaj konkretne nicki, które kobiety i od których graczy w OWL są lepsze, że powinny zająć ich miejsca. Bo powtórzę jeszcze raz – ja bardzo chętnie zobaczę kobiety w OWL, niech tylko się pojawią takie, które są do grania w tej lidze wystarczająco dobre. Na ten moment mogę cię zapewnić, że takich nie ma. Dlatego rozkład płci w OWL wygląda jak wygląda.
     Zmuszając do przyjmowania ludzi ze względu na płeć jedyny efekt który osiągasz, poza seksizmem w najczystszej postaci, to taki, że obniżasz poziom samej ligi i rozgrywek dla swoich chorych ideologi.

     • flying cuRe🇨🇭

      Ja się nie posługuję ideologią a ideałami najwyżej. Nigdy nie podciągam polityki pod swoje zdanie bo mnie nie interesuje to i nie przyczepiam ludziom etykietek politycznych plus chamskich słów. Realia są jakie są problem wypłat dotyczy stanowisk menadżerskich nawet albo branż gdzie jest po równo kobiet i facetów. O tym problemie się dyskutuje globalnie i niektóre kraje z tym walczą otwarcie. W przypadku e-sportu to się kształtuje. Potrzeba najpierw zmian mentalności a potem przepisów i akceptacji społecznej na pewne sprawy. To jest problem a nie skill . Tego dotyczą kontrowersyjne artykuły na ważnych stronach branżowych a nie polityki i to w prostackim wydaniu. To dyskwalifikuje wszystko bo to problem przede wszystkim mentalny i społeczny a tego nie zawsze rozwiążesz polityką. Wierze, że ta dziewczyna mogłaby być ważną częścią zespołu i pionierką. Podziwiam ją za grę oraz za wielka skromność i inteligencje. Której niektórym brakuje. To była moja propozycja a nie pogląd polityczny. Powtarzam to po raz ostatni. Bo się na tym nie znam i nawet nie wiem pod którą lewą czy prawą stronę to podciągać. Nie życzę sobie też wyzywania mnie. Jak propozycja nie ma racji bytu na tą chwilę to nikt jej nie wprowadzi i moje zdanie jest tutaj bardzo mało znaczące bo wypowiadają się w tym temacie poważni ludzie czy serwisy z branży i będą to robić co raz częściej. Mam cię czy innych przepraszać za moja propozycję? Nie zrobie tego. Bo czasem trzeba bolesnego niewygodnego niektórym przełomu jak w przeszłości było w postrzeganiu było pewnych spraw. Tego nikt nie pamięta. Teraz twoja żona czy dziewczyna weźmie samochód i pojedzie sobie na zakupy. Kiedyś ją na bryczkę brano i na stragan wiozło albo była pasażerką tylko. Też potrezbny był przełom który budził kontrowersje, dyskusje i powodował konflikty. W niektórych krajach kobieta do dziś nie ma prawa prowadzenia samochodu. Bo jest „gorszym” kierowcą itd. plus inne uwarunkowania. To jest moje zdanie. Ale nie narzucam go i nie jestem krzykaczem czy chamem a napewno nie zasługuję na epitety. To wszystko.

     • Roman

      Ale koleżanko… TO TY REPREZENTUJESZ POGLĄD POLITYCZNY!!!

      Koordy reprezentuje pogląd WOLNORYNKOWY

      zaznajom sie z tematem poprawność polityczna i mozemy dyskutować dalej bo zarzucasz juz trzeciej czy czwartej osobie mieszanie w to politykę, a sama reprezentujesz politykę DŻIZAS

     • flying cuRe🇨🇭

      Może głupotę zwykłą jak pomysł był głupi mój a nie politykę. Przeczytaj sobie twój pierwszy komentarz oraz osoby którą tak bronisz. Wszędzie właśnie polityka, czarnuchy, geje, konie i etykietki. Jak moja propozycje podciągasz pod pogląd polityczny to przepraszam. Jaki mam mieć ten pogląd by wam pasowało? Jak się nazywa? Nikogo nie obrażam. A moje zdanie nie jest odosobnione i proszę z tym iść na inne serwisy nawet przytoczone w artykule i tam wylewać żale i proszę ze mnie zejść.

     • Roman

      Jaki mam mieć ten pogląd by wam pasowało?

      liberalne, wolnorynkowe.

      a tak powaznie to nie, miej swoje. nikt Ci tego nie zabroni, bo konstytucja Ci pozwala na swobodę wypowiedzi, poglądów, religii, ectr.

      ta sama konstytucja pozwala mi negować twoje poglądy. :D

      juz daje Ci spokój.

     • Koordy

      – to, że nie nazywasz czegoś polityką nie znaczy, że to polityką nie jest.

      – sprawa zarobków to jest totalna bzdura, a jaki jest jest cel to ci już mowiłem. Mniejszości postanowiły medotą manipulacji wymusić dla siebie przywileje, które w normalnym i sprawiedliwym świecie nie miały by miejsca. Jeśli uważasz, że ktoś powinien zostać zatrudniony lub zarabiać więcej ze względu na swoją płeć, rasę, czy inne nie znaczące rzeczy, to reprezentujesz bardzo wyraźnie konkretny pogląd polityczny, choćbyś nie wiem jak się tego zapierała.
      Każdy człowiek jest człowiekiem. Zawodowo powinien być oceniany wyłącznie przez pryzmat efektów swojej pracy. Zarabiać więcej powinien ten, kto generuje większe zyski. Tyle.

      Te bzdury o których mówisz, że niby kobiety mniej zarabiają, biorą się stąd, że te zawsze porównują się z lepszymi od nich kolegami z pracy. To, że jest jeszcze masa gorszych od nich kolegów, którzy zarabiają mniej już je nie interesuje, bo zawsze równają się w górę. Średniaki zarabiają jak średniaki. Dobrzy zarabiają dobrze, bez znaczenia na płeć.

      Co do artykułu na który się powołujesz, to zostało udowodnione, że jest jedną wielką bzdurą, bo sama opisywana tam jako przykład wielkiego ucisku i dyskryminacji kobiet w esportcie, powiedziała, że nie jest to prawdą.
      Ten twój artykulik jest dokładnie kolejną tanią sensacyjką na potrzeby szerzenia radykalnie głupiej ideologi sjw i manipulowania głupimi, podatnymi na to ludźmi.

      I możesz się obrażać jak tylko chcesz, ale ja nie mam zamiaru bawić się w twoje gierki i owijać niepotrzebne rzeczy w bawełnę.

      Nie mówiąc już o tym, że dalej tworzysz ściany tekstu, a wciąż nie odniosłaś się do żadnego z przytoczonych przeze mnie argumentów.

     • flying cuRe🇨🇭

      Odniosę się do jednego. Jeżeli ktoś ma inne zdanie niż ty na pewne sprawy to niszczysz. Właśnie ty manipulujesz. Do tego jesteś zwykłym chamem i agresywnym prostakiem w wielu sprawach które prezentowałeś nie masz bladego pojęcia. Samemu z poklaskiem podobnego tobie tutaj pana właśnie ze wszystkiego robicie politykę nie dostrzegając problemu. Twoje „argumenty” są dla mnie tak istotne jak styl twoich wypowiedzi oraz brak szacunku. Ty nie będziesz ferował wyroków i co jest poprawne co jest prawdziwe dobre lub złe w poważnych sprawach bo jesteś nic nie znaczącym krzykaczem. Za malutkim by coś zdziałać w życiu więc się wyżywasz na opiniach innych ludzi nie szanując ich zdania. Ty nawet problemu nie widzisz bo go nie chcesz zobaczyć. Dyskutuj sobie o skillu i Koreańczykach. Ze mnie zejdź. Przypominam ci homofobie, rasisto, chamie oraz pieprzony krzykaczu polityczny. Zgłaszam twoje posty i cię blokuję za obrażanie mnie niejednokrotne tutaj.
      Żegnam.

     • Koordy
   • Adam Kotucha

    Koordy – a skąd wiesz że dziś są tam najlepsi? Zakładasz a priori że tam jest uczciwa i obiektywna na miarę Boga ocena skilla, a tak nie musi być. Właśnie flying cure na to zwróciła uwagę pisząc o kobietach, które mając identyczne kwalifikacje są niżej opłacane. Ba, są badania że ukrycie płci przez kobietę na stanowisko kierownicze wpływa pozytywnie na jej rekrutację. No to jak to jest? Najlepsi są czy są najlepsi bo tak nam się wydaje? :)

    • Koordy

     Skąd wiem? Bo śledzę esport w Overwatchu zanim jeszcze był wydany i doskonale znam tym wszystkich zawodników i ich umiejętności, wliczając w to umiejętności Geguri, czyli jedynej laski która ma jakiekolwiek umiejętności i gra na poziomie Contenders (Tier 2). Te wszystkie Barcodey itd to ja bardzo serdecznie zapraszam, ale do Open Divisions, nie do OWL.

     Poza tym jesteś śmieszny. Mogę cię zapewnić, że dosłownie każda drużyna, jeśli tylko miała by kogo, to wzięła by laskę na swojego zawodnika, bo free PR i +10 do medialności drużyny.
     Z zatrudnieniem jest to samo. Nie wiem czy miałeś kiedykolwiek jakąkolwiek styczność z zatrudnianiem ludzi, ale powiedz mi jeden powód dla którego miałbym nie wziąć do pracy na dobre stanowisko laski, która jest lepsza niż inni kandydaci tylko dlatego, że jest laską, albo płacić jej mniej niż typowi, żeby mi uciekła bo dostanie zaraz lepszą ofertę gdzie indziej. Te wszystkie twoje badania to jest najczęściej zpreparowany sjw bs, bo jeśli robisz coś innowacyjnego i chcesz jako firma odnosić sukcesy to takie pierdoły jak płeć, rasa itd. twoich pracowników w żadnym stopniu cię nie interesuje. Chcesz mieć po prostu najlepszych możliwych pracowników jakich jesteś w stanie znaleźć / na jakich cię stać. Czy to będzie czystej krwi aryjczyk, czy czarna-ruda-żydówka-karzeł nie ma dla ciebie żadnego znaczenia. Także z łaski swojej, zacznij może myśleć logicznie, a nie wchłaniaj lewacką propagandę do manipulowania ludźmi, którzy tak myśleć nie potrafią.
     Pozdrawiam.

     • Adam Kotucha

      Koordy.

      Po pierwsze – siądź spokojnie i bez piany na ustach przeczytaj to co napisałem. Na razie piszesz „zacznij myśleć logicznie” ale sam nie czytasz ze zrozumieniem.

      Po drugie – zaklasyfikowałeś mnie do pewnych poglądów politycznych. Sprawdź kim byłem, co robiłem i jaki miałem stosunek do np. parytetów – w przeciwieństwie do Ciebie ja zarejestrowałem dziesiątki list wyborczych w kraju i byłem osobą publiczną. Ale ty już musiałeś z góry ocenić. Bo chcesz być cool na forum. To nawet słodkie! :)

      Powtarzam: w dyskryminacji nie chodzi o to, że ktoś świadomie „nie chce” najlepszych ludzi – np. w pracy. Chodzi o to, że _nie potrafi_ ich ocenić. Bo tak działa jego psychika. Pewne cechy ludzi wpływają u innych ludzi na ich ocenę. Nic niezwykłego. Asymetryczna twarz sprawia, że oceniasz kogoś jako mniej atrakcyjnego. Płeć kobieca sprawia, że mężczyźni oceniają jednostkę jako mniej zdolną do niektórych prac/czynności – to widać po tym forum nawet, gdzie 90% _a priori stwierdziło że „kobiety się nie nadają”_. Bo? Ktoś to sprawdzał? W mechanice kwantowej nazywa się to po prostu redefinicją pojęcia „pomiaru”, jeśli Ci to pomoże. Nie wiem jak nazywa się to dokładnie w psychologii.

      I nie neguj badań, jeszcze z lat 70-tych zresztą, bo to po prostu „skoro fakty nie zgadzają się ze mną tym gorzej dla faktów”.

      I tak btw. o zatrudnianiu wiem dość sporo, każdy może wejść i zobaczyć czym się zajmuję bo piszę pod własnym nazwiskiem, w przeciwieństwei do Ciebie. ;) Z chęcią zobaczę czym się zajmujesz.

    • flying cuRe🇨🇭

     Nie gadaj z nimi. To nie ma sensu. Zrobią z ciebie idiotę, polityka albo innego astronautę. Tutaj jak ktos wypowie się w temacie ludzkim, społecznym albo socjologicznym to jest pod pogląd polityczny podciągane. Gdy się mówi od serca swoim zdaniem na podstawie własnych doświadczeń czy opinii mądrzejszych ludzi. Blokuj ich i zgłaszaj. Każdy przejaw dyskryminacji, agresji i chamstwa. Tutaj się nie szanuje zdania kobiet nawet a robi przytyki słowne rodem z rynsztoka co wielokrotnie tu miało miejsce wobec wielu osób więc nie spodziewaj się sensownej odpowiedzi bo ci hiperbole słowne zacznie stosować albo inne sztuczki. To są ludzie z klapkami na oczach. Nikt im ich nie ściągnie. Polityka. Problemy pewne społeczne są ponad polityczne i się ciągną bez względu na jakies nurty w tym itd. Potrzeba otwartości w spojrzeniu.
     Nie gadaj , proszę. Bo ja nie ma też zamiaru być jakimś przykładem. Są tu też dania podobne innych.

     • Koordy
     • Wirla

      Ty bucu, chamie, idioto, rasisto itd., nie szanujesz moich poglądów, bo jestem kobietą!!1!!1one!1!!

     • Koordy
     • flying cuRe🇨🇭

      Bo on taki jest. Jak ruski czołg wszystkich rozwala. Mnie rozwalił. Ja nie umiem z nim rozmawiać kompletnie. A żeby te baby były w OWL i to jeszcze wygrywały z Koreańczykami to by mu łyso było. Tak nagle spod ziemi by wyskoczyły i zagrały w jakiś drużynach. Jest tenis z parami mieszanymi gdzie muszą grać facet i kobieta. I nie można tam wstawić konia czy coś zamiast niej. Może zrobi Blizzard tak że będzie 3+3 w każdym zespole od przyszłego sezonu. Może poziom będzie trochę niższy na początku a raczej mniej agresywny ale będzie to nadal rywalizacja sportowa wyczynowa. To tylko propozycje. Dziś 13. Jak nie wierzę w zabobony to dziś cały dzień mnie jakieś numery spotykają nieciekawe i chyba zacznę wierzyć. Tan jego piesek z awatara to już mi śnił nawet raz. :p

     • Wirla

      Zacytowałabym tu dziecinną rymowankę, ale powstrzymam się ze względu na szacunek do samej siebie :P
      Ja jeszcze do takiego poziomu nie dotarłam, coby śnić o dyskusjach po nocach, ale rzadko kiedy pamietam sny, więc kto wie? Może powinnam zmienić avatar, bo jeszcze sobie wyobrazisz obłąkaną dziewczynkę z krwawiącym okiem xD
      Na pewno cię to nie dziwi, ale ja się z zarówno Koordym jak i z Romanem zgadzam. Twoja propozycja zwyczajnie kłóci się z moim wyobrażeniem sprawiedliwości, ale szanuję twoją opinię :)
      Zgodzam się za to całkowicie z jednym – nie potraficie ze sobą rozmawiać :P
      A po co mnie uświadamiałaś o tej 13? Jeszcze mi pecha przyniesie, a miałam dziś ważne spotkanie :v

     • Roman

      O_O

      zawsze myslalem ze masz w awatarze mercy insurrection skin.

     • Roman

      chcesz problemy społeczne naprawiać ograniczeniami politycznymi. thats all.

      problem tego typu misi sie rozwiazac poprzez uswiadamianie ludzi, a nie nakazyywanie im czegoś.

      natomiast dyskusja z Tobą na poważne tematy jest bezcelowa, bo po pierwsze nie masz nawet znajomości terminologii, po drugie nie chcesz nawet znać terminologii (chociaz moze bys sie czegos nauczyła), a po trzecie sama nie wiesz jakie masz poglądy.

      Sens Twoich wypowiedzi jest inny niż to z czym sie identyfikujesz.

      Nieznajomość tematu + brak chęci zrozumienia = nie znam sie to sie wypowiem.

 • Czekam na e-sufrażystki.

 • MLifeForAiur

  Kreatować? Pierwsze słyszę lol

  • Niech poprawią na kreować.

 • Stoszek

  No ta jak zwykle poprawnosc polityczna czarny ahilles w nowej troi, brak kobiet w mistrzostwach w jakąś gierke co jeszcze? Może brak transów w polityce? Ah nie czekaj…żeżuncjometr wyszczeliło poza skale xd

 • Yoghurt

  Poco komuzmywarka w drużynie?

 • eSeN

  Co za patologia ta poprawność polityczna
  No jak nie grają albo są za słabe to po co na siłę wpychać ??

  • PERMABANNED – WEST 29 LVL

   Taka jest zachodnia Europa, masa lewicowego ścierwa.

 • Phobos

  W tej sprawie nie ma nic „do zrobienia”. Wszystko „zrobi” się samo. To jedynie kwestia czasu. Ci gracze nie wzięli się z kosmosu. Nie usiedli do OW jako do swojej pierwszej gry. Od lat nawalali hardcorowo w inne tytułu. Demografia graczy dopiero niedawno przesunęła się w stronę balansu pomiędzy płciami. Więc siłą rzeczy, statystyczna kobieta-gracz ma za sobą mniej lat grania niż statystyczny mężczyzna. A trzeba zauważyć że hardcorowi gracze stanowią jedynie promil całości. Nie wątpliwie, od hardcorowego grania, wiele kobiet odstrasza też opinia że „gry nie są dla kobiet”. To wszystko wpływa na to że na chwile obecną, w puli kandydatów jest znacząca przewaga mężczyzn. Ale z całą pewnością, z czasem będzie się to zmieniać. I bardzo dobrze. Ale nie wprowadzałbym zmian „na siłę”. By kobiety które się do ligi dostaną, mogły śmiało mówić że zasłużyły na to miejsca a nie zostało im ono wręczone.

 • PERMABANNED – WEST 29 LVL

  Co to za pi3rd0lenie? Nie ma kobiet na scenie esportowej, bo się po prostu do tego nie nadają. Granie w gry to nigdy nie była ich mocna strona. Jak już się znajduje jakąś co „gra” i jest z tego powodu popularna to jest to w ogromnej większości dlatego, że jest ewhore, czyli świeci cycami o wiele bardziej niż skillem, co przyciąga mase stulejarzy. Wsadzcie sobie tą śmieszną i absurdalną poprawność polityczną w d#pę, pozdrawiam.

 • Libre

  Jestem kobieta i mi absolutnie nie przeszkadza brak jakiejkolwiek kobiety w OWL. Mam takie samo zdanie jak ludzie, ktorzy twierdza, ze nie ma wystarczajaco dobrych, kobiecych graczy.
  OWL to OWL. Mieszanka najlepszych graczy. Nie klotnia o to, dlaczego tam nie ma kobiet.
  *Sigh*

 • Blaze Master PL

  Według mnie jest tam gdzieś na świecie kobieta z TOP 500

 • Adam Kotucha

  Mam wrażenie że nie do końca wiecie na czym polega problem dyskryminacji. Nie chodzi o to, że „kobieta ma być dobra jak reszta teamu” – ona nigdy nie będzie bo obserwator ma spaczona ocenę przez pryzmat płci. Całkiem sporo badań było na ten temat. Czyli chodzi o ocenę kobiet np w OW a nie o to czy faktycznie są dobre czy nie. Oczywiście to dotyczy wszystkich innych aspektów (kolor skóry, wyznanie itd) w innych dziedzinach (praca itp). Osobna totalnie kwestia jest jak temu zapobiegać – poprawnośc polityczna polega na narzuceniu sztucznie społeczeństwu kobiet w pewnych rolach by przełamać problem tej spaczonej oceny przez którą nigdy by się w tych rolach w ogóle nie mogły sprawdzić. To już wasza ocena – czy ma to sens. Fakt faktem że kraje skandynawskie po np zdjęciu parytetu na listach wyborczych odnotowały samoistny wzrost kobiet – już bez nakazu. Dlaczego? Wcześniej „nie były dość dobre” a teraz nagle się stały? Pomyślnie sami :)

  • Adam Kotucha

   A i btw. nie chodzi o to by wszystkie panny były w Lidze tylko żeby faktycznie tak samo dobre jak faceci lub lepsze – mogły się tam znaleźć. Czyli by były równe szanse rozwoju dla wszystkich – by nie zniekształcala ich nieprawdziwa ocena skilla oparta na np. właśnie płci. To akurat czysto liberalne (Locke) a nie żadne sjw. Idea tabula rasa i równości szans ma korzenie klasyczno liberalne.

   • Roman

    Owszem, ale to problem społeczny, tylko społeczny.

    Stereotypy nie pojawiły sie z nikąd. Generalnie mozna założyć ze tak jest. Statystyczna kobitka nie jest tak dobra jak chłop w gierkowanie. Ale ststystyka kłamie w tym wypadku.

    Jest wiele kobitek lepszych niz ja w OW.

    Dla mnie jedynynym wyjsciem z tej sytuacji jest uświadamienie społeczne i ocenianie ludzi jednostkowo i indywidualnie. To wszystko.

    Swiat jest pełen buraków i seksistów, którzy steeotypami potrafią krzywdzić ludzi. debilizm.

    Ba… poprawnosc polityczna krzywdzi właśnie obie strony.
    – Pierwsza strona (potencjalnie lepsza) jest ograniczana.
    – Druga strona jest oceniana przez pryzmat ograniczeń.

    owszem kobitka odrazu by skupiła na sobie uwagę jakby sie pojawiła w OWL, wystawilaby sie na ocenę i krytykę… ale tu wchodzi w gre juz wolny rynek który jest jedynym argumentem takiej kobitki:

    – Dostałam sie tam i gram, bo jestem lepsza od innych, czy tego chcesz czy nie. Wybrali mnie bo byłam lepsza niz ty, oraz tabun tobie podobnych złamasów.

    Poprawność polityczna jest durna i bezsensowna pod każdym mozliwym względem w mojej ocenie.

    Świat jest pełen debili, ale jedynym wyjsciem z sytuacji jest ich uczyć. ot co.

    • Adam Kotucha

     „Owszem, ale to problem społeczny, tylko społeczny.” – w esencji tak, aczkolwiek popatrz że on rezonuje np. na gospodarkę czy jakość polityki i inne dziedziny. Nie spłycałbym. Jeśli nie zatrudniasz osoby X bo nie możesz realnie ocenić jej kompetencji (przy zatrudnieniu w zasadzie nigdy nie możesz ale tutaj jest dodatkowy odchył przez np. płeć, skórę itd.) to zmniejszasz wydolność gospodarki.

     „Generalnie mozna założyć ze tak jest.” – „Polacy to złodzieje” to przeczy tezie racji stereotypu. Ale nawet jeśli – bo w niektórych pewnie tak jest – to popatrz, że to nie powinno rzutować na szanse zdolnych jednostek. To jest właśnie liberalizm w tym wszystkim.

     „Dla mnie jedynynym wyjsciem z tej sytuacji jest uświadamienie społeczne i ocenianie ludzi jednostkowo i indywidualnie. To wszystko.” – tą drogą poszli Szwajcarzy, dlatego np. przyznali prawa wyborcze kobietom najpóźniej, jako kraj demokracji bezpośredniej. (najlepszy dowód, że statystycznie większość gorzej oceniałą kobiety, w tym kobiety same siebie). Można tak, bo czemu nie? Pytanie czy jest sens ten proces przyspieszać czy nie? Czy więcej osób ma się życiowo przemęczyć i np. rezygnować z jakichś marzeń przez taką stygmatyzację?

    • Adam Kotucha

     „Świat jest pełen debili, ale jedynym wyjsciem z sytuacji jest ich uczyć. ot co.” – SJW zakłada, że debili się uczy i wychowuje wbrew ich woli (parytet), a potem np. się przystosowują (skandynawia). Poglądy liberalne (Szwajcaria) – odwrotnie. I gen. to już jest pogląd polityczny. Wybór ludzi.

     Natomiast nie zgadzam się tylko z jednym – by debile myśleli, że są oświeceni, jeśli nie potrafią nawet zidentyfikować problemu. :) Co jest powszechne przy dyskryminacji.

     • Roman

      „Świat jest pełen debili, ale jedynym wyjsciem z sytuacji jest ich uczyć. ot co.” – SJW zakłada, że debili się uczy i wychowuje wbrew ich woli

      demokracja, komunizm, socjalizm, monarchia konstytucyjna, liberalizm… oni wszyscy by sie pod tym podpisali. To nie jest pomysł SJW.

      Z tym problemem to jest tak, ze wzgledem OWL problem nie istnieje. bo oni mają gdzieś bazę e-sportowców (ich narodowość, poglądy, religię, orientację czy płeć.
      Jest baza dobrych graczy chetnych? jest.

      Problem jest taki ze ludzie chcą mieć tam osoby reprezentujące mniejszości i wg. nich jest to problem. ale zamiast go rozwiazac we własnym zakresie szkoleniami, propagowaniem dobrych graczy ze swojej grupy, chcą parytetów.

      drugi problem (duzo wazniejszy) jest dyskryminacja zwykłych graczy którzy należą do jakiejś mniejszości – to jest głupota i debilizm który trzeba leczyć, bo to ten problem psuje wolny rynek graczy, wolność wypowiedzi, wolność wyznania, wprowadza uprzedzenia rasowe ectr.

      i w końcu… to że część postulatów SJW sie wpisuje również w poglądy liberalne absolutnie nie usprawiedliwia SJW… które jest bardziej socjalistyczne.

      wszystkie orginalne, a nie zaczerpniete pomysły SJW są o kant potłuc.

     • Koordy

      Problem w tym, że SJW nie uczy, a narzuca nielogiczne i krzywdzące ograniczenia. To SJW zamyka drogę do sukcesu osobom, które ciężko na to pracowały, tylko po to, żeby wcisnąć tam kogoś, kto ułamka tej pracy nie włożył, ale jest w „mniejszości”.

      Wbrew temu co tobie się może wydawać, to SJW są seksistami, rasistami itd.
      Normalnego, trzeźwo myślącego człowieka takie rzeczy jak płeć i rasa nie interesują. To SJW cały czas i na okrągło wyciągają te same, sztucznie kreowane problemy. To, że nie ma na ten moment w lidze dziewczyn jest tylko i wyłącznie efektem tego, że dziewczyny nie grały w gry komputerowe od młodości kilkanaście lat temu. Chłopcy grali, przez to są lepsi, przez to to oni znaleźli się w lidze.
      To, że dziewczyn teraz nie ma w lidze nawet nie jest problemem, bo to się rozwiąże samo, jak teraz dziewczyny zaczną się tym sportem interesować i grać od małego. Chcesz rozwiązać ten „problem” to zainstaluj swojej 4 letniej córce Overwatcha i ucz ją w niego grać i pokazuj turnieje. Może zabierz ją na Live, nie poczuje atmosferę i się zajara. Gwarantuje ci, że w ten sposób rozwiążesz ten „problem” dużo lepiej niż jakimikolwiek regulacjami, w szczególności, że w ten sposób dziewczyny które się będą tam dostawać to pasjonatki, a nie atencjuszki i karierowiczki, jak by to było po wprowadzeniu waszych „rozwiązań”.

     • Adam Kotucha

      Ponownie – nie czytasz ze zrozumieniem. Ja mówię o problemie, a nie o rozwiązaniu a koniec Twojej wypowiedzi mówi o parytetach, czyli o rozwiązaniu. Nie jest to zresztą do końca prawda, że branie np. córek na esport itp. jest rozwiązaniem, które przyniesie skutek – gdyby nie działalność różnych ugrupowań, kobiety do dziś nie miałyby prawo głosu (i ponownie – demokratyczno-bezpośrednia Szwajcaria jako ostatni kraj europejski wprowadzający prawa głosu dla kobiet był koronnym przykładem poglądów większości ludzi czy ogólnie – istnienia problemu).

      Natomiast oczywiście zgodzę się z Tobą, że w esporcie nie będzie ten problem tak widoczny na tę chwilę jak w innych z uwagi na to co opisałeś – czyli to, że chłopcy zajmowali się tym wcześniej niż dziewczyny. Ok. Natomiast na pewno ten problem istnieje dziś, tylko po prostu w proporcjonalnej do wieku dyscypliny esportu, mniejszej skali.

     • Koordy

      Wybacz, ale niesłusznie zarzucasz mi coś z czym sam masz sobie nie radzisz. Ja jak najbardziej mówię również o problemie, a ściślej rzecz ujmując, to o tym, że w esporcie on tak naprawdę nie istnieje.

      O rozwiązaniach jest dalsza część mojego posta.

 • Grzegorz Jarzębski

  Jak to powiedział kiedyś Seagull: „just get good”.

 • Bartosz Oset

  Trochę nie w temacie, ale poruszę tą sprawę. Co to jest „kreatować”?!?! Na prawdę? Jako redakcja proszę zwracajcie uwagę na takie rzeczy… Powinno być „kreować”

 • Aleksandra Kochan

  Lel to dlatego że większośc kobiet grającaw oW to po prostu casuale.

Pytanie Dnia!

Czy warto kupić Overwatch w 2018 roku?

Odpowiedź na pytanie!

Cześć!

Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Zamknij
z

Ładowanie...